Hitler nezemřel v berlínském bunkru

Konec života nacistického diktátora Adolfa Hitlera je pro některé historiky velkou záhadou, mnozí totiž nevěří verzi, že zemřel v berlínském bunkru, kde údajně spáchal sebevraždu i se svou manželkou Evou Braunovou. Vícero historiků a novinářů, kteří pátrali po skutečné pravdě totiž dospěli k šokujícím závěrům. Hitler údajně uprchl do Argentiny, kde i klidně dožil.

Hitlerova sebevražda je lež!
Každý asi zná oficiální verzi historické zprávy o konci života Adolfa Hitlera. Nacistický vůdce Třetí říše podle ní zemřel 30. dubna 1945 ve svém berlínském bunkru, kde údajně i se svou manželkou spáchal sebevraždu, když rozkousal kapsli kyanidu a současně si prostřelil hlavu pistolí. Jeho tehdy už manželka Eva Braunová, kterou si Hitler vzal za manželku krátce před smrtí, se rozhodla také dobrovolně odejít z tohoto světa rozkousáním kyanidové kapsle. Pak jejich mrtvá těla vynesly důstojníci SS před bunkr, kde je polili benzínem a spálili.

Tolik říká oficiální verze. Té však dodnes nevěří mnozí historici a nevěřili jí v té době dokonce ani nejvyšší velitelé sovětské Rudé armády. Proč?

Měsíc po ukončení 2. světové války sovětský maršál Georgij Žukov novinářům na tiskové konferenci přímo prohlásil, že Adolf Hitler utekl i se svou manželkou Evou někam do Jižní Ameriky. Útěk se mu údajně podařil pomocí jeho osobního letadla a připravené ponorky. Podobně o tom hovořil i sovětský diktátor Josif Stalin. Podle historiků totiž existují tři dochované stenografické záznamy jeho rozhovorů s ministrem zahraničních věcí USA Jamesem Byrnesem, ve kterých Stalin říkal, že Hitler se nachází někde v Jižní Americe.

Stejný postoj zastává i americký historik William Shirer ve své knize Vzestup a pád Třetí říše z roku 1960. Zde uvádí, že KGB dostala rozkaz odhalit skrýš bývalého nacistického vůdce Adolfa Hitlera v Jižní Americe a dopravit ho do Sovětského svazu před soud. Tento plán se však nikdy neuskutečnil. Shirer navíc ve své knize říkal, že i samotná verze o Hitlerově sebevraždě je velmi podezřelá. Nacističtí generálové totiž původně oznámili, že Führer se otrávil. Po několika hodinách však tuto zprávu dementovali s tím, že Hitler se sám zastřelil. No a nakonec vydalo německé velení třetí verzi, kde se uvádělo, že vůdce se otrávil kyanidem a hned potom si pistolí střelil do hlavy. Tato verze je však ze všech nejpodezřívavější, což potvrdila i řada odborníků. Pokud totiž člověk spolkne kyanid, respektive překousne kapsli s kyanidem, okamžitě u něj propuknou extrémně silné a bolestivé svalové křeče, kdy ihned dochází ke ztrátě vědomí a ke smrti. Podle odborníků zmáčknout v takovém stavu spoušť není vůbec možné.

Vždyť i sovětský lékař podplukovník Škaravskij, který prohlížel spálená těla Hitlera a jeho manželky Evy řekl, že v zuhelnatělých mrtvolách objevil jen stopy po kyanidu v ústech, ale žádné střelné zranění. Proč tedy němečtí generálové lhali? Historici na to mají jednoduchou odpověď. Nacističtí pohlaváři sice podle rozkazu lhali o vůdcově sebevraždě, ale nebyli nijak domluveni jakým způsobem ji Hitler měl provést. Proto každý říkal svou verzi, a pak to museli dementovat a upravovat.

Hitlerův útěk do Jižní Ameriky
Dva britští novináři Gerrard Williams a Simon Dunstan se dopátrali k zajímavým skutečnostem. Ve své knize Grey Wolf: The Escape Of Adolf Hitler, tedy Šedý vlk: Útěk Adolfa Hitlera autoři tvrdí, že ještě před tím než se sovětští vojáci dostali k bunkru, v němž se skrýval Adolf Hitler, nacistický vůdce utekl spolu s manželkou a dalšími nacistickými pohlaváry speciálním tunelem, který ústil do metra. Po Hitlerově útěku celý tunel nacisté vyhodili do vzduchu, a pak část metra zaplavili vodou. Hitler, jeho manželka a jeho blízcí nastoupili do jeho osobního letadla Junkers 52, a všichni odletěli do Barcelony.

O tomto mluví také argentinský historik Abel Basti ve své knize Hitler v Argentině. Ze Španělska pak Hitler odletěl do Patagonie, kde několik měsíců žil v dobře vybavené vile Bay Inalca. Později však Hitler dostal od nacistické tajné služby informaci, že ho hledají Spojenci. Proto musel i se svými pohlaváry zase utéct, k čemuž využili tři nacistické ponorky, které je přepravily do severnější oblasti Argentiny. Vylodění Hitlera a jeho blízkých v Argentině potvrdilo i hlášení amerického agenta, který pracoval u místního bankéře Waltera Eichhorna, který poskytl Hitlerovi a jeho blízkým útočiště v jeho hotelu Eden, kde nějaký čas bydleli.

Hitler však po příchodu do Argentiny musel celkově změnit svůj vzhled, proto si oholil typické vousy, ostříhal si nakrátko vlasy, a přestal si je barvit. Po nějakém čase se z hotelu Eden Adolf Hitler s manželkou Evou přestěhovali do vily vlivného politika a velkopodnikatele Jorgeho Antonia, který byl blízkým přítelem prezidenta Juana Peróna. Po několika letech se manželé Hitlerovi přestěhovali do lázeňského městečka Bariloche, kde si koupili dvoupodlažní dřevěný dům. Celá tato oblast byla známá tím, že zde bydleli i další nacističtí důstojníci, mezi nimiž byl i sadistický lékař Josef Mengele.

Hitlerův nový život
Svědci, jež oslovil Gerrad Williams se Simonem Dunstanem při práci na své knize, potvrdili, že Hitlerův život v Argentině byl velmi klidný a šťastný. Manželka Eva mu porodila dvě dcery a nacistický vůdce prý vůbec nezanevřel na politiku. Byl v kontaktu s vysokými argentinskými politiky, s nimiž probíral aktuální témata. Setkával se dokonce i s argentinským prezidentem Juanem Peronem, který na něj nedal dopustit. Právě Hitler totiž svým obrovským majetkem nastartoval špatnou argentinskou ekonomiku, když do ní investoval množství svých peněz. Takto zde prý Hitler žil až do své smrti.

Britští novináři Williams a Dunstan nezjistili, kdy přesně Hitler zemřel, protože svědci o tom buď nevěděli nebo nechtěli mluvit. I samotní novináři potvrdili, že se jim během sbírání informací o Hitlerovi mnoho lidí vyhrožovalo smrtí. Ví se jen tolik, že Hitler zemřel někdy počátkem 60. let minulého století. Pak prý bylo jeho tělo podle jeho posledního přání pohřbeno na tajném místě někde ve Švýcarsku. Po manželově smrti se Eva Hitlerova přestěhovala pod změněným jménem i se svými dvěma dcerami do Evropy.

Záhadou zůstalo to, kdo vlastně zemřel v berlínském bunkru místo Adolfa Hitlera a Evy Braunové – Hitlerové. To se už asi nikdo nikdy nedozví…

Exit mobile version