Záhady

Novinář sériovým vrahem: Psal o zločinech, které spáchal

Vlado Taneski pracoval 20 let jako novinář v jednom z makedonských regionálních deníků. Skrýval však temné a brutální tajemství.

Navštivte také:
Vícestupňové rakety v 16. století? Vznikly v Rumunsku

Vlado Taneski žil v malém městě Kičevo, které nemá ani 30 tisíc obyvatel. Jeho články se většinou točily kolem toho, co se děje v místních školách a úřadech, ale v roce 2005 měl najednou v rukou velké téma. Šlo o případ pohřešované uklízečky, kterou našli znásilněnou a zavražděnou kousek za městem. Tělo bylo zabaleno do plastových pytlů.

Novinář úzce spolupracoval s policií i úřady a o vraždě psal rozsáhlé články i sloupečky. Šéfredaktor i čtenáři oceňovali zejména jeho smysl pro detaily.

Navštivte také:
Operace Tiger: Utajovaný nácvik vylodění v Normandii nepřežili stovky vojáků

Během následujících tří let zmizely další tři ženy, přičemž dvě oběti se našly ve stejném stavu jako ta z roku 2005. Všechny zločiny se staly výsostným tématem Vlada Taneského, který se stal známou postavou nejen v Kičevu. Lidé ho poznávali na ulici a dokonce si ptali autogramy.

Policisté však začaly být podezřívaví. Detaily, o kterých Taneski psal, byly totiž skutečně zvláštní a z vyšetřovacího spisu neměly jak uniknout. Muži zákona si tak začali klást otázku, zda novinář vraha nezná.

Jak se ukázalo, realita byla ještě drsnější.

Navštivte také:
Solné mumie v Íránu: Zemřel jeden z mužů násilně?

Policisté měli totiž zčásti pravdu, Taneski skutečně vraha znal, a to lépe než kdokoliv jiný. Byl jím totiž on sám. Tři roky žil novinář dvojím životem. Jeho manželka, se kterou byl 31 let, ho popsala jako tichého a pozorného člověka, kolegové o něm mluvili jako o nekonfliktním a jemném muži.

Vlado Taneski měl však i svou temnou stránku. Ze čtyř žen, které zmizely, měly na sobě tři známky brutálního znásilnění a mučení. Všechny z nich vrah uškrtil telefonním kabelem. A právě identifikování vražedné zbraně přivedlo policisty k pachateli. Vyšetřovatelé sice na veřejnost pustili informaci o tom, jak ženy skonaly, ale o vražedné zbrani se nezmínili. Taneski ji však ve svých článcích pojmenoval.

Po zatčení a výslechu policisté prohledali novinářův byt a získali tak náhled do jeho zvrácené mysli. Muž měl doma obrovskou sbírku pornografických materiálů a sešitů s podrobnostmi o vraždách.

Navštivte také:
Psychicky nemocné léčil trháním zubů a odebíráním orgánů, kolega ho podržel

Vyšetřovatelům se však nepodařilo odhalit vrahův motiv. Zjistilo se pouze to, že všechny zavražděné byly uklízečkami a stejnou profesi prováděla i pachatelova matka.

Poté, co se ukázalo, že DNA ze spermií, které se našly v obětech, se shoduje s novinářovou, ho obžalovali z několikanásobné vraždy. Zatímco však stihl proběhnout proces, Taneski zemřel. Našli ho utopeného s hlavou ve kbelíku vody. Oficiální verdikt zněl: sebevražda. Celu však sdílel s dalšími dvěma muži…

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.