Záhady

Záhadné mapy, které by neměly existovat

1467893Mnozí jste už možná slyšeli o bájném ostrově Atlantida, nebo legendární zemi Mu, o kterých se napsalo množství příběhů a „zaručených“ faktů. Důkazy o jejich existenci až donedávna chyběly. Je však docela možné, že na jednom ekvádorském kameni se důkaz o Atlantidě ve skutečnosti nachází.


Kámen s mapou světa
V ekvádorské provincii Cotopaxi se rozprostírá město La Mana, ve které stojí starý posvátný kámen patřící ekvádorskému rolníkovi a dnes už badateli Germanovi Villamare. Kámen je vysoký asi 60, široký 40 a hrubý asi 30 centimetrů. Zvláštní je hlavně tím, že je na něm vyryta mapa světa od jižního obratníku Kozoroha k severnímu obratníku Raka.

Kromě známých kontinentů, které jsou do kamene vyryté jako Amerika, Afrika a Asie jsou na kameni zobrazeny i obrysy neznámých, možná zaniklých světadílů. A právě o těchto ostrovech si mnozí odborníci myslí, že by mohly být zobrazením Atlantidy v Atlantickém oceánu, a země Mu v Tichém oceánu. Poprvé se o tomto kameni zmínili rakouští spisovatelé a lovci záhad Klaus Dona a Reinhard Habeck v knize Zakázaná archeologie.

Oba spisovatelé sice říkají, že původ kamene a jeho autor je nejasný, avšak velmi pravděpodobně kámen zobrazuje zaniklé kontinenty. Celá mapa je vyhotovena tak, jakoby ji její autor viděl z velké výšky. Místní obyvatelé tomuto kameni připisují magickou moc, neboť podle Villamare jsou rýhy na kameni velmi staré.

Někteří odborníci si však myslí, že se jedná o podvrh. S tím však nesouhlasí Klaus Dona a Reinhard Habeck, kteří si na kameni všimli ještě dalších značek a čar. A právě tyto značky mají naznačovat existenci spojení mezi Babylonem a Ekvádorem. Otázkou však je, zda mohli starověcí Sumerové před tisíciletími doplout až do Jižní Ameriky.

Některé důkazy svědčí o tom, že mohli, jelikož se na mnoha místech Ekvádoru našli válečkové pečetidla, které měli používat staří Sumerové k náboženským a státním účelům. Navíc norský badatel Thor Heyedahl svými plavbami přes Tichý a Atlantský oceán potvrdil, že námořní kontakty starověkých Afričanů nebo Asiatů s Amerikou byly možné. Může tedy ekvádorský kámen z La Many přinášet svědectví o existenci bájného ostrova Atlantida?

1467901

Odkud pocházejí další mapy?
O existenci jiného zaniklého kontinentu svědčí i mapa italského námořníka a kartografa Andrea Bianca z 15. století, který do Atlantského oceánu zakreslil záhadný kontinent Antill. A právě poloha Antill částečně připomíná polohu záhadného kontinentu na ekvádorském kameni. Mohla být tedy Antill pozůstatkem zaniklé Atlantidy?

Záhadná je také mapa tureckého admirála a kartografa Piri Reisa, který dokázal na námořních a zeměpisných mapách zapracovat staré geografické informace. Mapa Piri Reisa pochází z roku 1513, a na okraji mapy byla objevena poznámka, že jde o přepis ještě mnohem starší mapy.

A co bylo na mapě Piri Reisa takové zvláštní? Velmi přesně je na ní zakreslena Jižní Amerika, kde je zachyceno i pohoří Andy, o tom ale ještě nemohl nic vědět. Nechybí ani Antarktida, kde Piri Reis zakreslil přesné obrysy jednotlivých zálivů pod ledem. Tyto údaje však byly známy až ve 20. století! Bylo zjištěno, že mnohé údaje na mapě odpovídají skutečnosti, ale s posunem, jakoby byly snímány z velké výšky.

Mapy Ptolemaia z Alexandrie (87 až 150 před Kristem) zobrazují část Grónska a Skandinávie pokryté vrstvou ledu. Tyto ledovce však roztály už před 10 tisíci lety.
A s dalšími starověkými mapami bychom takto mohli pokračovat. Odkud pocházejí znalosti těch, kteří mapy udělali ještě před těmito kartografy, kteří je jen prekreslili?

Větší část starých map, jak zjistili odborníci, se dala zhotovit pouze ze vzduchu, kdo je tedy před několika staletími udělal, když člověk ještě létat nemohl? Odpovědi neznáme, a proto jsou některé tyto artefakty jako obvykle zařazeny mezi podvrhy, a mluví se o nich jen v zakázané archeologii, neboť by nijak nezapadaly do zavedené historie našeho světa. Proč? Bojí se někdo pravdy?

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.