ParaMag

Shades of Death Road

 Rychlé zprávy

Shades of Death Road

Shades of Death Road
26 července
11:25 2013

Ghost_lake__NJ_by_BigArkyShades of Death Road, na první pohled úplně obyčejná silnice, jež vede z New Jersey do Allamuchy ve Warren County. Protíná se s místním lesem a v její blízkosti se nachází i obávané jezero opředené mnoha legendami. V některých dnech z hladiny stoupají pilíře mlhy. Tajuplnou atmosféru dotváří na první pohled netknutá příroda a folklor sahající do dávných let. Právě jedna z legend praví, že do tohoto jezera první osadníci naházeli mrtvoly zabitých indiánů.

Jezero duchů:

Shades_of_Death_Road_by_savagegnome

Pokud se do těchto končin někdy vydáte, tak určitě narazíte na nejednoho rybáře, který vám z vlastní zkušenosti vypoví příběh o fenoménu nazývající se Meadowská mlha. Bílý opar zahalí celé okolí do nepropustného mlíčí i s přilehlou silnicí. Náhle se začnou kolem jezera dít paranormální aktivity. Jakoby někdo bral velké kameny a házel je do vody. Žbluňkání se tu a tam zahryzne do tichého prostředí. Jedním z takových rybářů je i Pete Valliere, který tvrdí, že zahlédl několik postav, nápadně připomínající indiány, bloudící lesem. Do vínku přidávají i řidiči projíždějící tímto úsekem. Vypráví o potulujících se lidech prostředkem silnice, při zabrzdění se vytratí. Může být Shades of Death Road opravdu obehnán dávnou indiánskou křivdou? Hledají snad jejich duše klid?

Cesta a přilehlé okolí má na svém kontě už několik bizarních úmrtí. Jakmile společnost Chruzas Store General započala svou práci v blízkém okolí, tak se zaměstnanci nakazili záhadnou virózou. Lidé poukazovali na to, že si duše indiánů přejí mít klid. Oficiální tvrzení poukázalo na otravu z vody. Jezero se nazývá Ghost Lake a má své nezaměnitelné kouzlo.

Tajuplné příběhy

První příběh vypráví o mladých lidech, kteří trávili volnou chvíli posedáváním u jezera. Vyprávěli si strašidelné historky a těšili se ze své svobody. Náhle k nim dopadl kužel světla a přiběhlo několik lidí od zaparkovaného auta na silnici. Hledali muže, jehož prý málem srazili a utekl jejich směrem. Byli si jistí, že ho viděli, ale jakoby se vytratil. Dokonce i popsali jeho oblečení a výšku. Mládenci od jezera jen nevěřícně kroutili hlavou.

Druhý příběh pojednává o polorozpadlém domku, který se nachází kousek od jezera. Vymlácená okna, vylomené dveře a všudypřítomný fakt, že zde už nikdo dlouhou nevečeřel. Dva kluci a jedna dívka se rozhodli, že objekt navštíví a pokusí se v něm přespat. Měl své horní patro a v dolním ještě doposud stálo piano zabudované ve zdi. Po několika málo minutách se právě ono piano postaralo o své. Zničehonic se rozeznělo po domě. Mladíci i dívka se okamžitě dali na útěk. Ovšem dveře nešly otevřít i přesto, že měli vylomený zámek. Po vydatném křiku povolili a všichni tři utekli k silnici a posléze domů, kde o svém zážitku všem povyprávěli.

Kde se vzal název?

Pokud se na silnici podíváme z historického hlediska, tak ji v dávných dobách a přilehlá okolí obývali nechvalně proslulý banditi, kteří zde znásilňovali ženy a loupili. Cesta si právě z těchto důvodů vysloužila svůj název Shades of Death. Další legenda tvrdí, že toto označení získala z důvodu mnohačetných vražd, které se zde opravdu udály. Dříve se silnice jmenovala pouze Shades a přízvisko smrti získala pro velké množství nevyřešených případů. Ovšem je zde i případ z roku 1850, kdy se do těchto končin dostala smrtelná epidemie. Každý kdo se chtěl do Allamuchy dostat, tak musel využít právě této cesty a to nevěstilo nic dobrého. Tehdy zahynul velký počet lidí a silnice vedoucí do ohniska epidemie se přeci nemůže jmenovat jinak, než Shades of Death Road. Ať už za názvem stojí jakýkoliv příběh, tak jedno je jisté. Silnice a tamní okolí si své kouzlo ponechalo až do dnešních časů. Při projíždění buďte raději opatrní.

Štítky
Sdílej

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář