První kladivo vyrobili naši předkové v kamenné době, tedy v pravěku. Existuje ale i nástroj, který vznikl už před 140 milióny lety – neboli v druhohorách, což je doba, kdy po Zemi pobíhali dinosauři. Jde o kladívko, nalezené v roce 1934 poblíž obce London v Texasu. Železný artefakt dlouhý 15 cm s dřevěnou rukojetí byl doslova vrostlý do kusu vápence.
V 80. letech byl nástroj podroben zkoumání v Národní jaderné laboratoři Battelle a v Hutním institutu v Columbusu. Dřevěná rukojeť se za milióny let stačila proměnit na dřevěné uhlí. Hlava kladiva byla zhotovena ze železa, které neobsahuje žádné bubliny, ani uhlík nebo nečistoty – ty jsou přitom vždy jeho součástí, naopak v něm bylo zjištěno nebývalé množství chloru. A ještě další zajímavost: kladívko, které je na několika místech silně poškrábané, vůbec nepodlehlo rzi. Odborníci se shodli, že jeho stáří dosahuje 140 miliónů let a při jeho výrobě byla použita pro nás zcela neznámá technologie.
Objevují se nejrůznější spekulace, kdo tajemný předmět zhotovil. Podle některých teorií ho na Zemi mohli zapomenout návštěvníci z vesmíru. Jiné hypotézy zase mluví o cestovatelích v čase, kteří se přijeli podívat na dinosaury. Skeptikové mluví o meteoritu s jedinečným chemickým složením, který na Zemi pronikl do kusu dřeva.