Kdo vytvořil skálu na pobřeží Černého moře?

Při ruském pobřeží Černého moře stojí velmi podivná úzká skála připomínající monolit. Ani odborníci z oblasti geologie neumějí dát jednoznačnou odpověď na to jak skála vznikla, a zda je vůbec přírodního původu. Může se jednat o nějaké navigační zařízení, jak si myslí někteří badatelé, které nepochází z tohoto světa?
Záhadná Plachtová skála
Skalní útvar, který je předmětem mnoha sporů, se nachází na pobřeží Černého moře v ruské Krasnodarské oblasti v blízkosti městečka Praskoveevka. Protože skála připomíná lodní plachtu, zdejší obyvatelé jí dali jméno Plachtová skála. Je vysoká téměř 25 metrů, široká 20 metrů, ale její tloušťka je jen necelý metr. Mnozí geologové si myslí, že skála byla původně skalním masivem, ale postupně z něj eroze „odkrajovala“, a dnes se zachovalo jen vnitřní jádro, které bylo nejtvrdší. Velkou záhadou plachtové skály je otvor, který se nachází ve výšce asi dva metry nad vodní hladinou. Nikdo neumí vysvětlit kdo ho mohl vytvořit.
Jedna z verzí, která je nejznámější, hovoří o tom, že ji vytvořili ruští dělostřelci v roce 1903. Tehdy se zde odehrávalo námořní cvičení, jehož součástí bylo i střílení z lodních kanónů, a údajně jedna ze střel vytvořila ve skále zmíněný otvor. Tato verze však byla časem vyvrácena ruským badatelem Sergejem Vasijukovem, který shromáždil všechny dostupné archivní materiály o tomto cvičení. Z archivů se dozvěděl, že ruští námořníci z křižníku Žemčug skutečně na plachetní skálu vypálili několik ran z těžkého lodního kanónu. Střely však skálu vůbec nepoškodily, jak se to dosud tvrdilo.
Archivní materiály mluvili o tom, že námořníci přesto, že stříleli do plachtové skály, skalní útvar se jim ani nepodařilo poškodit. Střely do skály jen narazili, ale žádné díry neudělaly, zůstaly po nich jen začerněné skvrny. Nikdo z námořníků toto nedokázal pochopit, protože věděli, co střela z lodního kanónu dokáže udělat. Další zajímavostí je i to, že námořníci z křižníku Žemčug potvrdili, že otvor ve skalním útvaru tam byl ještě před střelbou, a oni ho určitě neudělali, protože právě střelci z křižníku mířili co nejblíže k tomuto skalnímu otvoru. Kdo tedy vytvořil otvor ve skále, která je tak tvrdá, že ji nedokázala „provrtat“ ani střelba z kanónů?
Může to být navigační zařízení?
Členové ruské záhadologické skupiny Kosmopoisk zjistili, že otvor v plachtové skále nebyl vytvořen jen tak ledabyle. Podle nich by mělo jít o zařízení, kterému se říká Gnómon, což je astronomický přístroj určující úhlovou výšku Slunce – dají se jím zjišťovat data rovnodennosti či slunovratu pomocí polohy slunečních paprsků. A právě toto se členům Kosmopoisku i potvrdilo během letního slunovratu, když opravdu sluneční paprsky procházely skalním otvorem, a pak se dotkly jednoho velkého balvanu na pobřeží, který tam byl umístěn kvůli tomuto účelu.
V současnosti však sluneční paprsky procházející otvorem během slunovratu velký balvan ozáří jen zboku, ale jak členové Kosmopoisku zjistili, před 7 tisíci lety sluneční paprsky procházející skalním otvorem mířily přesně do středu velkého balvanu. Vyplývá z těchto zjištění to, že otvor v plachtové skále vytvořil někdo před 7 tisíci lety? Jaká civilizace však mohla tento otvor udělat primitivními nástroji, když skálu nedokázaly prorazit ani střely z lodního kanónu? Existovala v době před 7 tisíci lety nějaká vyspělá civilizace, která byla na tak vysoké úrovni?
Mnozí odborníci, mezi které patří i moskevský akademik Jurij Zajcev hovoří o tom, že celá Plachtová skála je vlastně jen důmyslně maskované navigační zařízení nepozemské civilizace. Celý skalní útvar je podle Zajceva umělého původu, a je vytvořen z nějakého odolného materiálu, který je jen pokryt vrstvou kamene. Pro někoho to bude asi teorie velmi přitažená za vlasy, ale má velmi mnoho zastánců už i z toho důvodu, že v noci se zde často na nebi zjevují podivná světla, a z moře vylétávají nějaké neidentifikovatelné létající objekty. Navíc se zde podle tvrzení místních obyvatel ztratilo už mnoho hlavně mladých lidí. Bylo by proto třeba udělat podrobný výzkum celého skalního útvaru, aby se zjistilo z čeho se skládá, aby se mohla teorie o umělém původu skály potvrdit nebo vyvrátit. Zatím se však na to nikdo nepodujal. Dokdy si bude Plachtová skála uchovávat svá tajemství?