Paranormal

VIDEO: Penzion Nimrod – opuštěná stavba uprostřed lesů

 Rychlé novinky

VIDEO: Penzion Nimrod – opuštěná stavba uprostřed lesů

VIDEO: Penzion Nimrod – opuštěná stavba uprostřed lesů
Říjen 10
19:15 2018

Ledová ostří zimy se i přes teplé oblečení provrtávají do kůže a ve třpytivém sněhu zanecháváme stopy vedoucí ke vchodu opuštěného penzionu. Uvnitř z veškerého zařízení zbyly jen prázdné místnosti, které postupně podléhají zkáze. Podél okrajů stěn jsou závěje sněhu, jelikož na mnoha místech chybí okna i dveře. V některých rámech zbyly ostré střepy, ale většina úlomků skla se válí po ztrouchnivělých podlahách. Vítr nepříjemně profukuje stavbou a občas s sebou vezme pár sněhových vloček. Cestou z přízemí na půdu míjíme nápisy, které mají budit dojem zoufalých výkřiků psaných krví.

Takhle na samotě, mezi hustými lesy uprostřed bažiny, stojí penzion, který kdysi přivítal mnoho hostů. Příběh se začíná odehrávat začátkem 20. století, kdy první majitelka nechala postavit jakési zřízení, které později nový vlastník rozšířil a dokoupil i okolní pozemek. Za 1. republiky se stavba stala oblíbenou kavárnou uprostřed krásné přírody. Za 2. světové války se z kavárny stalo sanatorium, kde se jeptišky staraly o raněné vojáky. Po válce vojáky vystřídali mladší pacienti a budova sloužila jako dětská ozdravovna. Poté se tu zřídilo rekreační středisko.

Stavba je ale známá především jako penzion a restaurace. Nejednou je možné se v souvislosti s restaurací dovědět o výborné kuchyni a krásném prostředí. Pokud tu nevonělo navařené jídlo, tak místnost provoněla vůně kávy. Avšak hovoří se i o nadpřirozených jevech. Někteří hosté byli svědky úkazů a nezávisle na sobě popisují stejné zážitky – oči či paže vystupující ze stěn, náhlý pach po síře a nebo viděli pohybující se světélko. Hosté, ubytovaní v pokojích penzionu, zase mívali pocit jiných lidí v místnosti a nebo děti v restauraci mluvily s někým, kdo nebyl vidět. Přestože od roku 2003 restaurace nefunguje a následně přestává fungovat i ubytování, záhady se tu dějí stále.

V roce 2006 odchází majitelé a od té doby penzion chátrá. „Vhodné na pořádání rodinných oslav, svateb, firemních večírků, školy v přírodě za velmi nízké ceny“, lákají dosud funkční webové stránky, které někdo neustále udržuje v provozu. Díky tomu je možné nahlédnout do ceníku za pokoje, nebo nabízeného menu.

Přestože je penzion v tristním stavu, nemůže být zbourán kvůli své historické hodnotě a umístění v chráněné krajinné oblasti. O jeho pád se však pomalu zasluhuje nejen počasí a čas, ale i místní lidé, kteří ho rozebírají kvůli stavebnímu materiálu.

Toto místo s proslulou minulostí jsme v dřívějšku navštívili taky a to hned několikrát. Z naší návštěvy jsme si přivezli dáreček ve formě pozdravu slečny na fotografii. Níže vám přinášíme fotografii úlovku z roku 2016.

Naše galerie fotografií: https://goo.gl/photos/GY21sJtNppkGnYik6
Nález obličeje malé dívky – detail: https://goo.gl/photos/7xDcTS7YzQk26TaF7
Nález obličeje malé dívky – originál: http://paramag.eu/nim1.jpg
Jak tento pension vypadal dříve, se můžete podívat v odkaze zde: http://extrastory.cz/penzion-nimrod-drive-sem-slavni-hoste-chodili-na-kavu-ted-v-jeho-ruinach-milovnici-zahad-lovi-duchy.html

Následně jsme toto místo navštívili i s Vyšetřovacím týmem paranormálních jevů, odkud vám můžeme poskytnout i následující záživné video. Při jeho poslechu vám doporučujeme sluchátka.

