Rosslynská kaple: Ukrývá svatý grál a Ježíšovu lebku?

Rosslynská kaple se nachází nedaleko Edinburghu a patří k nejmysterióznějším místům ve Velké Británii. Podívejte se, jakými příběhy je opředena.

Rosslynská kaple se pojí zejména s templáři. Ti původně bojovali za křesťanství na Blízkém východě. Ale když se francouzský král Filip IV. v roce 1312 zmocnil papežské stolice, byli templáři obviněni z černé magie a byl jim zabaven veškerý majetek, který vlastnili.

Templáři následně zamířili do Skotska, které bylo jedno z mála míst, kde katolická církev neměla dosah. Mohl za to skotský král Robert I., jehož exkomunikovali z církve, protože zabil svého rivala přímo v kostele. Skotsko bylo dobrou volbou i pro zakladatele templářského řádu Hugua de Payense, který byl ženatý s Kateřinou de St. Clair, která byla spojena se Skotskem.

Bojovníkům zůstaly pouze jejich zkušenosti a znalosti, které nasbírali během cestování na Středním východě a tak se rozhodli své znalosti o mystických tradicích zhmotnit v podobě řezeb v Rosslynské kapli. Kaple je tak bohatě zdobená ornamenty vyobrazujícími různé náboženské tradice, ale nejvíce pozornosti poutá Sloup učedníků.

V literatuře se zmiňuje, že pod kaplí se nachází trezor s pokladem v podobě vzácných artefaktů, včetně svatého grálu a je tam prý i mumifikovaná hlava Ježíše a dokumenty z dob raného křesťanství. Mnoho historiků popírá spojení templářů s Rosslynskou kaplí a existence skrytého pokladu zatím zůstává záhadou.

Jelikož Rosslynská kaple je součástí pohřebního komplexu, z právních důvodů nebyl dosud možný přístup do podzemí kaple, kde by měly být pohřbeni mužští potomci rodu St. Clair. Snad se v dohledné době podaří dostat do podzemí a odhalit pravdu o templářském pokladu pod Rosslynskou kaplí.

Exit mobile version