ParaMag

Tajemná Ellensburgská jáma

 Rychlé zprávy

Tajemná Ellensburgská jáma

Tajemná Ellensburgská jáma
02 srpna
20:18 2013

120207_holebigO tajemné, bezedné jámě na severozápadě Pacifiku, přesněji poblíž Ellensburgu, se tradují historky a příběhy již po desetiletí.

Pouhá spekulace o existenci „nezměřitelně hluboké jámy“ vzbuzuje řadu kontroverzí a možná i proto, že nikdo přesně neví, kde se nachází.

Jedním z údajných svědků jámy je i muž, jenž si přezdívá Red Elk. Vypověděl, že jej na toto místo přivedl jeho otec. Díru v zemi popisuje jako „bezednou studnu“ a dodává, že při opakovaném návratu na toto místo se děly záhadné věci, které si nedovedl racionálně vysvětlit.

Phil Lipson z muzea legend a tradic se k této záležitosti vyjádřil dosti neurčitě. Prohlásil, že v existenci jámy věří, ale ani přes různé expedice se mu ji nepodařilo nalézt.

Mel Waters je další člověk, který prohlašuje, že viděl tajemnou jámu na vlastní oči. Snažil se  zjistit konečnou hloubku několikasetmetrovým vlascem, ale přesto nedosáhl na dno. Navštívil také rádio, kde o celé věci diskutoval s moderátorem.

Po zmedializování výpovědí o jámě se vynořilo na povrch mnoho oznámení o tajemných zážitcích s „Ďáblovou jámou“, jak se jí také začalo přezdívat. V některých se poukazuje na svědectví o přistání mimozemského talíře, který svůj obsah „vykládal“ přímo do díry. V dalším jde o příběh, kdy chlapec hodil tělo svého mrtvého psa do jámy a po návratu domů jej čekal živý pes doma. Spekuluje se i o výskytu tajné podzemní základny. Je jisté, že lidská představivost nezná mezí, zvláště jedná-li se o vlastní zviditelnění.

Štítky
Sdílej

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář