Jak by lidstvo reagovalo, na konečný důkaz o existenci mimozemského života? Jak bychom se s důkazy ztotožnili? Měli bychom se cítit ohroženě nebo přijmeme mimozemský život, jeho vývoj a budeme chápaví?
Navštivte také:
Pentagon tajně studoval „nadčasovou technologii UFO“
V roce 1938 Orson Wells vytvořil rádiovou adaptaci knihy Válka světů. Výsledek? Celková panika: První dvě třetiny jednočinného vysílání byly představeny jako řada simulovaných věstníků. První zpráva přerušila program taneční hudby a oznámila, že na Marsu byla zaznamenána řada zvláštních výbuchů, načež následovala zdánlivě nesouvisející zpráva o neobvyklém objektu, který přistál na farmě v Grover’s Mill v New Jersey. Obyvatelé Marsu vystoupili z kosmické lodi a během dalšího přerušení zaútočili pomocí tepelného paprsku, po němž následovala rychlá série zpráv popisujících ničivou invazi cizinců, která se odehrává po celých Spojených státech a ve světě.
Nyní se nová studie Arizonské univerzity zeptala lidí, jak budou reagovat až oficiálně objevíme mimozemský život? Výsledkem byli odborníci překvapeni. „Kdybychom se setkali s životy mimo Zemi, byli bychom opravdu spokojeni,“ řekl profesor psychologie Michael Varnuma z Arizonské státní univerzity.
„Dosud se vedlo spoustu spekulací o tom, jak bychom mohli reagovat na takové zprávy, ale až dosud nebyly opravdu zkoumány,“ říká doktor Varnum, který na výroční schůzi konference Americké asociace pro rozvoj vědy (AAAS), která se koná v Austinu, Texas, Spojené státy, pronesl své závěry.
Navštivte také:
VIDEO: Projekt Blue Beam aneb skryté záměry NASA
V pilotní studii doktor Varnum a jeho kolegové analyzovali styl v novinových článcích o možných objevech mimozemského života v minulosti. Dr. Varnum se zaměřil na povahu reakcí na objev mimozemského života pomocí softwarového programu, který v písemných textech kvantifikuje emoce, pocity, impulsy a další psychologické stavy.
Zkoumali články jako: objev možných mikrobů na povrchu Marsu v roce 1996, objevování periodické oscilace kolem Tabbyiny hvězdy v roce 2015, o čemž se myslelo, že naznačuje přítomnost mimozemské megastruktury; a objev v roce 2017 řady exoplanet podobných Zemi v obytné zóně hvězdy.
Tato analýza ukázala, že jazyk v pokrytí těchto událostí vykazoval výrazně pozitivnější než negativní emoce. V samostatné studii se tým zeptal více než 500 různých účastníků, kteří měli psát o svých vlastních hypotetických reakcích a o hypotetické reakci lidstva na oznámení, že mimozemský mikrobiální život byl objeven.
Odpovědi účastníků rovněž vykazovaly výrazně více pozitivních než negativních emocí, a to jak při úvahách o jejich vlastních reakcích, tak o reakcích lidstva jako celku.
Navštivte také:
MKULTRA: Zveřejní CIA zbylé soubory o svém projektu kontroly mysli?
„Já bych po takových zprávách byla trošku rozrušená,“ řekl jeden účastník. „Bylo by to vzrušující, i kdyby to byla primitivní forma.“
Dr. Varnum vysvětlil, že studie ukazují, „že pokud zjistíme, že nejsme sami, tak tuto skutečnost přijme lidstvo poměrně dobře.“
„Stručně řečeno, výsledky této studie naznačují, že lidé celkově věří, že i oni a lidstvo budou reagovat pozitivním způsobem, pokud se ukáže potvrzený objev mimozemského života,“ uvedl.
„Chápu, že pokud by inteligentní život byl nějakým druhem armády nepřátelských válečných lodí, které se dostanou do sluneční soustavy, nemyslím si, že byste se setkali s těmito názory“ uzavřel doktor Varnum.