Nejtajemnější ruské městečko

V Permské oblasti se nachází městečko Chermoz, které má podle vícero záhadologů patřit k nejtajemnějším místům v Rusku. Obyvatelé se tu běžně setkávají se světelnými koulemi nad místním pravoslavným chrámem, ve zdejším lese se zjevuje strašidelná strážkyně lesa, a do blízké rokle smrti se nikdo neodváží ani vstoupit, protože v něm zmizelo hodně lidí. Proč se zde tyto nevysvětlitelné fenomény vlastně odehrávají?
UFO nad chrámem Matky Boží?
Dominantou městečka Chermoz s pěti tisíci obyvatel je pravoslavný chrám Matky Boží, který byl postaven v roce 1836. Nikdo neví proč, ale právě nad tímto chrámem se pravidelně zjevují neidentifikovatelné světelné objekty, které mají podobu koulí, ale byly zde vícekrát viděny i klasické diskovité objekty které se pohybovaly neuvěřitelnou rychlostí. Do kontaktu s těmito podivnými objekty přišlo i sovětské a současné ruské letectvo. Nikdy se však stíhačkám nepodařilo objekty identifikovat, přiblížit se k nim, a ani sestřelit. Naopak v roce 1971 se musel vojenský pilot Valerij Rubanenko, který přelétával nad Chermozem, katapultovat, protože ho podivné svítící koule začaly pronásledovat. Rubanenko se jim snažil uniknout, ale jeho stíhačka MiG na to nestačila. Navíc mu z neznámých příčin začal hořet motor, a právě z tohoto důvodu musel svoji stíhačku, která se zhroutila do místního lesa, náhle opustit.
Strašidelná strážkyně lesa
K dalším fenoménům spjatým s městečkem Chermoz patří zdejší les, který místní lovci využívají k lovu lesní zvěře. Lovci si tu odjakživa stavěli lesní chaty zvané balagany, které využívají na přespání během sezónního lovu od jara až do pozdního podzimu. A právě s balagany je spojen lesní přízrak zjevující se všem lovcům, kteří v lese zůstali delší dobu. Při každé lesní chatě se v noci objevuje strach nahánějící přízrak, který má podobu asi půl metru vysoké ženy se světlými vlasy s velmi odpuzující tváří. Tato strážkyně lesa v noci klepe na okna a dveře balaganů, a snaží se za každou cenu dostat dovnitř. Proto se musí každý lovec, který poprvé zavítá do tohoto lesa, a postaví si zde balagan řídit určitými pravidly. Pokud je nedodrží, může se mu to podle místních obyvatel velmi vymstít.
Jsou dvě základní pravidla. Na stavbu lesní chaty se musí vybrat správné místo, které nemůže být prokleté. Jak to lovec zjistí není známo, ale tak o tom říkali obyvatelé Chermozu členům záhadologické organizace RUFORS (Russian UFO Research Station), kteří se pokusili místní záhady prošetřit. Dalším pravidlem je, že vždy první poražené zvíře musí lovec nechat na místě, kde zemřelo, protože právě to je oběťí strážkyně lesa. Pokud lovec tato pravidla dodrží, nic špatného se mu v lese ani v chatě nestane. Byli však i tací lovci, kteří těmto báchorkám nevěřili, a dopadli velmi špatně. Jeden lovec si například balagan postavil na špatném místě, a první kořist, kterou ulovil, nenechal tam, kde ji zastřelil.
Další lovci, kteří měli v blízkosti tohoto odvážlivce postavené své chaty ho našli po několika dnech v lese v těžkém psychickém šoku. Muž jim říkal, že do jeho chaty se dobývala jakási malá strašidelná žena, kterou chtěl zahnat střelami z pušky. Střely však přes ni létaly, a ani jedna ji nezasáhla. Nakonec před ní utekl do lesa, kde ho tito lovci našli. Když se lovci přišli podívat k jeho chatě, našli ji rozstřílenou skrz na skrz, a uvnitř byly stopy po obrovských drápech, které podle nich nepatřily žádnému zdejšímu zvířeti. Většina lovců proto ví, že se strážkyní lesa se není radno zahrávat.
Roklina smrti
V blízkosti městečka Chermoz je ještě jedna záhada, kterou se členové RUFORS snažili prošetřit. Nachází se zde roklina, které místní obyvatelé říkají Batin, a podle nich je to velmi nebezpečné místo, i když se to na první pohled nezdá. Ztratilo se zde však již velmi mnoho lidí, a strach místních je tak silný, že do rokle už nikdo raději ani nevstupuje. Dokonce se jí bojí i lovci, kterým když se do rokle zatoulá poraněné zvíře, nechají ho napospas osudu.
Jeden chlapec z města se vsadil se svými kamarády, že vstoupí do rokle smrti, což také udělal. No nakonec z ní velmi rychle utekl, když tam potkal velmi podivného starce s bílýma očima, který ho lákal do jedné jeskyně, kde prý hlídá jakýsi poklad. Přesto ani členové RUFORS neodolali roklině smrti a vydali se do ní a také zažili velmi podivnou příhodu. Když se nacházeli v roklině, jejich přístroje zaznamenaly velmi zvláštní kolísání magnetického pole, a když se z rokle vraceli zpátky, překvapila je velmi hustá tajuplná mlha, že nebylo vidět ani na krok. Navíc jim vypadl signál mobilních telefonů i GPS navigace. Když opustili roklinu, mlha okamžitě zmizela, ale když se ohlédli, viděli, že mlha nezmizela, jen se držela v roklině smrti, a dále se nerozšiřovala.
Členové RUFORS po všech zážitcích, které v městečku Chermoz zažili, řekli, že se ještě nesetkali s tak tajemným místem, jaké našli v Permské oblasti. Proto se tam chystají ještě vrátit i s lepšími přístroji, aby detailněji prozkoumali záhady, které stále zůstávají nevyřešeny.
Spravný název městečka není Chemroz, ale Čemrjoz ( Чемрёз). Když něco píšete, ověřte si to aspoň někdy na netu. Hezký den!
I mistr tesař se někdy utne 😉