Transylvánský bermudský trojúhelník

Na severozápadě Rumunska v blízkosti města Kluž se rozprostírá les, který se jmenuje Hoia Baciu. Známý je však i pod názvem – Transylvánský bermudský trojúhelník, který mu dali místní obyvatelé kvůli tomu, že se tu ztrácejí lidé, zjevují se zde duchové, ale i neidentifikovatelné létající objekty. Hoia Baciu je nejznámějším místem v Rumunsku, kde se vyskytují nevysvětlitelné paranormální jevy. Proč jde z lesa takový strach?

Strašidelný les
Les Hoia Baciu se stal známým ve světě díky fotografiím vojenského technika Emila Barney ze dne 18. srpna 1968. Tehdy i se svými přáteli trávil čas na okraji tohoto lesa, když všichni přítomní spatřili šikmo letící neznámý stroj, který se pohyboval pomalou rychlostí. Tři fotografie z tohoto úkazu dne pak obletěly celý svět, a rumunský les se stal světoznámým. Obyvatelé obcí, které se nacházejí u Hoia Baci však již předtím věděli, že les má velmi podivnou pověst, a legendy o něm mluvili dokonce ještě ve starověku. Místní kroniky hovoří o tom, že v lese se již ztratilo mnoho lidí, které už nikdo nikdy neviděl nebo ti, kteří se z něj vrátili, jakoby přišli z jiné časové dimenze.

Místní obyvatelé se proto lesu Hoia Baci raději zdaleka vyhýbají. Známý tady je příběh pětiletého děvčátka, které se v lese ztratilo někdy v 70. letech minulého století. Jakmile se rozjelo jeho hledání, dívka vyšla z lesa, ale už nevypadalo jako pětileté, ale podle výpovědí lidí mělo nejméně o pět let více, což konstatoval i místní lékař, který dívku přehlížel. Ve stejném roce, kdy se ztratilo malé děvčátko, do lesa vstoupila i další žena, která z lesa vyšla s částečnou ztrátou paměti, ale při sobě měla minci, kterou archeologové datovali do 15. století. Množství dalších lidí, kteří vstoupili hlouběji do lesa, však už takové štěstí nemělo, a nikdy se už z něj nevrátili.

Podivné jevy
Podle výpovědí lidí, kteří do lesa přes varování vstoupili, je v lese cítit působení velmi negativní energie, kterou pociťuje i zdejší vegetace. V lese jsou kmeny stromů zvláštně, až děsivě pokroucené, a lidé, kteří vedle takové postižené vegetace procházejí, cítí silné bolesti hlavy, velkou žízeň, úzkost až mdloby. Mnozí lidé, kteří se z lesa vrátili, měli popálenou kůži, přesto, že s ohněm nemanipulovali.

2195649O těchto podivných jevech se časem dozvědělo mnoho odborníků, mezi nimiž byl i rumunský biolog Alexandru Sift. Ten se po zhlédnutí zdejší vegetace snažil přijít na to, co podivný růst stromů a rostlin vlastně způsobuje. Během výzkumů, které v lese trávil se sám zmínil o tom, že když vcházel do lesa hlouběji, objevovaly se za ním stíny neznámých osob, přesto, že byl v lese sám. Na několika fotografiích, které lidé v tomto lese udělali, se objevily podivné stíny, které připomínaly duchy. Jednoho z nich zachytil i Alexandru Sift, když se fotil samospouští. Někteří odborníci si myslí, že na těchto fotografiích jsou zachyceni duchové zesnulých lidí, kteří zemřeli právě v tomto lese.

Zvláštním fenoménem jsou i zelené oči uprostřed jakési černé mlhy, které se upřeně dívají na lidi kráčející tímto lesem. Kromě těchto fenoménů je na okraji lesa vídat na zemi i černé skvrny, které vypadají jako ohniště, ale ty to nejsou. Tyto černé skvrny vídával i Alexandru Sift, který si myslel, že je způsobila nějaká neidentifikovatelná kyselina.

2195645Alexandru Sift během svých výzkumů nedokázal odpovědět na to, co podivný růst stromů způsobuje, a různé fenomény, které v lese sám zažil, nedokázal nijak logicky vysvětlit. Les Hoia Baciu je podle několika parapsychologů velmi zvláštním a tajemným místem, který v sobě skrývá něco nevysvětlitelného. Může být někde v lese vstup do nějaké jiné dimenze, jak se domnívají někteří badatelé? Odkud se berou podivné světélkující objekty na obloze, které se zde pravidelně ukazují? Z transylvánského lesa jde podle zdejších obyvatel děsivý strach. Co vlastně ukrývá?

One thought on “Transylvánský bermudský trojúhelník

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *