Záhady

MKULTRA: Zveřejní CIA zbylé soubory o svém projektu kontroly mysli?

Tenhle případ může být příkladem toho, jak se konspirace mění v realitu. Existuje zhruba 4 358 nepublikovaných dokumentů o nechvalně známém projektu MKULTRA. Dokumenty nezákonného programu, který byl prováděn úřadem CIA v polovině minulého století, vychází na povrch.

Navštivte také:
Teorie o smrti Marylin Monroe

MKULTRA experimenty byly prováděny na lidech za účelem identifikace a vývoje drog a postupů, které by měly být použity při výslechu tak, aby oslabily jedince. Úřady pak mohly pomocí nejen psychické manipulace získat informace, které potřebují. Projekt byl v režii CIA spolu s laboratořemi Biological Warfare US Army.

John Greenewald, zakladatel populárního webu The Black Vault, který se specializuje na získání odtajněných vládních dokumentů prostřednictvím žádostí FOIA (Zákon o svobodě informací), nahrál tisíce dokumentů o MK-ULTRA v roce 2004. Na svém webu píše:

Rozsah projektu MKUltra byl široký a výzkum se uskutečnil u 80 institucí, včetně 44 vysokých škol a univerzit, nemocnic, věznic a farmaceutických společností. CIA operovala prostřednictvím těchto institucí, za záštitou předních organizací, ačkoli někteří špičkoví představitelé těchto institucí si byli vědomi zapojení CIA.

Navštivte také:
VIDEO: Obsah nejvyhledávanějšího dokumentu FBI

Greenewaldovi se podařilo nahrát rozsáhlý archiv materiálů, vždyť jen úvodní index se skládá z 85 stran. Dokonce i tyto dokumenty představovaly malou část písemných záznamů o kontroverzním programu americké zpravodajské agentury, která působila přibližně dvacet let, od roku 1953 do roku 1973.

V roce 2016 objevil Oscar Diggs, fanoušek stránky The Black Vault, nesrovnalosti ve sbírce, kterou CIA poslala Greenewaldovi na jeho žádost. Podle úvodního indexu zde hodně záznamů chybělo. Proto Diggs vytvořil na stránce seznam záznamů a stránek, které jsou „ztracené“. Samozřejmě v té době CIA odmítla dodat zbylé technické drobnosti mezi které patřily dokumenty o „změně chování“ a požadované soubory týkající se „ovládání mysli“- evidentně obojí dělalo CIA problém.

Navštivte také:
VIDEO: Nevyřešené tajemství zániku Ďatlovovy výpravy

Nyní Greenewald zahájil veřejnou kampaň, za účelem finančního pokrytí nezbytných poplatků, které si CIA žádá za poskytnutí informací (je třeba poznamenat, že kampaň již překonala svůj cíl 500$) „Neměli bychom se bát klást otázky,“ řekl Greenewald v rozhovoru pro Motherboard. „Pokud vláda lže, dokumenty řeknou pravdu.“

Projekt MKULTRA byl zaměřený výhradně na lidské experimenty, a to jak farmaceutické, tak i psychologické. Cílem bylo ovládat mimosmyslové vnímání na nové úrovni. Mezi léky používané agenturou byly amfetaminy, MDMA, skopolamin, konopí, šalvěj, thiopental sodný, psilocybin a LSD. Účastníci výzkumu nebyli podrobeni jen drogám a psychickému nátlaku ale třeba i sexuálnímu obtěžování v nejhorších formách.

Celkem bylo zrealizováno přibližně 150 výzkumných projektů v rámci programu, a účel všech z nich zůstává hlubokým tajemstvím.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.