ZáhadyZe zpráv

Vražda v knihovně: Zločin, který se dodnes neobjasnil

28. listopadu 1969 si Betsy Aardsmová zašla do knihovny. Touha po vzdělání se jí stala osudnou a její vražda mezi knihami je dodnes nevyřešená.

Navštivte také:
VIDEO: Vrah zachycen na videu? Oběť ho natočila těsně před smrtí

Betsy Aardsmová studovala angličtinu na Pensylvánské státní univerzitě a tamní knihovnu navštívila v rámci projektu, na kterém pracovala. Nejprve zašla za jedním z profesorů, který měl kancelář v budově knihovny, a pak se odebrala mezi knihy. Bylo přibližně 16:45 a vzhledem k pozdnímu datu již byla venku tma a v knihovně svítily lampy.

Betsy zašla do uličky s číslem 51 v přízemí knihovny, kde byly police poměrně úzce při sobě. Jeden ze svědků později tvrdil, že slyšel dva různé hlasy, ale zněly klidným tónem. Nezdálo se mu, že by se dotyční o něčem hádali. Zanedlouho však zaslechl zvuk padajících knih a něčeho těžkého, co udeřilo do kovové police.

Navštivte také:
Novinář sériovým vrahem: Psal o zločinech, které spáchal

Krátce před pátou neznámý muž vycházel z budovy a zaměstnankyni knihovny při odchodu řekl: „Někdo by měl té dívce pomoci.“ Žena jeho slova nepochopila a zůstala na svém pracovním místě. Trvalo pár minut, než Betsy našli její spolužáci. Ležela na zemi a oni si mysleli, že dostala nějaký záchvat a upadla do bezvědomí. Když zjistili, že nedýchá, pokusili se ji oživovat, ale marně.

Studentku převezli do nemocnice, kde lékař zjistil, že v levém prsu má bodnou ránu. Neznámý ostrý objekt jí probodl srdeční komoru, ale z rány nevyteklo hodně krve. Betsy měla navíc oblečené červené šaty, na kterých nebylo vidět krev. I proto si nejprve její spolužáci mysleli, že Betsy dostala záchvat a nepátrali po podezřelém. Na těle oběti nebyly nalezeny známky toho, že by se bránila, a tak bylo pravděpodobné, že pachatele buď znala, nebo že ji napadl zezadu.

Policisté začali s vyšetřováním vraždy. Na místě činu však zjistili, že školník všechno uklidil a tím prakticky zlikvidoval jakékoliv stopy.

Navštivte také:
Vícestupňové rakety v 16. století? Vznikly v Rumunsku

V následujících dnech vyšetřovatelé vyslechli stovky mužů. Pátrání po vrahovi Betsy Aardsmové se stalo tématem většiny rozhovorů nejen na univerzitě, ale v celém městě. Zaměstnankyně knihovny pomohla zhotovit skicu muže, který ji při odchodu z budovy oslovil, ale k posunu ve vyšetřování to nevedlo.

Na případ tak postupně sedal prach a to až do doby, kdy se začal rozmáhat internet. Amatérský vyšetřovatel začal na dnes již zrušené stránce whokilledbetsy.org zveřejňovat oficiální policejní zprávy, články věnující se případu, fotky z místa činu i vlastní domněnky. Vražda se opět stala populární.

V 21. století vznikly i dvě knihy, které se zabývaly tímto zločinem. V obou byl jako hlavní podezřelý uvedený student geologie Rick Haefner.

Haefner byl jedním z mužů, které policie vyslechla krátce po vraždě. Vyšetřovatelé ho ale z ničeho neobvinili. O několik let později však muže odsoudili za obtěžování nezletilých chlapců. Haefner však v roce 2002 zemřel a případ Betsy Aardsmové zřejmě zůstane navěky nevyřešený.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.