ParaMag

Černá vdova neváhala zavraždit vlastní děti, unikla trestu?

 Rychlé zprávy

Černá vdova neváhala zavraždit vlastní děti, unikla trestu?

Černá vdova neváhala zavraždit vlastní děti, unikla trestu?
31 ledna
21:15 2020

Belle Gunnessová přišla do USA ze Švédska. Na první pohled se její osud jevil jako mimořádně smutný. Její blízcí umírali a nemovitosti, které vlastnila, často hořely. Málokdo tušil, že Belle nejenže vydělává díky pojistným podvodům, ale je také černou vdovou. Má na svědomí nejméně 40 obětí, mezi které patří její manželé i děti.

Vražedná šňůra černé vdovy začala v roce 1893 poté, co si vzala za manžela Mads Sorensona. Otevřeli si malý obchod a měli čtyři vlastní děti a jedno si dokonce vzali z dětského domova. Belle však chtěla vydělávat více a začala s pojistnými podvody. Podpálila obchod a vybrala peníze z pojistky, to jí však nestačilo. Zanedlouho její dvě děti zemřely na akutní kolitidu, tedy zánět tlustého střeva. Její příznaky se však velmi podobají otravu strychninem, což ohledávajícímu lékaři jaksi ušlo. I za děti Belle dostala od pojišťovny peníze.

Její chamtivost rostla. V roce 1900 Mads zemřel přesně v den, kdy mu jedna životní pojistka končila a druhá začínala. První lékař sice konstatoval otravu strychninem, druhý však určil jako příčinu smrti selhání srdce. Belle tak prošla i tato vražda. Vzala peníze a zbývající děti a odstěhovala se do města LaPorte v Indianě, kde koupila farmu. I ta však zanedlouho padla popelem. V roce 1902 si Belle vzala za manžela Petra Gunnessa, místního řezníka a vdovce, který do vztahu přinesl dvě děti. Namísto nich zřejmě macecha viděla jen svazky bankovek. Jedno zemřelo krátce po svatbě a Peter si uvědomil, že něco není v pořádku. Starší dceru tedy poslal k příbuzným. Byla jediná, kdo přežil běsnění černé vdovy.

Jak se ukázalo, raději měl odejít i Peter. V prosinci 1902 ho zabil mlýnek na maso, který mu z police spadl na hlavu. Ohledávající lékař si všiml i počáteční příznaky otravy strychninem, ale neměl žádné přímé důkazy, že muže chtěla zabít jeho manželka. Ta navíc nad tělem ronila krokodýlí slzy a bylo těžké uvěřit, že by mohlo jít o vražedkyni. O šest měsíců později porodila Petrova syna Phillipa.

Dvojnásobná vdova zjistila, že vydělávat se dá i jednodušší a rychlejší cestou. Do novin si dávala inzeráty, ve kterých hledala zámožné partnery. Mnozí z nich přišli do LaPorte a nikdy se nevrátili. Belle měla téměř 100 kilo a 185 centimetrů. Peníze od nich získávala tak, že je muži vkládali přímo na její účet v bance a kupovali si tak podíl na ziscích farmy. Umírali vždy krátce po transakci. Mrtvoly většinou dávala sežrat prasatům, jiné jen zakopala ve výběhu pro prasata.

28. dubna 1908 farma Gunnessových znovu shořela. Na místě našli policisté tři dětská těla: Lucy a Myrtle Sorensonovou a Phillipa Gunnesse. Objevili i bezhlavé tělo, o kterém se domnívali, že patří matce dětí a předpokládali, že ji někdo zavraždil.

Několik dní po požáru se však v LaPorte objevila jistá Asa Helgeleinová, která policii tvrdila, že hledá svého bratra. Podařilo se jí přesvědčit muže zákona, aby prohledali farmu. Ve výběhu pro prasata našli 11 těl. Jedno patřilo Jennie Olsenové, Belině adoptivní dceři, která byla od roku 1906 nezvěstná.

Následovalo další pátrání. V popelu našli policisté můstek, který ohledávající lékař prohlásil za Bellin. Muži zákona ji tedy okamžitě označili za oběť a začali hledat vraha. Volba padla na pomocníka Raya LAMPHERE. Byl hlavním podezřelým z vražd a žhářství, ukázalo se však, že vinen je pouze z podpálení farmy.

Na smrtelné posteli o několik let později tvrdil, že jen zametal stopy. Pár dní před požárem s Bellou odešli do Chicaga a najali zde služku. Právě její bezhlavé tělo měli policisté najít v popelu.

Testy DNA provedené v roce 2008 na exhumovaném těle nic neprokázaly. Je tedy možné, že černá vdova opravdu utekla z Indiany. V roce 1931 v Los Angeles zemřela žena jménem Esther Carlsonová, která čekala na soudní jednání. Byla obviněna z otrávení muže. Dost se podobala Belle Gunnesové a v její pozůstalosti se našly fotografie tří dětí.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

LV

Na Měsíci to váží šestkrát méně, takže 35kg, a k tomu čtyři široké pneumatiky, takže...

Ahoj , nechci nic ale vlkodlak se nepřizná ,že je vlkodlak . A to samé...

Nechci nic ale vlkodlak se nepřizná , že je vlkodlak lidi vzpamatujte se jo XD...

Statistiky

  • 1
  • 17
  • 255
  • 13 375 739
  • 1 372
  • 677