Záhady

5 nejmocnějších novodobých čarodějů. Je magie dneška temnější, než kdy předtím? Část 4.

Mág, co krotí zlou lidskou mysl

Kdo: Oberon Zell – Ravenhearth (*1942)
Národnost: Američan
Hlavní schopnost: nahlížení do lidských myšlenek a jejich ovládání
V lese za jedním z rodinných domků v americkém městečku Clarks Sumit v Pensylvánii leží chlapec. Sotva začal umět číst a už si listuje v knize o řeckých mýtech. Je fascinován všemi legendami starých Řeků, pojednávajícími o silných bozích, chrabrých hrdinech s nadpřirozenými schopnostmi a povaze světa. Tu se mu písmenka před očima rozostří a on před sebou náhle spatří dlouhou vesnickou cestu, na jejímž konci stojí bílý dům. Z jeho okna mává jakási dívka, která mu připomíná matku. Po chvíli tento obraz mizí a chlapec před očima opět spatří svou knihu. Celý polekaný utíká k matce a řekne jí, co viděl. „Řekla mi, že tato vize byla odvozena ze života mého dědečka, který v té době již nežil. Ten bílý dům na konci cesty prý byla farma, kterou můj dědeček kdysi vlastnil a kde má matka vyrůstala,“ bude později o jedné ze svých prvních vizí vyprávět Oberon Zell – Ravenheart.
images
Slyším lidské myšlenky
Zell – Ravenheart si odmala připadá, jako by do tohoto světa příliš nepatřil. Místo aby si hrál s dětmi, raději tráví čas v lese za domem, kde nehnutě sedí, zatímco si kolem něj nerušeně hrají zvířata. „Tato souznění s přírodou výrazně přispělo k rozvinutí mých psychických schopností, včetně telepatie. Od útlého věku jsem mohl slyšet myšlenky lidí kolem mě. V důsledku toho jsem se vyhýbal velkým davům, neboť jsem slyšel vše, na co myslí. Překřikovali se. A to vedlo k mému duševnímu zmatku,“ tvrdí Zell – Ravenhearth s odstupem.

Každý může být bůh!
V 60. letech 20. století, za studií na vysoké škole, se seznámí s několika lidmi a spolu s nimi začne experimentovat s mimosmyslovým vnímáním. Jeho schopnosti jsou v té době údajně již na takové úrovni, že už mu ani nevadí pohybovat se davem. Myšlenky lidí, které slyší, dokáže třídit. V roce 1962 s přáteli zakládá nepohanské hnutí Církev všech světů. To vychází ze starověkých myšlenek, že naše planeta je živý organismus označovaný jako Matka Gaia. Tímto jménem je v řecké mytologii nazývána bohyně Země i samotná Země. Hlavní princip tohoto hnutí je de facto odrazem Zell-Ravenheartova pohledu na svět – že lidé se o Zemi musejí starat a žít s ní v souladu. Těm, co tak činí, pak prý Gaia vloží do rukou obrovskou moc a sílu. Zajímavé je i to, že členové Církve všech světů, z nichž každý zastává nějakou hierarchickou funkci, si mezi sebou říkají: „Ty jsi bůh“. Je to z toho důvodu, že uznávají božství každé živé bytosti ve vesmíru. Božské schopnosti prý totiž může mít každý, kdo umí žít v souladu s přírodou a přijímá její poselství a energii.

Skutečné Bradavice
Zell-Ravenheart se „božským“ schopnostem údajně skutečně naučí. „Několikrát jsme byli svědky toho, jak na dálku umí vnuknout člověku svou myšlenku. Dotyčný pak udělá, co po něm Zell-Ravenheart chce,“ tvrdí členové Církve všech světů. Mág však prý této schopnosti nezneužívá, ale snaží se ji využít k dobru. Například když spatří, že ho někdo ničí přírodu, údajně mu stačí vyslat mimosmyslový příkaz, aby s tím dotyčný přestal. Ten pak prý skutečně poslechne. Své schopnosti se čaroděj nakonec rozhodne předávat i mladým. V roce 2002 založí na severu San Franciska první oficiální čarodějnickou školu na světě, která má dnes přes 700 studentů. Kromě výuky okultní magie a různých druhů kouzel se zde lidé učí i výrobě kouzelných hůlek, alchymii nebo základům boje proti smrtícím silám černé magie. Je pravda, že člověk, který tuto školu absolvuje, umí doopravdy kouzlit?

Zdoj: Enigma 9/2014

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.