Byla mladá, krásná a úspěšná. Americká herečka Marilyn Monroe byla na výsluní sice pouze jednu dekádu, ale to stačilo, aby se stala ikonou, kterou obdivují celé generace lidí. Bohužel božská Marilyn zemřela jako 36letá na předávkování léky. Vyšetřovatelé případ sice uzavřeli jako sebevraždu, ale opravdu to tak bylo?
Marilyn Monroe (vlastním jménem Norma Jean Mortenson) se narodila v Californii v roce 1926. Vyrůstala jako sirotek a většinu dětství strávila v náhradních rodinách. I když se jí podařilo uspět ve světě showbyznysu, trauma z těžkého dětství ji nikdy neopustilo. Trpěla úzkostí a depresemi, přičemž útěchu hledala v lécích a v alkoholu, které často užívala i společně.
Když ji v roce 1962 našli bez známek života ležet na posteli, mohlo se zdát, že to herečka pouze neúmyslně přehnala s tabletkami a s alkoholem. No vyšetřování úmrtí božské Marilyn Monroe skončilo se závěrem, že šlo o sebevraždu.
Opravdu to byla sebevražda?
Přátelé hollywoodské hvězdy byly z její smrti šokováni. Podle jejich slov, měla herečka ještě pár dní před smrtí dobrou náladu, nebylo na ní vidět žádné známky deprese a vyprávěla jim o plánované cestě do Mexika.
Její další kamarádka, Pat Newcomb, se vyjádřila, že s Marilyn byla večer před její smrtí a plánovali, že následující večer půjdou společně do kina. Podle ní byla Marilyn Monroe ve skvělé kondici, cítila se dobře a těšila se na nové projekty.
Mnoha přátelům a reportérům přišlo zvláštní, že pokud spáchala sebevraždu, tak proč nezanechala žádný dopis na rozloučenou? To byla jen další věc, která přilévala olej do ohnivé debaty o tom, že Marilyn nespáchala sebevraždu, ale byla zavražděna.
Kdo ji zabil?
Krátce po smrti ikonické herečky se objevila spekulace, že jediný, kdo byl dostatečně mocný a schopný zahladit stopy vraždy tak, aby působila jako sebevražda, byl tehdejší prezident USA, John F. Kennedy. Spolu s jeho bratrem Robertem byli podezřelí z milostných afér s božskou Marilyn. Ale protože herečka byla stále psychicky labilnější, vlivní bratři měli obavy, aby se o jejich společných úletech nepodřekla, i když údajně to stihla prozradit svému psychiatrovi a nejbližším přátelům.
Na rozkaz prezidenta prý měla být Marilyn Monroe zavražděna injekcí s barbituráty. Této verzi hereččiny smrti nahrává i fakt, že v hereččině žaludku nebyly nalezeny žádné tobolky s barbituráty a ve spodní části těla měla malou ránu, kterou neuměl nikdo objasnit.
Žije?
I téměř 60 let od jejího úmrtí se objevují výpovědi svědků, kteří tvrdí, že Marilyn Monroe je stále naživu. Podle nich byl příběh o její smrti pouze divadlem, aby se mohla stáhnout do ústraní a žít v klidu.