ParaMag

Transylvánský bermudský trojúhelník

 Rychlé zprávy

Transylvánský bermudský trojúhelník

Transylvánský bermudský trojúhelník
Říjen 27
14:32 2014

Na severozápadě Rumunska v blízkosti města Kluž se rozprostírá les, který se jmenuje Hoia Baciu. Známý je však i pod názvem – Transylvánský bermudský trojúhelník, který mu dali místní obyvatelé kvůli tomu, že se tu ztrácejí lidé, zjevují se zde duchové, ale i neidentifikovatelné létající objekty. Hoia Baciu je nejznámějším místem v Rumunsku, kde se vyskytují nevysvětlitelné paranormální jevy. Proč jde z lesa takový strach?

Strašidelný les
Les Hoia Baciu se stal známým ve světě díky fotografiím vojenského technika Emila Barney ze dne 18. srpna 1968. Tehdy i se svými přáteli trávil čas na okraji tohoto lesa, když všichni přítomní spatřili šikmo letící neznámý stroj, který se pohyboval pomalou rychlostí. Tři fotografie z tohoto úkazu dne pak obletěly celý svět, a rumunský les se stal světoznámým. Obyvatelé obcí, které se nacházejí u Hoia Baci však již předtím věděli, že les má velmi podivnou pověst, a legendy o něm mluvili dokonce ještě ve starověku. Místní kroniky hovoří o tom, že v lese se již ztratilo mnoho lidí, které už nikdo nikdy neviděl nebo ti, kteří se z něj vrátili, jakoby přišli z jiné časové dimenze.

Místní obyvatelé se proto lesu Hoia Baci raději zdaleka vyhýbají. Známý tady je příběh pětiletého děvčátka, které se v lese ztratilo někdy v 70. letech minulého století. Jakmile se rozjelo jeho hledání, dívka vyšla z lesa, ale už nevypadalo jako pětileté, ale podle výpovědí lidí mělo nejméně o pět let více, což konstatoval i místní lékař, který dívku přehlížel. Ve stejném roce, kdy se ztratilo malé děvčátko, do lesa vstoupila i další žena, která z lesa vyšla s částečnou ztrátou paměti, ale při sobě měla minci, kterou archeologové datovali do 15. století. Množství dalších lidí, kteří vstoupili hlouběji do lesa, však už takové štěstí nemělo, a nikdy se už z něj nevrátili.

Podivné jevy
Podle výpovědí lidí, kteří do lesa přes varování vstoupili, je v lese cítit působení velmi negativní energie, kterou pociťuje i zdejší vegetace. V lese jsou kmeny stromů zvláštně, až děsivě pokroucené, a lidé, kteří vedle takové postižené vegetace procházejí, cítí silné bolesti hlavy, velkou žízeň, úzkost až mdloby. Mnozí lidé, kteří se z lesa vrátili, měli popálenou kůži, přesto, že s ohněm nemanipulovali.

2195649O těchto podivných jevech se časem dozvědělo mnoho odborníků, mezi nimiž byl i rumunský biolog Alexandru Sift. Ten se po zhlédnutí zdejší vegetace snažil přijít na to, co podivný růst stromů a rostlin vlastně způsobuje. Během výzkumů, které v lese trávil se sám zmínil o tom, že když vcházel do lesa hlouběji, objevovaly se za ním stíny neznámých osob, přesto, že byl v lese sám. Na několika fotografiích, které lidé v tomto lese udělali, se objevily podivné stíny, které připomínaly duchy. Jednoho z nich zachytil i Alexandru Sift, když se fotil samospouští. Někteří odborníci si myslí, že na těchto fotografiích jsou zachyceni duchové zesnulých lidí, kteří zemřeli právě v tomto lese.

Zvláštním fenoménem jsou i zelené oči uprostřed jakési černé mlhy, které se upřeně dívají na lidi kráčející tímto lesem. Kromě těchto fenoménů je na okraji lesa vídat na zemi i černé skvrny, které vypadají jako ohniště, ale ty to nejsou. Tyto černé skvrny vídával i Alexandru Sift, který si myslel, že je způsobila nějaká neidentifikovatelná kyselina.

2195645Alexandru Sift během svých výzkumů nedokázal odpovědět na to, co podivný růst stromů způsobuje, a různé fenomény, které v lese sám zažil, nedokázal nijak logicky vysvětlit. Les Hoia Baciu je podle několika parapsychologů velmi zvláštním a tajemným místem, který v sobě skrývá něco nevysvětlitelného. Může být někde v lese vstup do nějaké jiné dimenze, jak se domnívají někteří badatelé? Odkud se berou podivné světélkující objekty na obloze, které se zde pravidelně ukazují? Z transylvánského lesa jde podle zdejších obyvatel děsivý strach. Co vlastně ukrývá?

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

1 komentář

 1. Tereza
  Tereza Říjen 29, 12:39

  Zajímavé.

  Odpovědět na komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Námelovou hypotézu zpracovala paní M. K. Matossian a její první publikace na toto téma je...

H. P. Lowecraft byl velice vzdělaný a sečtělý člověk a mohl některé věci ve své...

Mě to připomíná spíš rotující nůž z mlýnku na maso....

Statistiky

 • 0
 • 112
 • 223
 • 13 049 268
 • 1 314
 • 658