Videogalerie:

BIO autora

Roko

Roko

Související články

14 komentářů

 1. JN
  JN Červenec 27, 14:38

  Dobry den,
  Cafe Nimrod a Cafe Alm (prejmenovano na Polom) jsou dve ruzne budovy na Marianskolazensku.
  Nimrod se jmenoval, pokud vim, vzdy nimrod, kratce v nem byla detska ozdravovna Zukov.
  Myslim si, ze s obdobim detske ozdravovny by mohl souviset Vas ukaz na fotografii. Za celou dobu, co sleduji deni v lesich okolo Kladske, se neozval nikdo, kdo by se jako dite na Nimrodu lecil nebo nekdo z jeho pribuznych.
  Cafe Alm zde:
  http://www.zanikleobce.cz/index.php?obec=18199

  Odpovědět
 2. Roko
  Roko Administrátor Leden 01, 21:28

  Pokud se zde nalezne někdo kdo by se chtěl na Nimrod podívat, či tam i zkusit vysetřování, klidně mi napište a přidám se k Vám . 🙂
  https://www.facebook.com/romankomarek

  Odpovědět
 3. Silvie
  Silvie Červen 27, 21:53

  25.6.2017 jsem s mou dcerou navštívila Nimrod. Od začátku jsem se necítila dobře, mrazení v zádech a pocit tísně… můj první dojem z té chátrající budovy.Má dcera nadšená vchází do vnitř budovy a já i přestože mám zvláštní pocit jí chci následovat a v tom mi začne zvonit mobil … volá mi má máma…vracím se tedy k autu a mobil utichne, později se dozvim, že má matka měla nutkavý pocit mi zavolat zda jsem v pořádku… vracím se tedy k budově a ze střechy padají tašky, nevím zda to byla nahoda nebo něco mezi nebem a zemí.V každém případě jsem nafotila stavbu že všech stran a s mrazením v zádech jsem s dcerou odjela domů.Prohledla jsem si v klidu našeho útulného baráčku pořízené fotografie a mrazí mě z nich…pokud máte někdo zájem zašlu na email.A Nimrod tak na ten se rozhodně vrátím…

  Odpovědět
 4. Slavka
  Slavka Srpen 07, 20:53

  jako je to masakr, byli jsme tam a dobrj pocit fakt nemam, bli jsme tam tolikrat i v noci ale v noci jsem tam fakt nesla, repskt musi byt 😀

  Odpovědět
 5. Martin
  Martin Říjen 02, 18:19

  hezký večer přeji , dnes jsem slyšel na Dragonu o penzionu… chudáci malý už je vše v pořádku vím , že to nevhápete…byli tam tři zbloudilé duše … duše se musí očisti vyživit pak ještě spijit s jejím druhý párovým dvojčetem.. vše co je prováděno doposud je jen přemístěno . ta duše jen odejde jinam .. a pak se zase vrátí, jelikož hledá , kdo by jí očistil… ani nevíte , že spousty lidí jsiu s nima velmi spojeni… proto vás žádám , kdyby jste o něčem věděli kdekoliv po celé planetě o nečem , ale myslím že po dnešní očistě bylo vysvobozeni neskutečné množství bytostí předem děkuji farář nebo lidé co se tím zabívají jim nepomůžou… děkuji pište mi prosím na maila jen místo nebo dům vyfoťte nic jiného nepotřebuji … žádné peníze nepřijmu jen mi pište mockrát děkuji neznám hranice v těchto věcech i kdyby se u vás dělo cokoliv jako , že by už problém být neměl být nebudu vysvětlovat, jelikož to nechápou ani lidé co se tím zabívají .. jen pro informaci rakovina pokavaď ten člověk pochopí ode mě co má dělat do tří dnů je z nejhoršiho venku .. jsou podstatně horší věci než nemoci… negativum …

  Odpovědět
 6. Jiří
  Jiří Prosinec 08, 16:32

  Ne že bych byl znalec, ale každý den pracuji s objektivy a když jsem se na obě fotky podíval soudím, že to je spíše šmouha, flare z průhledu dveřmi, nebo obojí. Nadpřirozeno bych v tom nehledal.

  Odpovědět

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorie zpráv

FaceBook

TOPlist

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

vlkodlaci niesu takí akí si myslíte sú uplyne iní a to že sa tak [...]

Nalezené gramatické chyby byly opraveny, ale ve slovech, které zmiňujete, chybu nevidím :) [...]

Dobrý den, mohu se zeptat na vaše zdroje ze kterých jste čerpal? [...]

Já jen jako dítě asi 9 let viděla jsem v noci projít kolem postele,kde jsem [...]

Mb

Sice nikdo neni dokonaly,ale napr. poly a vlady snad nikdy nebudou s i, ale s [...]

Nat

Cameronovo sadistických praktikách... To jako vážně? [...]

Statistiky

 • 0
 • 97
 • 230
 • 12 591 221
 • 1 329
 • 635
Vážený uživateli Adblocku, prosím deaktivuj si rozšíření na našem webu. Výtěžek z reklamy nám slouží pro chod našeho hostingu. Děkujeme