ParaMag.eu

Děsivé tajemství pod zemí. Takto vypadají katakomby smrti

Děsivé tajemství pod zemí. Takto vypadají katakomby smrti

Děsivé tajemství pod zemí. Takto vypadají katakomby smrti
Listopad 10
14:11 2014

Během Dušiček se zvyknou zpřístupnit i katakomby a podzemní pohřebiště. Proto jsme do jednoho z nich nahlédli. Nachází se v Palermu a pod správou ho mají Kapucíni. V mnišském řádu je vždy prostor na spiklenecké teorie a tajné obřady. No a zdá se, že ve městě sicilské mafie nebozí lidé nemají klid ani po letech v říši mrtvých.

2268219Navštivte zesnulé
Je to trochu nuda chodit pálit svíčky a klást věnce na hroby zesnulých. A možná i proto se uchytil Halloween, aby to nebyla taková nuda. Jenže v šestnáctém století byly oslavy svátku zesnulých o něco živější. Mniši často v katakombách připravovali hrobky, které nebyly zabaleny hlínou ani mramorovou deskou, ale otevřené, aby bylo vidět, jak se o nebožtíky stará čas. Mrtvoly bylo třeba zabalzamovat a součástí obřadu bylo i mytí octem. Nešlo o tak dokonalou přípravu mumií než měli v Egyptě a tak se často stávalo, že tělům se občas odkryly orgány, nebo bylo vidět, jak se tělo rozpadá bez života a duše? Tu už hledali v němých dírách v lebce jaksi těžko.

2268221Pohřbívání v oblíbených šatech
Dnes už tento zvyk tak trochu vyšel z módy, ale před pár lety se s nebožtíkem jednoduše připravovaly šaty do truhly podle toho, jaké nosili rádi v životě. Tak se dnes v katakombách můžeme často pokochat i tím, co bylo moderní a co nebožtíkům přirostlo k srdci. Kvalitní textilie zdá se vydrží mnohem víc než lidská tkáň. Dosvědčují to i mrazivé módní přehlídky kostlivců v Palermu.

Tradiční pohřbívání
Bylo to praktičtější i levnější vykopat katakomby a nebožtíky uspořádat jako konzervy v potravinách. Tento způsob přirozeně dlouhá léta fungoval i při událostech, které zaváněly hromadnými úmrtími. Šetřit místo bylo účinné a chodby v zemi plné mrtvých dodnes fascinují návštěvníky. Až je trochu škoda, že dnešními hřbitovy se nedá projít podzemními tunely. Naštěstí tu máme unikátní zážitky z před pár století.

Fotogalerie:

BIO autora

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hlavní menu

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

  • Ano (64%, 27 hlasů)
  • Ne (36%, 15 hlasů)

Celkem hlasů: 42

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Zkuste najít nějaké povídání o městě Chalmer-Ju. Celkově na severu poměrně dost měst-přízraků. Byl jsem v [...]

No něco málo se pokusím poodkrýt: http://cbnymburk.wz.cz/clanky/uvb76.htm [...]

Opraveno, děkuji za upozornění :) [...]

Statistiky

  • 2
  • 35
  • 181
  • 12 820 735
  • 1 341
  • 646