Vlasy, které zpochybňují dějiny
Asi málokdo by čekal, že nějaké vlasy nalezeny archeology by mohly zpochybnit dějiny lidstva. V roce 2000 se to však skutečně stalo. Nález vlasů nebyl renomovanými archeology nijak zpochybněn, ale k překvapivému objevu se nikdo z odborných kruhů už nechce vyjadřovat. Proč?
Objev vlasů způsobil senzaci
Na přelomu let 1999 a 2000 se dělal archeologický průzkum v americkém městě Woodburn ve státě Oregon, kde se našlo mnoho prehistorických reliktů jako sloní kosti, zkameněliny obrovských ptáků, či jiných pravěkých živočichů. Mezi nimi se však našly i vlasy ve velmi zachovalém stavu, dokonce i s kořínky, které ležely jen několik desítek centimetrů pod zemí. Vlasy byly objeveny ve vrstvě zeminy staré asi 11 tisíc let.
Vedoucí výzkumu byla Alison Stengerová z Archeologického institutu v Portlandu, která nález vlasů potvrdila. Pro archeology byl nález jedinečný, protože vlasy byly v perfektním stavu, navíc počet neporušených vlasových kořínků byl dostatečně velký na to, aby umožnil analýzu DNA. Jeden vlas i s folikulem (vlasový váček) byl dlouhý asi 40 centimetrů a ten měl údajně zpochybnit celé dějiny lidstva.
26. července roku 2000 americká tisková agentura AP zveřejnila tiskové prohlášení, ve kterém se psalo:
Vědci objevili ve Woodburns Front Street Parku prehistorický vlas. Do půdy se zřejmě dostal před velmi dlouhou dobou, možná ještě předtím, než do Severní Ameriky přišli současné indiánské kmeny. Tyto nálezy znovu aktualizují otázku, kdo vlastně byli nejstarší obyvatelé našeho kontinentu.
To však nebylo vše, v roce 2001 profesor geologie William Orr z Oregonské univerzity v interview pro novinářku Lindu Moultonovou uvedl, že vlasy byly poslány do laboratoře, kde byla extrahována DNA. Genetici však zjistili, že DNA vlasů nalezeno ve Woodburns Front Street Parku neodpovídaly žádné asijské DNA.
Odborníci totiž předpokládají, že lidé v době ledové se na severoamerický kontinent dostali asi před 11 až 12 tisíci lety přes Beringovu úžinu a Aljašku právě z Asie – mělo jít totiž o národ japonského původu. Profesor William Orr však uvedl ještě šokující vyjádření:
Tato DNA z vlasu starého 11 až 12 tisíc let se nejenže nedala přiřadit k žádné asijské populaci, ale nebylo možné ji přičlenit vůbec k žádnému známému etniku! Ani evropskému nebo africkému – vůbec k ničemu! Nemáme ani nejmenší tušení odkud pochází.
Podivné mlčení archeologů
Podle analýzy DNA tak, vlasy z Woodbury pocházejí od nějaké úplně neznámé rasy, která mezitím z povrchu Země zmizela beze stopy, navíc jen před 12 000 lety! Vedoucí výzkumu ve Woodbury Alison Stengerová byla také z výsledků analýzy DNA doslova šokována, když to v roce 2002 uvedla v interview pro britský deník The Guardian. Přesto, že žádný archeolog dosud nezpochybnil nález vlasů ve Woodbury, nikdo se nechce vyjadřovat ani k analýze DNA, která také nebyla nikým zpochybněna. Většina archeologů totiž věří, že severoamerický kontinent byl osídlen lidmi, kteří prošli přes Beringovu úžinu.
Nalezené vlasy by však tuto teorii zcela odsunuly. Pro archeology to je naprosto nepřijatelné, aby Severní Ameriku osídlilo nějaké neznámé etnikum, o kterém se vůbec nic neví. Od roku 2002 se proto nikdo z renomovaných archeologů nechce vyjadřovat k nálezu vlasů z Woodbury, aby nepřišly nejen o svou pověst v akademických kruzích, ale hlavně, aby se nezačaly zpochybňovat dějiny lidstva. Co nám archeologové zamlčují a proč? Bojí se skutečné pravdy a podsouvají nám historii lidstva, která je podle několika nalezených a nezpochybnitelných artefaktů vymyšlená?