ParaMag

Portorické UFO – událost, o které americké námořnictvo stále mlčí

 Rychlé zprávy

Portorické UFO – událost, o které americké námořnictvo stále mlčí

Portorické UFO – událost, o které americké námořnictvo stále mlčí
08 března
22:29 2020

O ostrově Portoriko, který politicky patří k USA, je známo, že je to místo, kde se nejčastěji vyskytuje fenomén UFO. Téměř každý den jsou zde na některých částech tohoto ostrova pozorované neidentifikovatelné létající objekty, a proto je Portoričané již berou spíše jako samozřejmost.

Jeden případ zde však nad všechny ostatní vyčnívá a dodnes se o něm hovoří jako o nejzáhadnějším případě v dějinách fenoménu UFO. Co se tu v roce 1988 vlastně odehrálo?

Případ Cabo Rojo
Událost, která se zde odehrála večer 28. prosince 1988, je portorickými a americkými úřady dodnes zamlčovaná, přesto, že ji pozorovala více než stovka lidí. V portorickém letovisku Cabo Rojo kolem 19:45 hodiny uvidělo mnoho lidí na obloze modré světlo, které prolétalo nad pohořím Sierra Bermeja.

Ukázalo se, že je to létající objekt, který když se přiblížil k městu Cabo Rojo, změnil barvu na žlutooranžový a tehdy očití svědci spatřili obrovský trojúhelníkový útvar, který měl ve spodní části půlkulatou vypouklinu.

O pár minut později se k létajícímu objektu přibližovaly dvě stíhačky amerického námořnictva typu F-14 Tomcat, které začaly UFO pronásledovat. Jak popsalo množství očitých svědků, kteří se na toto vzdušné divadlo dívali s otevřenými ústy, UFO stíhačkám unikalo a prudce měnilo směr letu. Po těchto neuvěřitelných manévrech najednou zůstal neznámý létající objekt stát na místě.

Jedna ze stíhaček se k UFO přiblížila tak, že všichni očití svědci, kterých postupně přibývalo, očekávali, že dojde k velkému nárazu a explozi. K tomu však nakonec nedošlo, protože stíhačka těsně předtím než měla do UFO narazit, jakoby zmizela uvnitř tohoto neznámého létajícího objektu. Druhá stíhačka okamžitě zareagovala a k UFO se také přibližovala velkou rychlostí. Stalo se však to samé jako té první, neočekávaně přihlížejícím lidem zmizela z očí.

Na celou událost z bezpečné vzdálenosti dohlížela třetí stíhačka, které si očití svědci všimli až později. No ani tuto stíhačku nenechalo UFO odletět, protože z útrob trojúhelníkového objektu vylétla jakási tři červená světla, které začala třetí stíhačku pronásledovat.

Stíhačka nakonec i s pronásledujícími červenými světly zmizela za obzorem. Trojúhelníkový objekt se pak z místa, kde se ve vzduchu vznášel, otočil a rozdělil na dvě menší části. Jedna odletěla směrem na sever a druhá na východ dokud nezmizely za obzorem. Nebeské divadlo jako ze sci-fi skončilo.

Celý případ se dodnes zamlčuje
Přestože tři stíhačky amerického námořnictva se už nikdy nepodařilo najít a celou událost vidělo více než sto očitých svědků, kteří ji úřadům pod přísahou detailně popsali, o celé události dnes mlčí nejen portorické, ale i americké úřady.

Odehrála se tato událost, která byla tragickou hlavně pro americké námořnictvo, která přišla o tři piloty, tak jak ji popsali obyvatelé z Cabo Rojo? Ufologové, kteří se o tomto případě dozvěděli, jsou o tom přesvědčeni, díky výpovědím lidí, kteří celému nebeskému divadlu přihlíželi. Případ z Cabo Rojo tak patří nejen k nejzáhadnějším, ale také k nazamlčovanějším událostem v dějinách ufologie.

Štítky
Sdílej

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář