VIDEO: Slavné památky, které doslova přitahují sebevrahy (1. část)

Sebevražda je vždy strašná tragédie, která navždy poznamená životy rodiny, přátel, příbuzných. Přesto někteří lidé považují konec svého života za grandiózní závěrečný akt a realizují jej na notoricky známém místě. Která místa jsou pro sebevrahy ikonická?

Navštivte také:
VIDEO: Děsivé experimenty, které provedla americká vláda na domácí půdě (2. část)

Londýnské metro


Londýnské metro je jistě nejznámější systém veřejné dopravy na světě. „The Tube“ jezdí již od 19. století. Obsahuje 270 stanic s 11 linkami na 402 kilometry tratě. Zároveň je jedním z nejčastějších míst sebevražd na světě. Jelikož metro je přístupné téměř z celého Londýna, jeho rychlé a těžké vlaky se staly oblíbenými nástroji sebezničení. Není týdne, že by někdo neskočil pod vlak. „Nejpopulárnějšími“ sebevražednými stanicemi jsou King’s Cross St. Pancras a Northern Line, na kterých si vzalo život 145 lidí v letech 2001 – 2011. Zaměstnanci metra se již léty stali vůči skokanům poměrně imunní a jejich pokusy nazývají kódovými názvy jako „passenger action“ nebo „one under“. Paradoxně, tento způsob sebevraždy je statisticky dost neúčinný, protože pouhých 40 procent lidí po skoku pod vlak nakonec zemře.

Eiffelova věž


Mistrovské dílo Gustava Eiffela o výšce 324 metrů je jednou z nejznámějších památek na světě, symbolem Paříže a celé Francie. Ale ne všechna pozornost, kterou dostává, je žádoucí. „Železná lady“ má i svou stinnou stránku v podobě sebevražedných skokanů. Podle statistiky je skok z Eiffelovky třetí nejpopulárnější způsob sebevraždy ve Francii, hned za otravou léky a oběšením. Navzdory otevřené konstrukci je dost obtížné z věže skočit kvůli zábradlí a různým bezpečnostním opatřením, ale mnozí to přece jen zvládnou. Někteří skočí v době, kdy je věž uzavřena pro veřejnost, jiní jsou méně ohleduplní a skáčou během pracovní doby, přičemž dopadnou na střechu přeplněné restaurace ve druhém patře. Vedení věže dělá vše proto, aby zastavilo skokany, od bezpečnostních sítí až po jiná bezpečnostní opatření.

Navštivte také:
VIDEO: Děsivé experimenty, které provedla americká vláda na domácí půdě (1. část)

Nuselský most


Představte si klidnou, idylickou čtvrť Nusle v Praze, hlavním městě České republiky. Jsou v ní staré bytové domy, úhledně seřazené v malém údolí. Tento kus ráje na zemi má však i svoji stinnou stránku. Je jí Nuselský most, masivní betonová konstrukce, která se tyčí přibližně ve výšce 43 metrů nad níže položenými ulicemi. Stavba neukrývá jen linku metra, ale také množství tragédií. Most je totiž všeobecně znám jako most sebevrahů. Problém bylo původní zábradlí vysoké jen metr, které lákalo desítky lidí dobrovolně ukončit svůj život. V roce 1990 pod zábradlí zavěsili 1,5 metru širokou síť, ale ani to sebevrahy neodradilo. V letech 1996 až 1997 zábradlí zvýšily na 2,7 metru, což však odhodlané sebevrahy nezastavilo a obětí přibývalo. Od postavení mostu už zemřelo přibližně 350 lidí.

Beachy Head


Beachy Head je strmý křídový útes v anglickém hrabství East Sussex. Tyčí se majestátných 162 metrů nad mořem a přitahuje nejen turisty, ale i sebevrahy. Místní obyvatelé si uvědomují, že jejich útes je v hledáčku mnoha zoufalců, kteří si chtějí vzít život. Proto si téměř každý v nedalekém městě Eastbourne, včetně taxikářů a zaměstnanců hospod, všímá potenciálních skokanů. Místní organizace s názvem Samaritáni zde dokonce denně hlídkuje, přesto si na útesu vezme život kolem 20 lidí ročně. Podle některých statistik v počtu sebevražd je Beachy Head na třetím místě na světě za Golden Gate Bridge v San Francisku.

Navštivte také:
VIDEO: Nejděsivější nevyřešené záhady internetu (2. část)

Viadukt prince Eduarda


Kanaďany jako věčné optimisty ani nenapadlo při stavbě viaduktu prince Edwarda (obrovská pětiproudá mostní konstrukce v Torontu) zahrnout do návrhu bezpečnostní prvky. Zábradlí na viaduktu vůbec nebyl problém překročit. Když však začal stoupat počet sebevražd, Toronto na problém rychle zareagovalo a postavili na něm bariéru z ocelových tyčí, které vkusně začlenily do designu viaduktu. Bariéra zafungovala a sebevražedné pokusy se staly minulostí. V době jeho „největší slávy“ však byla míra sebevražd v průměru jedno úmrtí každých 22 dní.

Exit mobile version