ParaMag

Ženě z těla vyrůstají ocelové dráty

 Rychlé zprávy

Ženě z těla vyrůstají ocelové dráty

Ženě z těla vyrůstají ocelové dráty
Květen 26
11:35 2014

Skutečně záhadnou nemocí trpí devětatřicetiletá Indonézanka Noorsyaidah, jíž z břicha vyrůstají ocelové dráty. S podobnou chorobou se dosud medicína nesetkala a pravděpodobně je tedy asi jedinou ženou, kterou taková podivná choroba trápí. Proč jí lékaři nedokáží pomoci a kde se vzali ocelové dráty v břiše?

draty1Dráty se objevily nečekaně
Lidé po celém světě trpí různými vzácnými nemocemi, ale medicína zatím zná jen jeden případ, kdy vzácnou chorobou trpí jen jeden člověk. Takovou osobou je Indonézanka Noorsyaidah, která žije v oblasti Kutai na ostrově Borneo. Do svých sedmnácti let byla úplně normálním dívkou a ničím se nelišila od svých vrstevnic. Jednou ráno roce 1991 se však Noorsyaidah probudila na velmi silnou bolest na břiše. Sama říkala, že měla pocit jako kdyby ji někdo těsně pod kůží bodal. Myslela si, že ji asi štípl hmyz a bolest sama přejde.

O pár hodin později si však všimla, že jí z břicha něco vyčnívá. Vypadalo to jako hrubý chlup a tak se ho chtěla zbavit pinzetou, ale to se jí nepodařilo. Zjistila totiž, že výrůstek je velmi tvrdý a vypadal jako tenký drát. Po pár dnech se podivný útvar prodloužil o několik centimetrů. Tehdy již bylo jasně vidět, že to je skutečný ocelový drát, který je pevně zarostlý v její kůži. Rozhodla se proto, že si ho sama vytáhne. To se jí také podařilo, ale místo kde se drát nacházel ji velmi bolelo a silně krvácelo. Myslela si, že se drátu konečně zbavila, ale mýlila se.

Po týdnu jí dva podobné dráty vyrostly na hrudníku, které byly tlustší a v kůži více vrostlé. Nechtěla ani pomyslet na to, jakou bolest by musela podstoupit, kdyby je oba chtěla z hrudi vytrhnout. Sestra jí proto poradila, aby si je jen odstřihla. Noorsyaidah to i udělala, ale pak byly spolu se sestrou svědky neobvyklého jevu. Po ustřižené se oba dráty vtáhli zpět do kůže, ale vzápětí vyrostly na břiše. Indonézanka byla proto nucena obrátit se na lékaře, protože si s dráty nevěděla nijak rady.

draty2Lékaři byli zoufalí…
O Noorsyaidah se v nemocnici začali zajímat specialisté, protože s podobným případem se nikdo ještě nesetkal. Chemická analýza ukázala, že výrůstky v jejím břiše jsou skutečně z oceli. Rentgenové vyšetření zase potvrdilo, že dráty vyrůstají z hlubokého podkoží a nezasahují vnitřní orgány. Lékařští specialisté se proto odhodlali dráty operativně odstranit. Nastal však vážný problém. Dráty se začali chovat skutečně jako živé. Lékaři potvrdili, že dráty se uhýbali, kroutili se a propichovaly stále nové a nové díry v kůži.

Někdy se dokonce schovali až tak, že k jejich lokalizaci museli lékaři použít magnety. Když však lékaři jakýkoliv drát vytáhli, pod kůží se vytvořilo nové ložisko a z něho vyrostl další ocelový drát. Po mnoha vyšetřeních a operacích, kdy se při Noorsyaidah v různých nemocnicích vystřídalo množství specialistů a celý případ zaujal i média, mladé ženě nedokázal nikdo pomoci. Všechno toto se odehrálo ještě počátkem 90. let minulého století a od té doby už uběhlo téměř 23 let.

Noorsyaidah proto musela naučit se vzácnou chorobou žít. Nosí volné šaty, aby jí ocelové dráty nebránily v pohybu, a tajně doufá, že tak jak se dráty objevily, jednou i zmizí. Zda se toho dočká je sporné, dodnes nikdo nedokáže říct co mohlo způsobit tuto vzácnou chorobu, která zatím nemá ani jméno, protože se projevila pouze na této ženě.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Námelovou hypotézu zpracovala paní M. K. Matossian a její první publikace na toto téma je...

H. P. Lowecraft byl velice vzdělaný a sečtělý člověk a mohl některé věci ve své...

Mě to připomíná spíš rotující nůž z mlýnku na maso....

Statistiky

  • 0
  • 226
  • 261
  • 13 046 544
  • 1 313
  • 658