Ze zpráv

Opravdová noční můra z Elm Street: Vraždí démonická čarodějka své oběti ve spánku?

Děsivé noční můry vás údajně mohou připravit o život. Myslíte si, že je něco takového možné nanejvýš v hororovém filmu Noční můra v Elm Street? V roce 1981 zaplaví svět informace o nevysvětlitelném úmrtí 18 lidí, které ve spojených státech podle všeho zavraždila temná bytost z říše snů.
V zapadlém činžáku na okraji amerického města Atlanta se v posteli zmítá mladý muž. „Chce mě zabít, chce mě udusit,“ mumlá ve spánku. Jeho přítelkyně se ho snaží probudit a proto s ním třese jako smyslů zbavená.: „Prober se proboha! Co s tebou je?“ Jenže muž se už nikdy nevzbudí. Zabila ho noční můra? K těmto dalším podobným případům začne docházet od roku 1978. Během čtyř následujících let zde během spánku umírá 18 zdravých jedinců. Příčina však není nikdy zjištěna. O pár let později jsou události připodobňovány k slavnému filmu Noční můra v Elm Street, ve kterém vraždí prostřednictvím snů sadistický Freddy Krueger. Byl snad tento film natočen podle pravdy?

Opravdu se to stalo?
Americký hororový snímek Noční můra z Elm Street vyvolá v roce 1984 senzaci. Jeho režisér a tvůrce scénáře Wes Craven (*1939) záhy čelí dotazům, odkud při tvorbě čerpal inspiraci. Jeho odpověď mnohé šokuje. „Vše je založené na skutečných událostech,“ říká. O něčem podobném se prý dočetl v roce 1981 v amerických novinách New York Times. „Bylo to o partě imigrantů, kteří zemřeli za nevysvětlitelných okolností během spánku. Podle všeho je zavraždila noční můra,“ vysvětluje slavný režisér. Vymýšlí si, aby zvýšil tržby svého nového filmu? Novinový článek, o kterém mluví však skutečně existuje…

Smrtící spánek
„Federální centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě provádí intenzivní vyšetřování ohledně smrti osmnácti zdánlivě zcela zdravých laoských uprchlíků kteří v tomto městě záhadně zemřeli během spánku za poslední 4 čtyři roky. Jedním z možných vysvětlení je, že byli vyděšeni k smrti nočními můrami,“ píše americký novinář Wayne King dne 10.května 1981 v newyorských Timesech. Zdá se tedy, že Wes Craven nelhal. Opravdu nás moou zavraždit noční můry? Šokující případ se týká sedmnácti mužů a jedné ženy z laoské etnické skupiny Hmongů, kteří do Ameriky uprchli před temnější komunistickou diktaturou. Kdo nebo co způsobilo jejich náhlou a neočekávanou smrt?

Hledá se odpověď
Doktor Roy Baron z amerického Centra pro kontrolu nemocí potvrzuje, že je celý případ opravdu podivný. „Objevuje se hodně spekulací, ale faktem je, že pro jejich smrt nemáme žádné reálné vysvětlení. Vždyť se všichni ti lidé těšili dobrému zdraví,“ říká Baron. Všech 18 mrtvých emigrantů z Laosu nemělo žádné závažnější zdravotní problémy a přesto byli čímsi náhle přes noc usmrceni. Údiv nad případem neskrývá ani lékař Michael McGee, působící v americkém okrese Ramsey v Minnesotě. „Víme s jistotou jen to, na co nezemřeli. Nikdo je nestřelil do hlavy, nikdo je nebodl do srdce, nespadli ze střechy, nebyli ani otráveni. Můžeme to vyloučit, protože jsme provedli pitvu a ta všechny tyto možné příčiny jasně vyloučila,“ ríká McGee.

Vraždící noční můra
Dr. Michael McGee se o celý případ začne zajímat do hloubky. Nedokáže se totiž vyrovnat s faktem, že zemřelo tolik lidí a lékařská obec to nedokáže vysvětlit. Po mnoha měsících usilovného bádání dochází k závěru, že za vším mohl stát tzv. syndrom náhlého a neočekávaného úmrtí SUNDS (z angl.. sudden unexpected death syndrome). Právě ten totiž zcela nečekaně zabíjí ve spánku. „Většinu jeho obětí tvoří muži kolem třiatřicátého roku věku z etnické skupiny Hmongů, což odpovídá danému případu,“ vysvětluje McGee. Vědecké výzkumy fenoménu SUNDS začaly teprve v posledních letech a stále se přesně neví, čím přesně tento syndrom svým obětem způsobuje smrt. Část vědců se kloní k možnosti, že za vším stojí špatné životní podmínky laoských uprchlíků, jiní si myslí, že jde o jistou genetickou poruchu srdce, která je dané skupině lidí vlastní. Mohla by však některá ze zmiňovaných vzácných zdravotních komplikací zapříčinit smrt tolika lidí v jednom městě? Existuje ale ještě jedna mnohem horší a děsivější možnost…

Došlápl si na ně přízrak?
Podle některých členů laoské etnické skupiny Hmongů za vším stojí démon zvaný Dab Tsuam (v překladu zlý duch), který během spánku údajně způsobuje vybraným jedincům smrt. Nemá ale podobu upáleného muže s břitvami na ruce (jako padouch z filmu Noční můra z Elm Street) ale mstivé odporné ženy. „Tato čarodějnice si ve snech sedne na obličej nebo hruď své oběti, aby ji znehybněla a následně udusila,“ svěřují se. Tomuto démonovi totiž prý utrpení Hmongů dělá nesmírnou radost. Lékaři potvrzují, že je skutečně nestandartní, že právě členové tohoto etnika umírají v takovém počtu během spánku a to navíc navzdory svému dobrému zdraví. Skutečně s tím má co do činění temná mocnost z jiného světa?

Mizivé šance na život
„Hmongové ve svém domovském Laosu praktikovali šamanské učení, jehož součástí je víra v existenci duchů a démonů. Hlavy rodiny prováděly ve jménu předků různé obřady a na oplátku požadovaly ochranu před nebezpečnými kreaturami typu Dam Tsuam,“ vysvětluje americký spisovatel John Michael Greer (*1962). Právě tento démon je totiž mnohými členy Hmongů považován za vůbec nejnebezpečnější známou duchovní bytost. Někteří muži z tohoto etnika se před ulehnutím do postele raději převlékají do ženských šatů, protože na ně prý pak většinou neútočí. Jenže v případě 18 mrtvých imigrantů, které zmiňuje tvůrce Noční můry z Elm Street, byla jedna z obětí ženského pohlaví. Co je tedy ve snu napadlo?

Zdroj: Enigma 8/2014

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.