TO, CO NAŠLI V TOMTO STARÉM HOTELU, TI NAŽENE HUSÍ KŮŽI. ŽIL V NĚM PRVNÍ ZNÁMÝ AMERICKÝ SÉRIOVÝ VRAH!

Na sériových vrazích je někdy nejstrašidelnější to, že to často vypadá tak, že žijí zcela normální život a že jsou to na první pohled zcela normální lidé. Jak by se mohla relativně obyčejná a nezajímavá osoba stát jednou z nejstrašnější postav v historii? Může se to stát někomu, koho znáš? Doktor Henry Howard Holmes si získala slávu a to jako první známý americký sériový vrah …

Homles se narodil jako Herman Webster Mudgett. Byl to velmi motivovaný student, který se stal chirurgem. Medicínu se mu podle pomluv podařilo vystudovat i díky tomu, že se věnoval školním aktivitám i mimo vyučování. Říká se, že trávil celé noci v márnici a v pitevně, kde zkoumal mrtvoly.

 

V roce 1885 se Mudgett přestěhoval z New Hampshire do Chicaga a v jeho životě nastalo několik změn. Přejmenoval se na Holmese, oženil se a následně opustil tři ženy, aniž by se obtěžoval s nimi rozvést. V Chicagu vedl lékárnu, která byla přes silnici od jeho domu. Ten se stal později známý jako „Zámek vražd.“

Jelikož byl „zámek“, ve kterém Holmes žil, dost velký na to, aby se stal hotelem, začal lékař pokoje v něm pronajímat. Mnoho z jeho hotelových hostů byly ženy, které se staly jeho milenkami, zaměstnankyněmi nebo případně oběťmi.

Holmes si v hotelu vybudoval tajné místnosti, které později sloužily k mučení jeho obětí. Součástí hotelu bylo i krematorium. S vybudováním tajných místností a krematoria mu pomáhal Benjamin Pitezel. Ten za svou spolupráci s vrahem zaplatil životem. A nejen tím svým, ale i životem svých tří dětí.

Holmes se však do střetu se zákonem nedostal pro své vraždy, ale pro podvody s koňmi. Předtím, než ho pustili na kauci se ve vězeňské cele svému spoluvězni přiznal k vraždám. Jeho nevysvětlitelné přiznání bylo jeho pádem. Spoluvězeň upozornil policii, která Holmese v Bostonu zatkla.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Policisté získali povolení k prohlídce jeho „zámku“, ve kterém objevili hotové bludiště mučících místností. Nalezli také lidské kosti, šperky, vlasy a oblečení obětí. Policie našla nesporné důkazy o devíti vraždách, ale rozhodně to nebylo konečné číslo. V souvislosti s Holmesem se hovoří o čísle 27 až 100. Holmes se však ke svým činům policii nikdy nepřiznal.

Zabíjel všechny bez rozdílu. Mezi jeho oběťmi byli muži, ženy i děti. Později prohlásil, že jako student porazil strach ze smrti a našel v ní zálibu. V roce 1896 byl Holmes oběšen a jediné, čeho se obával, bylo to, že hrobníci vykopou jeho tělo a udělají s ním to, co on dělal svým obětem. Proto požádal, aby byl jeho hrob zalitý betonem

Holmesův „zámek“ hrůzy v roce 1895 vypálili žháři. Ze zapálení budovy však nebyl nikdy nikdo obviněn. Říká se, že to udělali místní obyvatelé, aby zabránily tomu, aby se místo stalo turistickou atrakcí.

Exit mobile version