Šílený řezník z Clevelandu: Identitu masového vraha nikdy neodhalily
23. září 1935 našli v Clevelandu v části Kingsbury Run dvě mužská těla. Někdo jim odsekl hlavy, vykastroval je a ukryl do keřů. Později se podařilo nalézt i hlavy, ale identitu jednoho z nejhorších vrahů v dějinách USA se odhalit nepodařilo. Známe jen jeho přezdívku: Šílený řezník.
Na místě činu nebyla žádná krev, což vedlo detektivy k závěru, že někdo oběti zabil na jiném místě. Jednoho z mužů se nikdy nepodařilo identifikovat, druhým byl Edward Andrassy, policii dobře známý drobný kriminálník.
Vyšetřovatelé se nejprve při pátrání po vrahovi moc nenadřeli. Nečelili tlaku médií ani pozůstalých, a tak postupovali hlemýždím tempem. To se však rychle změnilo, když se v Clevelandu v lednu 1936 objevila bezhlavá mrtvola ženy. Detektivy překvapilo, že vrah vystřídal pohlaví obětí, šlo o neobvyklý jev. Oběť se podařilo identifikovat jako Flo Polilovou, štamgastku známou ve více barech v Kingsbury Run.
Na případě začal pracovat i známý vyšetřovatel Eliot Ness, jedna z hlavních postav ztvárněných ve filmu Neúplatní. Ani on se však při odhalování identity Šíleného řezníka nevyznamenal.
V červnu 1936 se našla mrtvola muže se šesti výraznými tetováními. Policie vystavila jejich fotografie na více populárních akcích, ale přesto, že je viděli tisíce lidí, nepodařilo se zjistit, dokud oběť byla.
V září se objevilo další znetvořené tělo a vedle něj ležel klobouk. Policisté objasnili, že klobouk darovala místní žena jednomu bezdomovci. Vrah si tedy očividně vybíral kořist z nejnižších společenských vrstev.
Do srpna 1938 zabil Šílený řezník ještě nejméně dalších šest osob. Některé mrtvoly, které se v té době objevily v Clevelandu, mu vyšetřovatelé totiž nedokázali jednoznačně připsat.
V roce 1938 vedl Eliot Ness do Kingsbury Run několik razií. Čtvrť byla hnízdem zločinců, kteří se přiživovali na zdejších chudých lidech postižených Velkou hospodářskou krizí. Většina staveb zde vyrostla ilegálně a Ness nechal spálit přes 100 domů. Šířil strach, ale vraha nevypátral.
Pátrání končilo vždy v nějaké slepé uličce. Jedním z podezřelých byl Frank Dolezal, který provozoval bar, kam chodilo několik oběti. Byl to agresivní muž, který když si vypil, vyhrožoval kdekomu smrtí. Policistům se dokonce přiznal k jedné vraždě, ale než stihlo dojít k dalšímu kolu výslechu, oběsil se ve své cele. Pitva odhalila, že měl několik polámaných žeber, ke kterým zřejmě přišel během výslechu. Je tedy velmi pravděpodobné, že se přiznal jen pod tlakem ve snaze vyhnout se dalšímu násilí.
Ness později označoval za pachatele doktora Francise Sweeneyho, který sloužil během první světové války jako polní chirurg. Provedl desítky amputací a po válce se u něj projevila duševní porucha. Neprošel ani testem na detektoru lži a Ness se těšil, že konečně odhalili pachatele. Lékař byl však příbuzným poslance Sněmovny reprezentantů Maatrina Sweeneyho a vyšetřování se tak nedalo vést s patřičnou razancí. Podezřelý se navíc dobrovolně odevzdal do rukou psychiatrů a tím pádem se dostal mimo dosah vyšetřovatelů. Pokud by ho i policie obvinila, vyhnul by se trestu výmluvou na mentální nezpůsobilost.
Když Francise Sweeneyho zavřeli do blázince, vraždění přestalo. Vyšetřování však probíhalo nadále, ale k ničemu nedospělo. Identita Šíleného řezníka tak dodnes zůstává záhadou.