Nadežda Bušuevová

VIDEO: Matka ji 26 let nepustila z domu: “Jsem chodící mrtvola”, říká

Otřesný případ, který šokoval nejen ruská média a veřejnost. I tak by se dala popsat nucena izolace 42-leté ženy, kterou vlastní matka celých 26 let nepustila z domu.

Až do června 2020 Nadežda Bušuevová z vesnice Arefinskij nedaleko Jaroslavle prakticky neznala svět mimo svého domu. Od 16-ti se nepodívala ven. A ani v červnu by ho neopustila, kdyby její matka Taťjana neonemocněla a nemuseli ji odvézt do nemocnice. Po celých 26 letech konečně nemusela poslouchat příkazy matky, která ji držela prakticky v zajetí, aby ji “ochránila před zlem vnějšího světa”.

Nadežda si 12 let nemyla vlasy, o čemž svědčil obrovský shluk špatných vlasů vzadu na hlavě. Nové šaty nedostala ještě déle.

Podle sousedů byla Taťjana vždy velmi ochranitelský typ a na dceru dávala mimořádný pozor. Situace se však zhoršila poté, co odešla do důchodu. Dceři, která byla tehdy v 8. ročníku základní školy, nejprve zakazovala stýkat se s kamarádkami. O několik let později, kdy ukončila povinnou školní docházku, jí dala domácí vězení. Trvalo 26 let.

Nikdo neví, jak je možné, že Naděžda bez odporu přijala izolovaný způsob života. Předpokládá se, že si prostě zvykla na pomalu se zhoršující podmínky. Přizpůsobila se. Po jistém čase sousedé přestali její matku přesvědčovat, aby dala dceři více svobody, a každý si žil vlastním životem.

Když sousedé po 26 letech v červnu poprvé viděli Naděždu, zůstali v šoku. Vypadala, že se již delší dobu nesprchovala, a vlasy měla neuvěřitelně spletené. Jak se ukázalo matka ji roky krmila potravou pro kočky a s těmito zvířaty i žena spolu s matkou spávala. Některé kočky byly již mrtvé.

“No a co, že jsme měli na posteli mrtvé kočky,” řekla Naděžda médiím. “Možná na té posteli brzy zemřu i já. Můj život je horší než kočičí, kočka má více práv. Nežiji, neexistuji. Jsem chodící mrtvola.”

Nadežda si chce údajně vyřidit pas a najít si práci, zatím se však nezdá, že by se hrnula do nového způsobu života. Podle místního úřadu sociální práce žena odmítá pomoc a nutit ji nemohou. Je plně způsobilá k jakýmkoliv úkonům a nezdá se, že by trpěla vážnou psychickou poruchou. Roky izolace se však na ní výrazně podepsali. Odmítla dokonce i nabídku, že její úklidová firma zdarma uklidí dům, než se její matka vrátí z nemocnice.

Dá se tedy předpokládat, že po Tatyanině návratu se situace vrátí do starých kolejí.

Videogalerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *