ParaMag

Zážitky z druhého břehu: Může za ně náš mozek?

 Rychlé zprávy

Zážitky z druhého břehu: Může za ně náš mozek?

Zážitky z druhého břehu: Může za ně náš mozek?
07 ledna
16:28 2020

Existuje onen svět? Ti, kteří prožili klinickou smrt jednoznačně tvrdí, že ano. Lékaři ale pro jejich zážitky mají vlastní vysvětlení.

Světlo na konci tunelu je notoricky známým znakem zážitků blízké smrti.

Zkušenosti s posmrtnými zážitky v klinické smrti zažilo údajně až 200 milionů obyvatel vyspělých zemí. Tito lidé shodně vypovídají, že jsou taženi tmavým tunelem do oslnivého světla, dostávají se do krásných krajin, hraje uklidňující hudba a setkávají se s různými bytostmi nebo osobami, které jsou již po smrti. Velmi často to jsou rodiče.

V okamžiku, kdy se zastaví veškeré tělesné funkce, nastává klinická smrt.

Mnoho badatelů se snaží tyto stavy racionálně vysvětlit a vědecky zdůvodnit. Připisují je našemu mozku. Nejčastěji je zmiňována teorie, podle které nás v okamžiku, kdy dojde k zástavě srdce a dýchání, pozvolně opouštějí i smyslové senzory.

Mozek se nám snaží usnadnit umírání tím, že nám promítá vize nádherných krajin.

Mozek je nucen pracovat bez hmatových, zrakových a sluchových vjemů a vytváří si tak svůj vlastní svět. Tyto vize pak ti, které se podaří znovu přivést k životu mylně interpretují jako důkaz onoho světa.
Zdroj: epochaplus
Foto: en.wikipedia.org, pixabay.com, freestockphotos.biz

Štítky
Sdílej

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář