Nejděsivější místaPodivné úkazyZáhady

Australský Alcatraz – nejděsivější místo u protinožců

Na australském ostrově Tasmánie, 60 kilometrů jižně od hlavního města Hobart, se nachází bývala trestanecká kolonie Port Arthur, která se u Australanů považuje za nejděsivější místo Austrálie. V 19. století byla právě tato kolonie považována za nejtvrdší vězení na světě, a možná i proto se zde dnes zjevují přízraky vězňů a lidé zde mohou na vlastní kůži pociťovat velmi negativní energii.

Australský Alcatraz
Z Port Arthur bylo prakticky nemožné utéct, protože tak jako americký Alcatraz byl také obklopen mořem, ale i přesto se mnozí vězni o útěk pokusili. Do tohoto vězení, které bylo v provozu od roku 1830 do roku 1877, postupně zavřeli až 12 tisíc lidí, kde se k nim dozorci chovali velmi krutě.

Vězni měli zakázáno mezi sebou používat svá jména, a dozorci každého z nich mohli oslovovat jen číslem, které jim při nástupu do vězení bylo přiděleno. Ve vězení panoval takzvaný tichý režim – všichni vězni měli zakryté hlavy a museli být ticho. To prý mělo vězňě přimět k tomu, aby přemýšleli nad svými činy, kvůli kterým se do vězení dostali.

2835949

Při ojedinělých útěcích z vězení byli na uprchlíky vypouštěni vyhladovělí psi, a když se jim náhodou podařilo před psy a dozorci utéct, v moři na ně čekaly žraloci. Navzdory těmto nástrahám se některým vězňům podařilo utéct. Známý je úspěšný útěk Martina Cashe se dvěma spoluvězni.

Podle oficiálních historických záznamů z celkového počtu 12 tisíc uvězněných, zemřelo v trestanecké kolonii až 2000 vězňů. Toto číslo je však několika historiky zpochybňováno, a počet mrtvých je prý mnohem vyšší. Součástí kolonie byl totiž i jakýsi útulek, ve kterém byly umísťování mentálně nemocní a senilní vězni, na nichž se dělaly různé děsivé vědecké experimenty.

2835953

Lovci duchů v Port Arthur
Podle několika očitých svědectví zde mnozí vězni zůstali v podobě přízraků i po své smrti. Už v 19. století se o této trestanecké kolonii šířily mezi lidmi fámy i o tom, že kdo v Port Arthur zemře, už nikdy nenajde posmrtný klid. Možná na tom bude něco pravdy je, protože v této oblasti mělo být podle turistů a lovců duchů zaznamenáno více než dva tisíce vypozorovaných přízraků.

2835955

Celá trestanecká kolonie, která byla v 19. století doslova nasáklá krví, je i navzdory několika protestům místních lidí, kteří se tohoto místa bojí, je v současnosti využívána jako turistická atrakce. A právě turisté z celého světa byli očitými svědky duchy mrtvých, kteří se zde pravidelně objevují.

Nejčastěji to je na malém ostrůvku, kde byli vězni pohřbíváni, ale turisté viděli přízraky i ve více zpřístupněných budovách této trestanecké kolonie během noci. Někteří turisté zde totiž využívají i noční prohlídky Port Arthur, kdy toto místo vypadá mnohem děsivější, a je tak velká šance spatřit zdejších duchů.

Trestaneckou kolonii kromě turistů navštěvují i lovci duchů z celého světa, kteří jsou vybaveni různými sofistikovanými přístroji na hledání duchů, a i ti potvrdili, že se to tu duchy hemží více než na jiných podobných místech. Průvodními jevy jsou zde i různé děsivé zvuky a dokonce i nesnesitelný pach rozkládajícího se masa.

2835959

Port Arthur je však považováno za nejděsivější místo Austrálie nejen kvůli bývalé trestanecké kolonii, ale také z toho důvodu, že se zde 26. dubna roku 1996 odehrál krvavý masakr. Duševně nemocný Martin Bryant zde chladnokrevně zavraždil 35 turistů, a dalších 23 lidí zranil, než byl australskou policií chycen.

V současnosti si odpykává 35 doživotních trestů a 1035 let bez možnosti podmínečného propuštění. I tento krvavý masakr se tak nesmazatelným způsobem zapsal do neslavné historie Port Arthur, ale ani tyto nesmyslné vraždy nepřiměla australské úřady toto děsivé místo uzavřít.

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.