ParaMag

Kde ležely skutečné české Bradavice?

 Rychlé zprávy
 • Pluto: NASA zveřejnila dech beroucí fotografie Dne 17.09.2015, NASA zveřejnila čerstvé fotografie z povrchu planety Pluto, které pořídila sonda New Horizons. Na fotografiích můžeme vidět ledová pohoří, povrchové mlhy a zmrzlý dusík....
 • 5 znamení přicházející smrti Blížící se smrt se prý předem ohlašuje. Nejen ti, kteří bojují s těžkou nemocí, ale i lidé, jejichž život ukončí náhlá tragédie, údajně dostávají šanci se na svůj blízký konec...
 • Bermudský trojúhelník ukrývá krystalové pyramidy Za použití sonaru, oceánograf Dr. Meyer Verlag, našel obrovské skleněné pyramidy v hloubce zhruba 2km. Za použití další technologie se podařilo vědcům identifikovat, že obě nalezené obrovské skleněné pyramidy jsou...
 • VIDEO: NASA: viděl jsem, co jsem neměl Clark C. McClelland byl zaměstnancem NASA 35 let. Podle vlastních slov spolupracoval na více než 650 misích jako Apollo, Mercury a také stál u vzniku Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) a...
 • VIDEO: NASA připravuje Zemi na kontakt s mimozemšťany Před pár lety se před americkým Kongresem sešli špičkoví astronomové, aby dali jasně najevo, že věří, že ve vesmíru nejsme sami. Jejich hlavním argumentem bylo to, že není možné, aby...

Kde ležely skutečné české Bradavice?

Kde ležely skutečné české Bradavice?
24 srpna
10:02 2013

budec1
Dávali jste ve škole v hodinách dějepisu opravdu pozor? Pokud ano, možná někde v paměti vyhrabete jeden údaj ze životopisu svatého Václava. Náš nejslavnější světec byl mimo jiné mužem velmi vzdělaným a své vzdělání získal ve slavné škole na Budči. Tohle místo stojí rozhodně za pozornost, a to nejen kvůli zavražděnému knížeti. Jedná se totiž o lokalitu, které bychom mohli s klidným svědomím přezdívat „první česká univerzita“.

Už před změnou letopočtu se tu nacházela druidská škola, která vydržela nepřetržitě chrlit keltské, germánské i slovanské vzdělance dalších více než tisíc let, tedy mnohem déle než Univerzita Karlova v Praze. A s trochou nadsázky můžeme říct, že se jednalo o předchůdkyni slavných Potterových Bradavic, protože se tu vzdělávali hlavně druidi, mágy, věštkyně, velekněžky a podobná „čarodějnická cháska“.

Pohané žili v míru s křesťany

Dlouho panovalo přesvědčení, že Budeč nacházející se v tajemné krajině mezi Kralupy nad Vltavou a Kladnem, začala psát svou historii vznikem slovanského hradiště, jehož součástí byla škola, kde se vzdělával také již zmiňovaný kníže Václav. Mnoho archeologických nálezů z posledních let, i podrobný průzkum těch starších, potvrdil teorii, že Budeč byla osídlena již v mladší době bronzové. A nepochybně tu pak později vzniklo keltské hradiště. Nečekejte však sídlo podobné tomu na Zbraslavi. I naše omezené znalosti potvrzují, že to byla lokalita nevelká, kde se po dlouhá staletí příliš neměnil počet obyvatel.

budec-brana

Což by nasvědčovalo tomu, že na Budči žila jakási elita, tedy lidé, kteří byli pečlivě vybíráni, zkrátka: jaká byla kapacita druidské školy, tolik zde mohlo pobývat studentů a studentek, učitelů a kněží. Je velmi pravděpodobné, že Budeč zůstala školou i v době germánské a je zcela na naší fantazii, zda si budeme představovat, jak se zde pár posledních druidských učitelů snažilo zachovat při životě učení svých předků a předat je několika vyvoleným jedincům.

Škola pokračovala ve své činnosti i po příchodu Slovanů. S nástupem křesťanství se změnila ve vzdělávací ústav poplatný novému náboženskému učení, nicméně objevené dva typy pohřebišť odhalily zajímavý fakt: po nějakou dobu tu vedle sebe žila nerušeně skupina křesťanských duchovních spolu se svými pohanskými kolegy.

Je velmi pravděpodobné, že Budeč zůstala školou i v době germánské a je zcela na naší fantazii, zda si budeme představovat, jak se zde pár posledních druidských učitelů snažilo zachovat při životě učení svých předků a předat je několika vyvoleným jedincům.

Křesťané byli pochováni na akropoli budečského kopce a v jejich hrobech se nacházejí předměty, podle nichž poznáváme, že šlo o příslušníky nobility a přední duchovní činovníky. Poblíž kopce je pak další pohřebiště, opět pro významné osoby, ovšem z řad vyznavačů staré víry.

Ukradený menhir

Sama o sobě je Budeč lokalitou, kde ze země doslova tryská energie. Stavby stojí na energetických čarách spojujících místa ve středních Čechách, která byla podobně nabita a která vesměs plnila funkci významných kultovních a duchovních pohanských míst. Je rovněž možné, že na akropoli budečského kopce dokonce došlo k nějakému „energetickému“ souboji. Mohli za něj křesťané, kteří zde postavili rovnou dvě rotundy vedle sebe, a to na tak „silných“ místech, že se jim povedlo vybudovat jakýsi „energetický zesilovač“. Jeho výkon musel být nakonec nezvladatelný, protože druhá rotunda byla ve 13. století zbořena. Dnes tu stojí už jen kostelík sv. Petra a Pavla, nejstarší kamenná stavba u nás a jedna z nejstarších ve střední Evropě.

Nedaleko něj byl nedávno nalezen menhir, který bohužel skončil v soukromých rukách, takže nebyl ani pořádně prozkoumán. Přitom je velmi pravděpodobné, že se nacházel na nějaké důležité energetické linii a navíc v místech význačné pohanské svatyně.

Autor článku

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Nikdo není neomylný a že zjistíme občas klamné informace, to se stane.. Bohužel disponujeme jen...

Tyto pyramidy nebyly nikdy objeveny, jde o novinářstkou kachnu, žádný vědecký článek nebyl o tom...

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Statistiky

 • 0
 • 39
 • 362
 • 13 326 254
 • 1 356
 • 672