Co se odehrálo v Amityville?

Ve filmovém světě je množství hororů, které se pyšní tím, že jsou natočeny podle skutečné události. Pravda je ale taková, že většinou jde jen o reklamní tah, který do kin přiláká mnohem více lidí než kdyby byl horor pouze fiktivní. Některé horory jsou však opravdu natočeny podle skutečných událostí, které jsou někdy ještě děsivější než samotný filmový horor. K takovým filmům prý patří i horor – 3:15 zemřeš.

Tragédie v Amityville
Tvůrci filmového hororu 3:15 zemřeš ještě před uvedením do kin tvrdili, že příběh se odehrál podle skutečné události. Drtivá většina příznivců však tomuto tvrzení nedůvěřovala. Jak se však ukázalo později, filmaři opravdu mluvili pravdu, a příběh z filmu 3:15 zemřeš se skutečně odehrál. Podle svědků, kteří děsivé události zažili na vlastní kůži, je realita ještě děsivější než nabídli filmaři v hororu.

2026285

Děsivý příběh se začal v americkém městečku Amityville v roce 1974, kde se v jednom domě, který je dnes známý po celém světě, odehrála rodinná tragédie. Ronald DeFeo zde během spánku zastřelil rodiče a všechny své sourozence – devítiletého Johna, dvanáctiletého Marca, třináctiletou Allison a osmnáctiletou Dawn. Zpráva o tragédii vyděsila nejen celé americké městečko, ale i vyšetřovatele, kteří si nedokázali vysvětlit motiv a takové brutální chování Ronalda, který jak sám vypověděl, měl sourozence velmi rád.

Výslechy Ronalda odhalily, že k brutálnímu činu ho navedly jakési ďábelské hlasy. Pro vyšetřovatele bylo záhadou i místo činu, kde se všechny oběti střílení našly ve stejné poloze – tedy na břiše, a byly zastřeleny ve spánku. Kriminalisté si nedokázali vysvětlit, jak je možné, že se nikdo z obětí během střílení neprobudil, když Ronald nepoužil na zbrani tlumič, a rodiče i sourozence zastřelil postupně, v několika pokojích.

20262833:15 zemřeš
Do opuštěného domu v Amityville na ulici Ocean Avenue, kde se odehrálo drama, se po roce nastěhoval George Lutz se svou manželkou Kathleen a třemi dětmi. Ze začátku se těšili z nového domu, ale zakrátko zjistili, že v domě se dějí podivné věci, a že v něm straší. Bez zjevné příčiny se přesouval nábytek, otevíraly se okna, a z některých částí domu se šířil nesnesitelný zápach. Navíc otec rodiny George Lutz se každou noc z neznámého důvodu probouzel vždy ve 3:15. Později zjistil, že právě v této době došlo k vraždám, které se v domě odehrály před rokem. Události nabraly rychlý spád v momentě, kdy byla Kathleen fyzicky napadena jakousi neznámou silou, která ji ohrožovala na životě.

Rodina proto požádala o pomoc místního kněze Ralpha PECORARO, aby je zbavil neznámé síly, která v domě přebývá. Kněz je však odmítl, protože se bál do domu vstoupit. Důvodem bylo to, že těsně po vraždách, když chtěl požehnat místnostem, kde se vše odehrálo, zaslechl hlas, který mu přikázal, aby z domu odešel. Rodina Lutzových se tak nedočkala žádné pomoci, a z domu v Amityville po 28. dnech nakonec odešli. Jejich vyprávění o tom, co se v domě odehrávalo nechtěla věřit ani policie, a tak na ně v roce 1979 vyšetřovatelé použili při výslechu i detektor lži. Ukázalo se, že všichni mluvili pravdu.

Celý příběh z Amityville se dnes považuje za skutečný, i když mnozí skeptici nesouhlasí, a považují to celé za výmysl. Filmaři si sice některé scény ve filmu vymysleli, a nestaly se tak jak vypověděla rodina Lutzových, ale drtivá část příběhu je prý reálná. Mnozí svědci říkají, že skutečnost byla ještě děsivější než film. Dům v Amityville je dnes opuštěný, a i když došlo k jeho výrazné rekonstrukci a ke změně adresy, kvůli tomu, aby ho nevyhledávali zvědavci a různí parapsychologové, jen málokdo se v něm odváží přenocovat. Kdoví proč…

Odkaz na recenzi filmu: http://www.csfd.cz/film/174239-3-15-zemres/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *