
1. Stanley hotel – Colorado, USA
Hotel byl založen roku 1909 a proslavil ho především horor s Jackem Nicholsonem, Osvícení (Shining). Film je založen na knižní předloze, pro kterou získal Stephen King inspiraci při svém pobytu v tomto hotelu. Stanley hotel je rozhodně jedním z nejstrašidelnějších hotelů světa a zařadili jsme jej i do žebříčku těch vůbec nejstrašidelnějších míst na světě!
2. Schooner Hotel – Alnmouth, Anglie
Tento hotýlek dvakrát získal titul Nejstrašidelnější hotel Velké Británie. Během let tu bylo spatřeno na 3000 zjevení. V hotelu se odehrálo tolik vražd, sebevražd a masakrů (včetně upálení novorozeňat!), že toto místo obývá na 60 duchů. Mstí se tím, že děsí návštěvníky různými zvuky, uvádí do provozu elektrická zařízení, otvírají a zavírají dveře a občas se také zjeví.
3. Toftaholm Herrgård – Švédsko
V jižním Švédsku se nachází bývalé venkovské sídlo ze 14. století, nyní sloužící jako hotel. Hotel byl svědkem mnoha nevysvětlených událostí a incidentů. Například okna, která se přes noc nechají otevřená, jsou ráno zavřená. Údajně zde straší duch venkovského chlapce, který se zamiloval do dcery barona vlastnícího sídlo v té době. Ten však děvčeti vybral jiného ženicha a nešťastný chlapec se v den svatby své milované oběsil v jednom z pokojů.
4. Fairmont Banff Springs Hotel – Alberta, Kanada
Tento hotel v kanadských horách svým vzhledem evokuje obrovský středověký hrad. Správa hotelu popírá veškerou nadpřirozenou aktivitu, hosté a zaměstnanci si však myslí své. Opakovaně jsou hlášena zjevení. Na schodišti, kde v den své svatby zemřela mladá nevěsta, je dodnes cítit nevysvětlitelný průvan. Mnoho z hostů se také setkalo s bělovlasým služebným, který jim pomohl se zavazadly. Než mu však stihli dát spropitné, zmizel neznámo kam. Kdysi v hotelu pracoval. Zřejmě měl svou práci opravdu rád, když se jí rozhodl věnovat i po smrti…
5. Crescent Hotel – Arkansas, USA
Vysoký muž zjevující se v pokojích s otázkou „Čekáš na mě?“ na rtech, by možná leckterou návštěvnici potěšil, kdyby se potom doslova nevypařil před očima… Crescent hotel je známý celou řadou přízraků: irský kameník, který zahynul při pádu, dodnes straší v pokoji 218; žena, zjevující se v pokoji 419, která zemřela na rakovinu v době, kdy byl hotel nemocnicí; nebo tehdejší lékař, dr. Baker, který se o své pacienty nestaral, jak měl. Kromě toho si návštěvníci stěžují na bušení do zdí, zhasínání světel nebo strašidelných rukou vystupujících ze zrcadla.
6. Queen Mary – Los Angeles, USA
Queen Mary byla prvním zaoceánským parníkem a převážela především celebrity a hodnostáře. Za druhé světové války fungoval parník jako válečná loď, poté znovu sloužila cestujícím. Z provozu byla loď vyřazena roku 1967, trvale zakotvila na kalifornské Long Beach a stal se z ní hotel. Na lodi zemřelo za dobu jejího provozu dost lidí a tak není divu, že v ní straší – telefony zvoní samy od sebe, v noci se zde rozléhá dětský křik a u bazénu se zjevují duše žen v plavkách ze třicátých let. Na rozdíl od jiných hotelů se však Queen Mary od paranormálních aktivit nedistancuje a návštěvníky zve na tzv. „ghost tours“.
7. Hotel Burchianti – Florencie, Itálie
Dříve oblíbené sídlo umělců, dnes je však hotel Burchianti známý především kvůli duchům. Hosté přebývající se Freskovém pokoji prý cítili, jako by je někdo pozoroval a dýchal jim do tváře mrazivý vzduch. Po chodbách pobíhají duchové dětí, duch mrtvé ženy si zase štrikuje v křesle a občas se zjeví i služebná, která v hotelu již desetiletí nepracuje…
8. Russell Hotel – Sydney, Austrálie
Bývalý hotel se nachází v nejstarší části Sydney. Straší v něm námořníci, kteří se zde často zdržovali. V pokoji čístlo osm se prý zjevuje duch námořníka, který jen tak stojí a zírá na hosty. Další zbloudilá námořnická duše se potuluje po chodbách. Hodně lidí navíc v hotelu slýchá vrzající prkna -zvuk typický pro lodní paluby.
9. Grand Hyatt Hotel – Taipei, Taiwan
Tento moderní kolos možná z venku příliš strašidelně nevypadá, opak je však pravdou. Údajně vyrostl na místě, kde byli za války Japonci vězněni a popravováni političtí vězni. Místo je prý prosyceno negativní energií a v budově straší. Místní se hotelu vyhýbají obloukem. S duchem se zde při svém pobytu setkal i slavný herec Jackie Chan. Zoufalí majitelé si najali dokonce odborníky na feng-šuej, aby v hotelu rozmístili různé amulety, zvonkohry a buddhistické svitky na zahnání zlých sil. Nic prý ale nepomáhá..
10. Hotel Chelsea – New York, USA
Proslulý newyorský hotel Chelsea je znám především díky hostům z řad slavných umělců. Pobývali zde mimo jiné Andy Warhol, Bob Dylan nebo Janis Joplin. Ovšem jak už to tak s umělci občas bývá, neměl to ani tento hotel vždy jednoduché. Po noci plné alkoholu zde zemřel velšský spisovatel a básník Dylan Thomas, jehož duch prý nikdy neopustil budovu. Podobně je na tom i duše amerického novelisty Thomase Wolfeho, který prý straší na osmém podlaží. Nejznámější je však případ člena legendární punkové skupiny Sex Pistols, Sida Viciouse, který byl podezřelý z vraždy své přítelkyně nalezené mrtvé v pokoji č. 100. Sidův duch se prý místy zjevuje v hotelovém výtahu.