5 znamení přicházející smrti

Blížící se smrt se prý předem ohlašuje. Nejen ti, kteří bojují s těžkou nemocí, ale i lidé, jejichž život ukončí náhlá tragédie, údajně dostávají šanci se na svůj blízký konec připravit. Stačí jen sledovat signály, které k nám smrt vysílá.

Změny na těle
Rysy v obličeji se zostřují a zlaté či stříbrné šperky černají. To je podle lidových moudrostí jeden z hlavních znaků, že kolem obchází „zubatá“. První lze vysvětlit úbytkem váhy a černání šperků podle badatelů může způsobovat například změna složení potu u nemocného člověka.

Lidé se věkem mění. A smrti se nikdo nevyhne.

Spatření dvojníka
Dvojník je nejčastěji nazýván doppelgänger (z němčiny, dvojí chodec, pozn. red.). V psychiatrii a neurologii je však znám spíše pod názvem autoskopie, čili sebenahlížení. Jde o halucinaci, při níž postižený pozoruje sám sebe. Existuje ale množství případů, kdy dvojníka jednoho člověka vidělo více osob najednou.

Spatříte-li svého dvojníka, váš život je v ohrožení.

Vize mrtvých příbuzných
Podle vědců jsou jakousi formou splněných přání, které nám mozek podsouvá, aby v posledních chvílích zmírnil trápení. Poté, co se mrtví příbuzní objeví, pacient skutečně pocítí úlevu od bolesti a přestane vnímat strach. Mnohdy však vize přímo odporují přání, představám a vyznání umírajícího. Zda umírající trpí halucinacemi či skutečně existuje onen svět zůstává předmětem sporů.

Někteří příbuzní nám prý nedají pokoj ani po smrti.

Předtuchy smrti
Tušením smrti nám možná tělo a mozek dávají signál, že je třeba zpomalit a věnovat zvýšenou pozornost svému zdraví. Nevysvětleny ale zůstávají předtuchy tragických událostí.

Vrány a další krkavcovití jsou podle některých pověstí průvodcem na onen svět, proto není vzácností potkat je na hřbitovech.

Chování zvířat
Smrt prý zvířata cítí díky šestému smyslu. Houkání sýčka či pes vyjící pod okny nemocného značí jistou smrt. Znám je také případ kocoura Oscara, který přebýval v americkém hospicu a blížící se smrt pacientů oznamoval tak, že si k nemocnému lehl na postel.

Kocour Oscar z amerického hospice pozná blížící se smrt pacientů dříve než lékaři. Oznamuje ji tak, že se stočí do klubíčka na posteli nemocného.

Foto: cbsnews.com, pixabay.com, parenthesisx.deviantart.com, theskyrimblog.ning.com, goinggentleintothatgoodnight.com, thepotato.ie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *