ParaMag.eu

Záhadný les v Polsku skrývá mnoho tajemství a nikomu se nepodařilo zjistit, proč v něm stromy rostou nakřivo

Záhadný les v Polsku skrývá mnoho tajemství a nikomu se nepodařilo zjistit, proč v něm stromy rostou nakřivo

Záhadný les v Polsku skrývá mnoho tajemství a nikomu se nepodařilo zjistit, proč v něm stromy rostou nakřivo
Únor 14
21:05 2016

Tajemný les plný křivých stromů se nachází v sousedním Polsku a vzbuzuje mnohé otázky.

Svět přírody je nepochybně zajímavý a často nevysvětlitelný. Mezi jednu z nevysvětlitelných záhad patří i les, který se nachází v sousedním Polsku a část stromů rostoucích v něm, dává zabrat i odborníkům. Hovoříme o lese, který se nazývá “Crooked Forest”, čili česky Křivý les. Přesněji se nachází v regionu Pomořansko ve vesnici Nowe Czarnowo. A čím je tento les tak zajímavý? Všechny stromy v něm jsou ohnuté v jejich spodní části.

Proč jsou tyto stromy pokřivené? Na tuto otázku dosud neznáme jednotnou odpověď, ale existuje hned několik teorií, proč to tak je. Někteří říkají, že za to může nepříznivé počasí, jiní zase, že je to zásluhou člověka.

Fotograf Kilian Schoenberger tento tajemný les vyfotografoval a snímky, které udělal, jsou více než zajímavé. Podle jeho slov a obyvatel regionu byly stromy vysazeny kolem roku 1930. V té době a v období druhé světové války měli tuto oblast pod palcem Němci.
Zajímavá teorie podle německého fotografa je ta, že tyto stromy byly speciálně vysázeny nakřivo, aby se později z jejich dřeva konstruovali například lodě či saně. Podle některých je to zase zapříčiněno válkou, která měla obrovský dopad na krajinu. Na tomto místě totiž bojovala Rudá armáda a Wehrmacht. Nejzvláštnější teorie jsou ale ty, které hovoří o magii a tajemných silách, díky kterým rostou tyto stromy nakřivo. To ale spíše připomíná scénář sci-fi filmu než realitu.

Vraťme se ale ještě na chvíli k fotografovi Kilian, jehož instagram , mimochodem, určitě stojí za zhlédnutí. Ten do tohoto zvláštního lesa poprvé zavítal před několika lety. Když tam však přišel fotit letos, byla akorát mlha a díky ní se mu podařilo vytvořit tyto temné fotky, které snad ani nemohly být lepší. Kvůli snímkům prošel vzdálenost až 720 kilometrů, které dělí Polsko od jeho domova v Kolíně nad Rýnem. Jeho práce je cestovat křížem krážem po Evropě a dělat například i takové úžasné záběry. Za poslední rok najel více než 60000 kilometrů po Německu, ale určitě to stálo za to. Přesvědčte se sami.

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hlavní menu

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

Opraveno, děkuji za upozornění :) [...]

Tekoucí říčkou ne tečící. [...]

Proč se ptáte na Pražské metro, když to víte, tedy aspoň se tak tváříte http://paramag.eu/nejcenzurovanejsi-tema-ceskeho-internetu-tajne-tunely-pod-prahou/ [...]

Jestli "to" tam ještě poletuje, tak určitě "to" už někdo od nás pozemšťanů (astronautů) měl [...]

Každý zážitek při klinické smrti je jiný někdo vidí Ježíše někdo vidí Alláha někdo nevidí [...]

to je wendigodruh č 2 ten slabš proto že to je jelen kozel a muž [...]

FaceBook

TOPlist

Statistiky

  • 1
  • 151
  • 216
  • 12 756 516
  • 1 334
  • 644