Ze zpráv

VIDEO: Děsivé experimenty, které provedla americká vláda na domácí půdě (2. část)

Nedávno jsme psali o děsivých experimentech, které provedla vláda USA na domácí půdě. Dnes vám přinášíme slibovanou druhou část. Odkaz na první část článku naleznete níže.

Navštivte také:
VIDEO: Děsivé experimenty, které provedla americká vláda na domácí půdě (1. část)

Projekt 112 a projekt SHAD

V roce 2002 začala americká armáda oslovovat veterány, kteří se před lety zapojili do projektu 112 nebo projektu SHAD. Během nich dobrovolníky vystavili látkám imitujícím biologické zbraně, aby vědci mohli zkoumat, jak se šíří. Projekt 112 byl realizován v testovacím středisku Deseret v Utahu v podobě série testů v letech 1962-73 a projekt SHAD na palubách válečných lodí plujících ve vodách po celém světě. Podrobnosti projektu by zůstaly pod pokličkou mnohem déle, kdyby Ministerstvo pro záležitosti veteránů nepožádalo o zprávu, v jakém zdravotním stavu jsou bývalí vojáci. Šlo téměř o 6 000 lidí, které vystavili různým látkám, o nichž nejprve tvrdili, že jsou neškodné. Dnes víme, že tomu tak nebylo. Veterány totiž „konfrontovali“ s bakterií Coxiella burnetii (Q horečka), stafylokokovým enterotoxinem B (který způsobuje otravu jídlem), sarinem i somanem.

Navštivte také:
VIDEO: Nejděsivější nevyřešené záhady internetu (2. část)

Operace Whitecoat


Odpůrci vojenské služby představovali pro mnohé politiky problém. V Anglii je za odmítnutí poslušnosti posílali na venkov, kde čelili hladu, svrabu a mnoha jiným nehumánním trestům. V USA se osobitě vypořádali s duchovními z církve adventisty sedmého dne. V letech 1954 až 1973 umístili více než 2000 církevních „dobrovolníků“ do vojenských zařízení, aby se zúčastnili operace Whitecoat. Zavřeli je do místností, které nebyly větší než telefonní budka. V ní měly plynovou masku napojenou na „centrální kouli“, ve které byly patogeny a ty jim postupně pouštěly. Přestože během samotného testování nikdo nezemřel, mnozí následně trpěli chronickými zdravotními problémy. Nejpoužívanějším virem, kterému dobrovolníky vystavili byla Q horečka. Na mnohých však „vyzkoušeli“ i černý mor nebo potenciálně smrtelnou tularémii.

Projekt Thor


Projekt Thor, naštěstí, nikdy neuvedli do praxe, protože kdyby ano, jeho výsledky mohly být děsivé. V roce 1950 se vědec a spisovatel sci-fi Jerry Pournelle zabýval myšlenkou kinetického bombardování – z družic na orbitě by vypouštěly wolframové střely, které by svou rychlostí a gravitací dopadly na Zemi a zanechaly za sebou hotovou spoušť. Podle projektu stačilo na orbitě umístit šest až osm družic, nosičů wolframových střel, které by dokázaly s drtivou přesností zlikvidovat jakýkoli cíl na Zemi. A to během 12 až 15 minut, tedy v poloviční době než vyžadovaly mezikontinentální balistické střely. Šlo vždy o spolupráci dvou satelitů. Jeden nesl 6 metrů dlouhé wolframové tyče o průměru 0,3 metru, druhý satelit měl provádět komunikaci a zacílení. Výhody tohoto bombardování spočívaly v tom, že střely z vesmíru jsou „téměř nesestřelitelné“ konvenčními prostředky a nezůstala by po nich žádná radiace. Nevýhodou byl jejich transport na oběžnou dráhu. Naštěstí projekt Thor dosud neopustil rýsovací prkna.

Navštivte také:
VIDEO: Nejděsivější nevyřešené záhady internetu (1. část)

Projekt Artichoke


V 50. letech minulého století vědci experimentovali s hypnózou. Jejich cílem bylo zhypnotizovat člověka tak, aby poslušně zabíjel. Ústředním cílem projektu byla snaha zjistit, zda je či není možné někoho naprogramovat na porážku. Kromě toho projekt zkoumal vliv závislosti na morfinu a jiných chemických látkách, včetně LSD, v souvislosti s vyvoláváním amnézie a jiných zranitelných stavů u jedince. Projekt zkoumal také potenciál horečky dengue a jiných chorob na psychiku člověka. CIA si do projektu vybrala osobnostně a morálně slabší jedince – vězně a příslušníky různých menšin. Výsledkem experimentu bylo konstatování, že není možné nikoho zhypnotizovat, aby se stal vrahem. Vrahem se podle závěrů CIA může stát člověk s poruchou osobnosti, s vysokou agresivitou nebo v případě oslabených morálních vlastností, a to i bez hypnózy.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.