ParaMag

5 nejmocnějších novodobých čarodějů. Je magie dneška temnější, než kdy předtím? Část 3.

 Rychlé zprávy

5 nejmocnějších novodobých čarodějů. Je magie dneška temnější, než kdy předtím? Část 3.

Srpen 14
12:56 2014

Král čarodějnic

alex-sanders-colorKdo: Alex Sanders
Národnost: Brit
Hlavní schopnost: uhranutí lidí
V dějinách čarodějnického hnutí nenajdete kontroverznější osobnosti, než je Alex Sanders. Když jako malý onemocní tuberkulózou, je hojně posílán na venkov na čerstvý vzduch ke své babičce Mary Bibby, žijící ve Walesu. V sedmi letech svou babičku údajně přistihne, jak provádí pohanský rituál.
„Bez zaklepání jsem vešel do místnosti a uviděl, jak babička stojí v nějakém kruhu nakresleném na podlaze. Nejdřív byla v šoku. Nakonec ale řekla, abych šel k ní do kruhu, svléknul se a dal hlavu mezi svá stehna. Pak vzala do ruky srp a řízla jím do šourku, načež prohlásila, že nyní jsem jedním z nich,“ vzpomíná Sanders.

Příklon k černé magii
Brzy na to se Sanders dozvídá, že jeho babička je čarodějnice. Údajně je potomkem čarodějnic, jejichž předkem byl velšský náčelník Owain Glyndwr, kterému se přezdívalo „král čarodějnic“. Babička pak prý Sanderse začne učit všem čarodějnickým praktikám, které zná – komunikaci s duchy, rituálům. Věštění z inkoustové vody i z babiččina krystalu. Než Bibby zemře, údajně svého vnuka zasvětí do druhého i třetího čarodějnického stupně. Přičemž se má Sanders podrobit i rituálům sexu. V roce 1947 potkává svou budoucí manželku, která však od začátku jeho praktiky neschvaluje. O pět let později od něj žena odejde a Sanders propadá depresi. Následkem toho se má uchýlit k černé magii a zneužívat ve svůj prospěch všech čar, co zná – začne uctívat ďábla, sesílá na šťastné lidi smutek a neštěstí a oddává se sexu s muži i ženami. Na ně údajně používá různá kouzla, aby mu sloužili a byli co nejpovolnější. Pravdou je, že Sanders skutečně pod svůj vliv dostane každého, na koho si ukáže. Skutečně člověka dokáže očarovat?

Zasvěcování žen
Když se Sanders s černou magií rozhodne skončit, musí projít složitými očistnými obřady, aby opět mohl konat dobro. Při nich z něj údajně vylétávají jakési temné řvoucí stíny, které se v něm v době vykonávání černé magie usídlily. Po očistění v 60. letech 20. století zakládá vlastní Wicca coven, tzv. Alexandrijskou tradici. Do konce svého života údajně zasvětí 1623 čarodějnic ve více jak 100 covenech po celé zemi, díky čemuž se mu začne po Glyndrowi přezdívat „král čarodějnic“. Mezi zasvěcenými je i Janet Farrar (*1950), čarodějnice, jež dodnes žije a je mnohými považována za jednu z nejmocnějších žen světa. Údajně například dokáže pouhým dotykem navracet zhrzeným lidem chuť do života. I tu Sanders prý pomocí různých zaklínadel uhrane, aby se stala čarodějnicí. „Sanders ji očaroval, do žádného takového spolku by jinak nikdy nevstoupila.“ Znělo tehdy z úst některých jejích přátel. Ovšem i kdyby měli pravdu, Sanders udělal dobře. Farrar totiž své čáry využívá k dobru. Stejně jako to do konce svého života údajně dělal i Sanders. Mnoho lidí přesto říkalo, že se černé magie nikdy úplně nevzdal a stále ji využíval k ovládání druhých.

Zdoj: Enigma 9/2014

Autor článku

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Myslíte m ze panenka se nenasla Ale pribeh je z casti pravdivy existuji 2 neli...

Chtěl bych se zeptat, jestli je to video vaše?...

Statistiky

  • 0
  • 42
  • 154
  • 13 090 279
  • 1 315
  • 662