ParaMag

Neznámý humanoid z pouště Atacama – člověk nebo mimozemšťan?

 Rychlé zprávy

Neznámý humanoid z pouště Atacama – člověk nebo mimozemšťan?

Neznámý humanoid z pouště Atacama – člověk nebo mimozemšťan?
11 prosince
12:18 2014

19. října 2014 to bude již 11 let, co byl v poušti Atacama objeven neznámý miniaturní humanoid, který vešel do povědomí lidí pod jménem Ata. Známý se stal dokumentárním filmem Sirius, který natočil americký lékař a ufolog Steven Greer. Je humanoid Ata pozemského nebo mimozemského původu? Co odhalily vzorky DNA?

Nález miniaturního humanoida
Hledač pokladů Oscar Munoz našel 19. října 2003 v opuštěném městě La Noria v poušti Atacama v blízkosti chátrajícího kostela něco, co bylo zabalené v bílé látce. Když látku rozbalil, našel v ní miniaturní humanoidní stvoření s protaženou lebkou. Podivný tvor byl dlouhý jen 15 centimetrů, byl tmavého vzhledu a pokrytý jakýmisi šupinami. Pro Muñoze, který hledal spíše vzácné artefakty, nemělo toto tělo téměř žádnou cenu, a tak ho prodal za pakatel místnímu hostinskému. Ten ho pak posunul barcelonskému podnikateli Ramon Naviaovi-Osorio, který vede Institut pro exobiologické vyšetřování a výzkumy. Osor později tvrdil, že dal malé tělo několikrát prozkoumat, a pokaždé mu vyšly rozdílné výsledky. O humanoidu se pak dozvěděl i doktor Steven Greer, který se o něj začal zajímat, a veřejnosti slíbil, že identitu neznámého tvora odhalí v dokumentárním filmu Sirius.

2233059

Steven Greer je zakladatelem Centra pro studium mimozemské inteligence, a od roku 1993 shromažďuje zprávy a hlášení týkající se UFO. Spolupracují s ním někteří odborníci z NASA, ale i někteří astronauti. Steven Greer je přesvědčen, že informace dokazující mimozemský život jsou po celém světě úmyslně zatajovány skupinou lidí, kteří mají ve své moci celosvětovou ekonomiku. Sám říká: “Je důležité si uvědomit, že kolem celé záležitosti s mimozemšťany existuje ohromně propracovaná dezinformační kampaň. Jakmile lidé pochopí, že v tajných projektech se přišlo na to, jak zacházet s UFO, uvědomí si, že už nadále nepotřebujeme ropu, uhlí ani jadernou energii. To je ta pravda, která je dohnala k utajování.”

2233057Detailní zkoumání humanoida
Po internetu se samozřejmě ještě před detailními analýzami neznámého humanoida šířily zprávy, že se jedná jen o mumifikované lidské embryo nebo opičí mládě. Jak se ukázalo později ani jedno z tvrzení nebylo správné. Tým vědců, který zkoumal humanoidní tělo si ze začátku myslel, že jde o podvod. První rozbory však ukázaly, že se jedná o skutečný organismus, a není to žádný podvrh. Rentgenové snímky potvrdily, že miniaturní tělo je reálný biologický a humanoidní organismus. Na snímcích bylo vidět vnitřní orgány – plíce, ale i srdce.

2233067Další podrobné zkoumání odhalilo, že tvor dýchal, jedl a probíhaly u něj běžné metabolické procesy. Proto nemohlo jít o lidské embryo, jak si mysleli někteří skeptici. Nejednalo se však ani o opičí mládě, protože tělo nemělo opičí DNA. Miniaturního humanoida zkoumal i americký lékař ze Stanfordovy univerzity Garry P. Nolan, který z těla odebral vzorky DNA. Bytost podle něj zemřela někdy v minulém století, a nejedná se o mumifikované tělo. Rovněž doktor Nolan vyloučil, že by Ata byl postiženým člověkem, protože tolik mutací se na jednom jedinci nemůže objevit, navíc by to ani nepřežil. Humanoidu byl z žeber odebrán vzorek kostní dřeně, díky čemuž se zjistilo, že se jedná o bytost mužského pohlaví, která zemřela ve věku 6 až 8 let. Jak však vědci zjistili Ata má jen devět párů žeber, ale člověk jich má až dvanáct. Vědci navíc nedokázali také vysvětlit velkou hlavu tohoto humanoida. Podle rozsáhlé zlomeniny, kterou měl humanoid na lebce se vědci domnívají, že právě kvůli úderu, který tuto zlomeninu způsobil, Ata zemřel.

2233045Na výsledky pitvy, které byly poprvé zveřejněny na konci dubna 2013, čekali odborníci z celého světa. Ukázalo se však, že ani současné technologie nebyly schopny odhalit, kdo vlastně miniaturní humanoid byl. Genetické testy ukázaly, že Ata je z 91 procent člověk, ale 9 procent v jeho DNA nedokáží experti zatím identifikovat. Jen pro zajímavost – z porovnání DNA šimpanze bonobo, šimpanze učenlivého a člověka vyplynulo, že se od těchto šimpanzích druhů lišíme přibližně jen 1,3 procentem. Sám doktor Nolan řekl: “Jsem velmi opatrný v tvrzení, že se jedná o člověka. To se rozhodně říct nedá. Počítačové vyhodnocení odebraných vzorků DNA mě spíše vede k zamyšlení, jaké možnosti nám tento způsob zjišťování původu organismu vůbec poskytuje. Připadá mi totiž dost omezený.” Odkud tedy pochází miniaturní humanoid, pokud to není člověk? Může pocházet z jiné planety?

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

LV

Na Měsíci to váží šestkrát méně, takže 35kg, a k tomu čtyři široké pneumatiky, takže...

Ahoj , nechci nic ale vlkodlak se nepřizná ,že je vlkodlak . A to samé...

Nechci nic ale vlkodlak se nepřizná , že je vlkodlak lidi vzpamatujte se jo XD...

Statistiky

  • 1
  • 16
  • 255
  • 13 375 737
  • 1 372
  • 677