Ze zpráv

Příběh prokletého zrcadla

Určitě jste se už i vy doslechli nebo dočetli o něčem prokletém. Příběhy o předmětech, které přinášejí jejich majitelům neštěstí, jsou jedny z těch, které stejně děsí, jakož i lechtají lidskou fantazii.
Nedávno se do centra zájmu široké veřejnosti dostalo jedno prastaré zrcadlo. Objevilo se mezi miliony dražebních položek na eBay, ale díky popisu ho prostě nebylo možné přehlédnout. Majitelé, kteří ho dali do dražby, se rozhodli před případnými zájemci starožitnosti nic netajit.

Zrcadlo se na privát, který společně sdílel 20-letý student Joseph Birch a 40-letý malíř Sotiris Charalambous dostalo poté, co ho správce domu odhodil do kontejneru. Dva kámoši si řekli, že zrcadla s pěkně vyřezávaným rámem je přece do odpadků škoda, tak si ho vzali do bytu… A začaly se dít podivné věci. Ne hned, až po tom, co Sotiris přemaloval ořechové dřevo rámu na stříbrno.

Najednou začali mít oba kamarádi živé noční můry, ze kterých se budili uprostřed noci. Hromadily se nevysvětlitelné bolesti hlavy a žaludeční neurózy, které se zhoršily vždy, když prošli kolem zrcadla. Někdy prý dokonce viděli v odrazu zrcadla mihotající se stíny. Když se obrátili, nikdo za nimi samozřejmě nestál.

Pohár trpělivosti přetekl, když se jednoho dne Joseph strhl ze snu a spatřil, že má poškrábané předloktí.

Po zveřejnění příběhu „prokletého“ zrcadla kontaktovalo chlapíky množství odborníků na paranormální jevy, zda však položka skončí v domácnosti jednoho z nich, je sporné. Zrcadlo se podařilo vydražit za 155 amerických dolarů a jméno zájemce zůstalo v anonymitě.

Věděli jste, že…
Sedm let neštěstí – předpověď pro člověka, co rozbije zrcadlo, pochází ze staré římské legendy. Římané (podobně jako mnohé další národy) věřili, že každé zrcadlo má schopnost pohltit kus duše jeho majitele. Když ho člověk rozbil, jeho duše zůstala uvězněna uvnitř a dokázala se obnovit až po sedmi letech.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.