Ztracené duše mrtvých na nejstrašidelnějších hřbitovech světa

Na hřbitovech po celém světě se podle množství svědectví mají pravidelně zjevovat všelijaké přízraky a odehrávat různé paranormální jevy. Lidé si tato zjevení spojují se ztracenými dušemi mrtvých, které stále nenašly posmrtný klid. Které hřbitovy patří mezi ty nejstrašidelnější, a kde se můžete setkat s duchy a přízraky i během dne?

d63aa53a96_82110892_o2Pařížský hřbitov Père Lachaise
Na tomto hřbitově je podle dochovaných záznamů pohřbeno až 2,5 milionu lidí, a možná i právě to způsobuje, že se zde pravidelně vyskytuje nadměrný počet paranormálních jevů a přízraků. Mezi nejslavnější duchy, které zde návštěvníci hřbitova měli možnost vidět i během dne patří i slavný polský skladatel a klavírista Federico Chopin. Podle svědků se má Chopin občas zjevovat při svém vlastním hrobě v dobovém oblečení z 19. století, kdy vždy něco francouzsky řekne a odejde.

2262169Kromě Chopina se na tomto pařížském hřbitově zjevuje i přízrak amerického zpěváka Jima Morrisona, jehož mrtvé tělo bylo nalezeno ve vaně pařížského bytu na Rue Beautreillis. Podle oficiální zprávy bylo příčinou jeho smrti zastavení srdce, dodnes však není jasné, zda šlo o náhodný infarkt, předávkování nebo vraždu. Možná i právě proto se má podle jeho fanoušků na hřbitově stále zjevovat, aby upozornil na svou záhadnou a nevyřešenou smrt. Návštěvníci hřbitova však viděli i přízrak bývalého francouzského politika a historika Louisa Adolphe Thierse, který byl francouzským prezidentem v letech 1871 až 1873. Hřbitov Père Lachaise se však různými jinými neznámými duchy a paranormálními jevy jen hemží, a mnozí lidé tyto přízraky zachytili i na fotkách nebo videích.
Více informací o hřbitovu naleznete na našem webu zde: Hřbitov Père-Lachaise.

highgate_9Londýnský hřbitov – nejstrašidelnější místo Británie
Velká Británie je podle milovníků záhad krajinou různých fantomů, duchů, zjevení a dalších paranormálních jevů. K nejstrašidelnějším místům Velké Británie však většina parapsychologů řadí londýnský hřbitov Highgate cemetery, před kterým mají respekt i vyšetřovatelé paranormálních jevů nebo lovci duchů. Hřbitov se stal strašidelným v 60. letech minulého století, kdy se zde desítkám lidí začala zjevovat asi dva metry vysoká tmavá postava jakého si přízraku v tmavém klobouku a plášti, která dostala pojmenování upír z Highgate. Podle svědků se měl vznášet těsně nad zemí, a jeho oči svítily jako žhavé uhlíky.

2262161S teorií o upírovi přišel jako první katolický biskup Seán Manchester, který to popsal i britské zpravodajské agentuře BBC. Jeho zájem o tento hřbitov odstartovala studentka Elizabeth Wojdylová, která se svou kamarádkou viděla jak nějaká lidská těla vstávala z hrobů na Highgate. Biskup Manchester později zjistil, že v 18. století byla z Rumunska do Londýna přivezena truhla s mrtvolou středověkého šlechtice, který měl zálibu v černé magii. Podle biskupa však v hrobě na Highgate odpočíval jen krátce, neboť měl být údajně probuzen moderními satanisty. Londýnským úřadům proto navrhl, aby bylo toto tělo nalezeno, exhumováno, probodnuto kůlem a potom spáleno. Úřady mu tuto akci zamítly, přesto, že byl mimo jiné známý exorcista, a mezi kněžími uznávaným biskupem. Pátrání po upírovi probíhalo až do roku 1983, což bylo tehdy podrobně zdokumentováno v různých novinových článcích.

2262163Přízrak se z času na čas zjevoval i ve 21. století, a naposledy debatu o něm rozproudil britský vyšetřovatel paranormálních jevů Mickey Gocoo, který měl přízrak muže v černém obleku vidět 20. června 2012 spolu s dalším členem jeho týmu. Jak později oba přiznali, z bledého přízraku muže oblečeného v černém obleku byly opravdu velmi vyděšení. Tento přízrak však není jediným strašidelným zjevením na tomto hřbitově. Lidé zde vídají i velmi agresivní přízrak stařeny s dlouhými šedivými vlasy, která měla podle legendy zabít své vlastní děti, a kromě toho je na hřbitově během nocí slyšet i podivné hlasy a volání.
Více informací o hřbitovu naleznete na našem webu zde: Highgate. Co ukrývá tamní hřbitov?.

2262171Zjevení krvavé Mary na hřbitově v Chicagu
V jihozápadní části Chicaga se nachází hřbitov s velmi podivným názvem – Resurrection, tedy Vzkříšení, na kterém se má od roku 1930 pravidelně zjevovat přízrak mladé ženy ve společenských šatech ze začátku 20. století a s červeným šátkem kolem krku. Podle popisu to je asi dvacetiletá blondýna, která se zjevuje zejména v podvečer nebo v noci. Přízrak, které se říká Krvavá Mary vidělo několik svědků najednou, a záznamy o tomto zjevení se dají najít i v hlášeních chicagské policie. Řidiči aut, kteří jdou po Archer Avenue, což je široká ulice při hřbitově Vzkříšení, hovoří o tom, že při hřbitovní zdi nebo bráně vídají mladou ležící dívku.

2262173Jiní zase vypovídají o tom, jak jim nějaké mladá dívka nečekaně vběhla pod auto, ale po nárazu se rozplynula. Lidí, kteří Krvavou Mary viděli, stále přibývá, vždyť jen v roce 1980 během poslední srpnové neděle ji vidělo nejméně dvacet lidí. Přízrak Krvavé Mary však některé řidiče i stopuje, a žádá o svezení, ale během jízdy se v autě rozplyne.

2262175A proč se přízraku říká Krvavá Mary? Podle všeho by to mohla být Američanka Mary Petkiewicz, která zemřela na Štědrý den roku 1932 v autě na rohu chicagské Cicero Avenue, a na přízrak, který se při hřbitově Vzkříšení zjevuje, se velmi podobá. Kromě přízraku Krvavé Mary je na hřbitově strašidelné i zdejší mauzoleum, ve kterém se mají samovolně hýbat různé předměty, ozývat zvuk varhan, rozsvěcet světla a spouštět alarm. Ani to však není vše, protože u hlavní brány kromě Krvavé Mary tu lidé vídají i přízrak starého muže, kterého volají Malcolm. Kolemjdoucích se stále ptá na cestu do Chicaga, kde se chce prý vrátit.

Každý hřbitov na světě nepochybně skrývá svá tajemství, která zřejmě tajemstvími i navždy zůstanou. Většina lidí velmi nevěří, že by se na těchto a jiných hřbitovech mohly zjevovat různé přízraky spojené s dalšími paranormálními jevy, ale netřeba zapomínat ani na to, že na každém hřbitově je pohřbeno množství lidí, kteří tam nikdy nenašly svůj posmrtný klid. A právě takové duše mohou návštěvníky hřbitovů upozorňovat na svou minulost, kterou chtějí nějakým způsobem změnit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *