Hostinec Jamaica Inn, Cornwall, Anglie

36186df333_61176592_o2Ležíte a nemůžete zamhouřit oči. Měsíc v úplňku vám osvětluje pokoj a větve stromů kreslí na zdech strašidelné tvary. Zaslechnete temný dusot kopyt a pekelné zaržání koně na dvoře. Železné ráfky kol zřejmě zapřaženého vozu vydávají děsivý zvuk po kamenné kostkové dlažbě. Seberete odvahu a jdete se podívat k oknu.

Stále slyšíte koňský povoz, ale nic nevidíte. Hluk přestane, ale po chvíli se ozvou z chodby těžké kroky, které vrzají o dřevěnou podlahu. Skočíte do postele a dáte si deku až k čelu. Když pomalu vykouknete stojí před vámi muž v třírohém klobouku. Dívá se do vám do očí a cítíte mráz, který jde z jeho pohledu. Postava se otočí a prochází zavřenými dveřmi. Opět slyšíte vzdalující se těžké kroky a zůstanete v posteli s vytřeštěnýma očima, dokud nezakokrhá kohout.

Inspiroval se zde i A. Hitchcock

Hostinec Jamaica Inn v Bodmin Moor v hrabství Cornwall na nejzápadnějším místě Anglie je vyhlášen svými duchařskými excesy. Proslaví ho spisovatelka Daphne du Maurier (1907 – 1989), která napíše román Jamaica Inn (dále pak např. Rebecca a Ptáci), podle něhož natočí v roce 1939 horor slavný Alfred Hitchcock (1899 – 1980). Jde o budovu starou přes 250 let a scházeli se v ní kdysi pašeráci a podobná „vybraná“ společnost. Můžete se zde doslechnout o muži, který před mnoha lety odejde od nedopitého piva, protože zaslechne zvenčí volat své jméno. Nikdo jiný volání neslyší a po několika dnech je jeho tělo nalezeno v drsných slatinách. Příčina smrti bude navždy nevysvětlená.

Prokletý pokoj č. 4

Strašidelných historek je zde spousta a noví majitelé lákají turisty na svá strašidla. Cena pokoje pro dvě osoby za jednu noc vás zde vyjde od 2500 korun. Ale pokud se sem vypravíte o Halloweenu a budete se chtít přidat k paranormálním vyšetřováním, zaplatíte asi o 2000 korun více. Chcete zde strávit opravdu bezesnou a hrůzyplnou noc? Ptejte se po pokoji číslo 4. Tento pokoj má nejkrvavější historii celé budovy. Ale o život se bát nemusíte. Uvidíte na vlastní oči jen přízraky obětí vražd, které sedí a jen tak dumají o svém osudu. Maximálně se vám poštěstí slyšet hlasy v podivném jazyce. Jde o kornštinu, což je mrtvý keltský jazyk, jimž se zde mluvilo do středověku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *