Dostal se nacistický bombardér do časové smyčky?

V roce 1940 dostal nacistický velitel vojenského letectva Luftwaffe Johann Rau úkol shodit bomby v blízkosti anglického města Coventry. Přestože kapitán bombardéru bomby na město shodil, nikdy na zem nedopadly.
Podle dochovaných dokumentů i svědectví pilota a jeho posádky se bombardér nějakým způsobem dostal do tzv. časové smyčky. Co se vlastně stalo nacistickému bombardéru při bombardování města Coventry?
Co je časová smyčka?
Výrazem časová smyčka se myslí místo, které je uzavřené samo do sebe, kde neexistuje čas. Události se v časové smyčce odehrávají stále dokola, a ať v ní uděláte cokoliv, nijak neovlivníte minulost ani budoucnost. Alespoň toto tvrdí zastánci časových smyček, kteří je popisují jako jakési spirálovitě točící se mraky, které se mohou zjevit kdykoli a kdekoli.
Údajně stačí jeden chybný krok vedle, a člověk se dostane do časové smyčky, ze které již nemusí být návratu, přesto, že svět kolem funguje podle běžných fyzikálních zákonů. Někteří si časovou smyčku pletou s cestováním v čase, kdy se člověk nebo objekt přenese do minulosti či budoucnosti.
Přesto tvrzení je však známých několik skutečných příběhů, kdy se lidé měli nejdříve převést do jiné doby, a tam se ocitnout v časové smyčce, kde se určitá událost stále dokola opakovala. Jedním z takových skutečných příběhů velmi dobře zdokumentovaných je bombardér nacistického kapitána Luftwaffe Johanna Raua, který se se svou posádkou dostal do časové smyčky. Jak to celé probíhalo, a jak se jim z ní podařilo dostat?
Bombardér v časové smyčce
Podle jednoho z členů posádky Johanna Raua jejich bombardér v roce 1940 někde v blízkosti anglického města Coventry vletěl do velmi zvláštního spirálovitého mraku, kdy se v letadle okamžitě prudce ochladilo. Kompas v bombardéru se úplně zbláznil a nepřetržitě se začal otáčet. Tehdy si všichni mysleli, že vletěli do špatného počasí.
Když však z podivného mraku vyletěli, prudce se zase oteplilo, a tehdy pod sebou spatřili město, jehož jako kdyby se zuřící 2. světová válka ani nedotkla. V blízkosti města stála velká továrna, která měla být podle plánu zničena. Ještě předtím než kapitán Rau přikázal na továrnu shodit bomby, zhotovil letecké snímky města pod nimi. Pak bombardér svrhl bomby na továrnu a jeho blízké okolí.
Celá posádka však byla velmi překvapená, protože bomby, které z bombardéru shodili, na zem vůbec nedopadly, navíc se v letadle opět prudce ochladilo a posádka se opět ocitla v tom podivném mraku. Když z mračna vyletěli, znovu se ocitli nad městem, které nebylo bombardováním nijak poznamenané. Opět spatřili svůj cíl – velkou továrnu, na kterou znovu shodili bomby.
Celá situace se takto neustále donekonečna opakovala. Letadlo znovu vlétlo do podivného mraku, prudce se ochladilo, z mračna vylétlo, a posádka shodila bomby na továrnu.
Kapitán Rau se proto po nepřeberném množství takových opakování rozhodl na továrnu vůbec bomby neshodit a kurz letu zcela změnil. I když je podivný mrak znovu pohltil, když se z něj dostali, tentokrát se už ocitly nad rozbombardovaným městem Coventry. Kapitán Rau však roli, kdy měl vybombardovat továrnu nesplnil, a okamžitě se s bombardérem vrátil zpět do nacistického Německa.
O 51 let později …
V roce 1991 začaly ve městě Knowles na severozápadě Anglie lidé vcházet do místního kostela, kde se měla konat mše. Na okraji města však mnozí z nich zaslechli velmi hrmotíci zvuk, a tehdy zahlédli letadlo s nacistickými symboly vojenského letectva Luftwaffe. Když letadlo přeletělo nad místní továrnou, začaly z něj na zem padat jakési objekty, které podle některých vypadaly jako bomby.
Lidé se na celou scénu s úžasem dívali, a někteří si v tom momentě mysleli, že se tam natáčí nějaký válečný film. O krátkou chvíli však bombardér i s odhazovanými bombami z oblohy zcela zmizel. Tuto neobvyklou scénu s nacistickým letadlem viděl dav lidí před kostelem asi desetkrát.
Celá událost o objevení se nacistického bombardéru i s jeho následným zmizením se dostala až do médií. Obyvatelé města Knowsley se později dozvěděli o nacistickém kapitánovi Johannu Rauovi, kterému se během bombardování města Coventry stala opakující se událost s bombardováním, kdy i vyfotografoval město pod sebou, kde měl bombardovat továrnu. Podle místních obyvatel, které fotky viděli, se jednalo o město Knowsley z roku 1991 včetně továrny, která byla ve městě postavena v roce 1970.
Mohl se tedy nacistický bombardér nějakým způsobem přenést do roku 1991, kde se navíc dostal do časové smyčky? A i přesto, že posádka bombardéru shazovala na továrnu bomby, ty nikdy na zem nedopadly z důvodu, že v časové smyčce se budoucnost nedá, podle teorie zastánců tohoto fenoménu, nijak změnit?
Celá událost je velmi záhadná, a dodnes se ji nepodařilo nijak hodnověrně vysvětlit. Jediným vysvětlením tak stále zůstává kontroverzní časová smyčka.