Usáma bin Ládin neskončil v oceánu!

Kauza zabití nejhledanějšího teroristy Usámy bin Ládina nedává spát mnoha lidem. Mnozí se ptají, proč Američané tak rychle a nečekaně odstranili tělo bin Ládina a zbavili se ho hozením do oceánu? Bylo to opravdu – jak Američané tvrdí, jen kvůli tomu, aby se z jeho hrobu nestalo poutní místo islámských radikálů nebo USA hrají se světem svou vlastní hru, kde sami určují pravidla?

Server WikiLeaks šokuje!
Nikomu asi netřeba představovat server WikiLeaks, který zveřejňuje významné tajné vládní dokumenty, kvůli kterým se stal pro vládu USA nežádoucí jeho zakladatel Julian Assange. A právě server WikiLeaks přišel začátkem března roku 2012 se šokujícím zjištěním o skutečném osudu nejhledanějšího teroristy Usámy bin Ládina.

Právě Usáma bin Ládin byl podle oficiálních, ale velmi zpochybňovaných zpráv Američanů zabit v pákistánském městě Abbottábád v květnu roku 2011 v akci s krycím názvem Geronimo. Americké speciální vojenské jednotce SEAL se podle oficiálních zpráv podařilo najít a usmrtit Usámy bin Ládina. Mrtvé tělo nejhledanějšího teroristy přesunuli na americkou letadlovou loď, kde ho pak američtí vojáci údajně i se závažím hodili do Arabského moře. Američané však veřejnosti odmítli poskytnout jakýkoliv důkaz o jeho smrti. Přesto miliony Američanů uvěřili. Pochybnosti však zůstávají.

A právě server WikiLeaks naznačil, že všechny pochybnosti byly na místě. Z tajných e-mailů, které měly zůstat navždy utajeny vyplynulo, že tělo Usámy bin Ládina nebylo vrženo do moře jak se tvrdilo, ale bylo převezeno na americkou vojenskou základnu ve městě Dover ve státě Delaware. Představitelé WikiLeaks se opírají o velmi důvěryhodné zdroje. Podařilo se jim totiž získat množství interních e-mailů americké zpravodajské agentury Stratfor, která je také známá jako stínová CIA. Zabezpečovací systém Stratforu se podařilo prolomit hackerům z hnutí Anonymous a tajné e-maily pak získal i server WikiLeaks.

Tajné e-maily – odhalili pravdu?
Celý skandál kolem smrti bin Ládina spustil šéf agentury Stratfor George Friedman, který psal e-maily viceprezidentovi pro výzvědné služby Fredovi Burtonovi. Friedman jen pár hodin poté, co americký prezident Barack Obama oficiálně oznámil zabití bin Ládina i jeho pohřbení v Arabském moři, rozeslal svým kolegům e-mail s touto zprávou: „Údajně jsme vzali tělo s sebou. Díky bohu.“ Fred Burton mu na to odpověděl: „Ano, tělo je v letadle na cestě do Doveru. Už by tam v této chvíli mělo být.“ Toto byl jen začátek e-mailové komunikace mezi Friedmanem a Burtonem ohledně bin Ládina.

Burton později Friedmanovi poslal e-mail, ve kterém od něj žádal fotografie, testy DNA a otisky prstů bin Ládina. Friedman to však odmítl jednoznačným e-mailem: „Jeho tělo je důkaz a nemyslím si, že by to FBI nebo ministerstvo spravedlnosti dopustilo.“ Z jejich komunikace nakonec vyplynulo i to, že tělo bin Ládina mělo být do USA přepraveno letadlem CIA. Z Doveru bylo pak tělo převezeno do Institutu patologie ozbrojených sil v Bethesdě ve státě Maryland.

Zatloukat, zatloukat…
Samozřejmě ke zveřejněným e-mailům serveru WikiLeaks se agentura Stratfor vyjádřila velmi nepřesvědčivě a to tak, že „mohou být falešné“. Vedení agentury Stratfor nakonec usoudilo, že se nebude zabývat prověřováním publikovaných zpráv serveru WikiLeaks a nebude je ani vysvětlovat. Podařilo se serveru WikiLeaks šlápnout na kuří oko americké vlády? Jak to vlastně bylo se smrtí Usámy bin Ládina, a co se vlastně Američané snaží utajit?

Kontroverzní se nepochybně stala i posmrtná fotografie zabitého teroristy, která byla zveřejněna 2.května roku 2011. Experti její pravost jednoznačně zpochybnili. Pokud si totiž porovnáte posmrtnou a známou portrétní fotku bin Ládina, většina rysů obličeje se shoduje. Podle expertů to vypadá tak, jak by někdo dal dohromady fotku bin Ládina s obrázkem nějaké mrtvoly, a pak vše rozostřil. Vždyť ústa, zuby a dokonce i vousy se dokonale podobají. Později se dokonce ukázalo, že stejná fotka usmrceného bin Ládina se objevila na internetu již v roce 2009! Média navzdory všemu tvrdili, že fotku získali z vojenských kruhů.

Jak to tedy s posmrtnou fotkou bin Ládina vlastně bylo? Snažil se někdo z vojenských kruhů podstrčit fotku mrtvého bin Ládina nebo si ji zhotovili samotná média, která se za každou cenu snaží každý den přinést co nejšokující „zaručené“ zprávy?
A je vůbec Usáma bin Ládin mrtvý? Proč Al-Káida jeho smrt popřela? Kdo tady koho tahá za nos, a kdo v této podivné hře určuje pravidla? Je zveřejnění zprávy o smrti Usámy bin Ládina těsně před začátkem volební kampaně amerického prezidenta Baracka Obamy jen úplnou náhodou?

Exit mobile version