ParaMag

Je pravý Paul McCartney už mrtvý téměř půl století?

 Rychlé zprávy

Je pravý Paul McCartney už mrtvý téměř půl století?

Je pravý Paul McCartney už mrtvý téměř půl století?
25 srpna
17:40 2016

Zřejmě si asi řeknete, že to je zase další bláznivá konspirace, proč však člen skupiny The Beatles Ringo Starr v rozhovoru pro magazín Hollywood Inquirer 28. února 2015 tuto skutečnost sám potvrdil? Byla za tím jen jeho senilita a ztráta mysli jak se o pár dní později k tomuto kontroverznímu prohlášení vyjádřil sám ještě žijící Paul McCartney? Jaká je ve skutečnosti pravda?

Paul McCartney – jeho smrt a zmrtvýchvstání

Od konce 60. let minulého století spekulují fanoušci anglické skupiny The Beatles, že Paul McCartney už není mezi živými. Co je k tomu vlastně vedlo?

The Beatles prý nechávali svým fanouškům různé podprahové poselství na přebalech alb, ale také v některých písničkách. Prvním odkazem měl být hudební album Sgt. Pepper ‘s Lonely Hearts Club Band, který vyšel v roce 1967. Celé album mělo být údajně alegorií na úmrtí Paula McCartneyho, kde dokonce druhá píseň z tohoto alba With a Little Help from My Friends hovořila o fiktivním baskytaristovi, který se jmenoval Billy Shears. 2738929

A právě William Shears Campbell v roce 1966 vyhrál v soutěži o nejlepšího dvojníka Paula McCartneyho, kterého měl od tohoto roku nahradit.

Potvrdil to i Ringo Starr v rozhovoru pro magazín Hollywood Inquirer, kde o Paulovi řekl: “Bohužel je to tak, Paul se zabil při autonehodě 9. listopadu 1966 po hádce ve studiu během nahrávání. Paul byl okamžitě nahrazen dvojníkem. Báli jsme se, že fanoušci by zprávu o Paulovy smrti neunesli, tak jsme ho nahradili Billym Shears, který akorát vyhrál v soutěži o nejlepšího Paulova dvojníka. ”

Podle Ringa Starra měl být Billy Shears jen krátkodobým řešením než skupina připraví fanoušky na zprávu o smrti Paula McCartneyho. Fanoušci však nic nepoznali, a tak Billy zůstal v The Beatles natrvalo, a stal se McCartneym.

2738933“Ten kluk nejenže vypadal jako Paul, ale byl také výborný muzikant a na pódiu to věděl rozbalit snad ještě více. Bohužel se, ale ještě více nesnášel s Johnem (Lennonem, pozn. autora),”řekl Ringo Starr o Shears. Konspirace nebo fakt?

Dalšími indiciemi, kterými členové skupiny The Beatles informovali své fanoušky o smrti Paula McCartenyho měl být legendární přebal na albu Abbey Road, který vyšel v roce 1969, kde členové kapely kráčejí přes přechod pro chodce. Paul McCartney má na fotce jako jediný nezesynchronizovaný krok s ostatními, a je bosý. Což mělo symbolizovat, že je mrtvý. John Lennon je oblečený jako farář, Ringo Starr jako smuteční host a George Harrison jako pohřební zřízenec. Navíc Paul drží cigaretu v pravé ruce, přesto, že je levák.
2738935Členové skupiny The Beatles prý nechtěli fanouškům lhát, a tak informaci o tomto šokujícím podvodu zanechali i v písni Strawberry Fields Forever. V závěru písně si měl John Lennon brblat “I burried Paul”, tedy – pohřbil jsem Paula.

Ringo Starr, který má dnes (tedy 7. července) 76 let a pro magazín Hollywood Inquirer o tomto šokujícím odhalení informoval veřejnost, to řekl proto, protože se bál toho, že je už jen on jako poslední z žijících členů skupiny The Beatles. Spolu s ním by zemřela i pravda o skutečném Paulovi, a podvod by nebyl nikdy odhalen. jak prohlásil Ringo: “Cítili jsme se pro podvod provinile. Chtěli jsme světu říct pravdu, ale báli jsme se, jaké reakce to vyvolá. Mysleli jsme, že celá planeta nás bude nenávidět, proto jsme zůstávali v lžích. v jistém okamžiku to John (Lennon, pozn. autora) už nemohl snést a rozhodl se kapelu opustit.”

K tvrzení Ringa Starra se o pár dní později (3.3.2015) samozřejmě vyjádřil i Paul McCartney (nebo Billy Shears?), Který Ringa označil za “senilního, který ztrácí rozum, protože si vymýšlí takové idiotské historky.”

2738927Jak to tedy je, mohou být tvrzení Ringa Starra pravdivé nebo se jen snažil pobavit fanoušky The Beatles, a chtěl na sebe upoutat mediální pozornost? Všechno by zřejmě potvrdily nebo vyvrátily testy DNA, protože Paul McCartney má i bratra Petra Michaela McCartneyho, který je známý pod přezdívkou Mike McGear. Zda se však k testům DNA někdy Paul McCartney odhodlá, je sporné.
Je však vůbec možné, aby se tajemství o údajné smrti Paula McCartneyho a jeho nahrazení dvojníkem udrželo v tajnosti téměř půlstoletí? Pokud ano, byl by to zřejmě jeden z nejsofistikovanějších podvodů všech dob. Pokud by se to nepotvrdilo, byla by to zase jedna z nejbláznivějších konspirací. Dozvíme se někdy skutečnou pravdu?

Autor článku

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

LV

Na Měsíci to váží šestkrát méně, takže 35kg, a k tomu čtyři široké pneumatiky, takže...

Ahoj , nechci nic ale vlkodlak se nepřizná ,že je vlkodlak . A to samé...

Nechci nic ale vlkodlak se nepřizná , že je vlkodlak lidi vzpamatujte se jo XD...

Statistiky

  • 0
  • 4
  • 255
  • 13 375 695
  • 1 372
  • 677