BleskovkyZáhady

Nejznámější paranormální jevy 2.část

Samovznícení: Kdo zapaluje lidské pochodně?

Případy samovznícení se odehrávají podle stejného scénáře. Oběť zachvátí plameny bez zjevného zdroje a tělo je během několika desítek minut na popel. Ale vysoce hořlavé předměty v blízkosti oběti zůstávají plameny netknuty. Jaká síla dokáže vyvinout teploty přes 1200 °C a působit pouze na jedinou oblast?

Knotový efekt
Dlouhou dobu je uznávána teorie knotového efektu. Experimenty s prasetem dokazují, že tuk obsažený v těle každého člověka může sloužit podobně jako vosk na svíčce a oblečení jako knot. Jenže je potřeba vnějšího zdroje ohně, aby šaty oběti zapálil. Ten by se navíc zcel jistě snažil plameny uhasit, což tak v případě samovznícení nevypadá.

Výsledek štěpení tuku?
S nejnovější teorií přichází britský biolog Brian J. Ford (*1939) na podzim roku 2012. Ze samovznícení viní aceton, který v lidském těle může v lidském těle za určitých podmínek vznikat. Tato látka je vysoce hořlavá a k jejímu vznícení stačí pouze výboj statické elektřiny vyvolaný například česáním vlasů. Stále však neodpovídá jedinou otázku: Proč se oběti ohni nebrání?

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.