Nejděsivější místaPodivné úkazyZáhady

Záhadné zmizení v Benningtonském trojúhelníku

Benningtonský trojúhelník v americkém Vermontu je odlehlým kusem divočiny, který často vyhledávají turisté. Před více než 70 lety zde však došlo k několika záhadným zmizením. Pokud by o nich turisté věděli, zřejmě by oblast nebyla tak populární. Co se vlastně v Benningtonském trojúhelníku stalo?

Začalo to v roce 1945. 74-letý Middel Rivers pracoval jako místní průvodce pro myslivce a oblast výborně znal. Vedl skupinu čtyř lovců kolem místa zvaného Pekelný Důl, kdy se muži rozdělili a vydali se na lov. Riverse už ale nikdo nikdy neviděl.

Zpočátku po něm pátrali jen zběžně a mysleli si, že zkušený chlap snadno najde cestu zpět do městečka Glastenbury. Druhý den už ho hledalo 300 místních a vojáci, jechž uvolnili z posádky na nedaleké základně. Ani po osmi dnech však nenašli po Riversovi žádné stopy.

O rok později zmizela v Benningtonském trojúhelníku Paula Weldenová. 18-letá studentka se rozhodla vydat 1. prosince 1946 na turistiku. Byl to přes víkend, kdy většina jejích spolužáků z vysoké školy odešla na svátky domů, ale Paula zůstala na koleji. Vrátný ji viděl, jak odchází oblečená v jasně červené bundě ven. Na pondělním vyučování už se ale neukázala. Do pátrání se zapojilo tisíc lidí, byla dokonce vypsána i odměna, nad lesy pátrala letadla, ale zbytečně. Případ je do dnešního dne otevřený.

Přesně tři roky od zmizení Pauly Weldenové se v Benningtonském trojúhelníku objevilo přímo nadpřirozené zmizení. 68-letý James E. Tedford procházel autobusem přes město Bennington na návštěvu příbuzných v St. Albans. Mnozí svědci včetně řidiče tvrdili, že krátce před zastávkou v Benningtonu ještě Tedford seděl na svém místě. Když ale autobus zastavil, muž už v něm nebyl. Zavazadla však zůstala na svém místě.

V říjnu 1950 se ztratil osmiletý Paul Jepson. Naposledy ho viděli, jak si hraje na korbě matčina pickupu, zatímco žena krmila prasata. Do pátrání se zapojili policisté i stopovací pes, který však ztratil pachovou stopu chlapce na nejbližší křižovatce. Proto se předpokládalo, že Paula mohl unést motorista. Vyskytly se samozřejmě i tvrzení, že chlapce zabila jeho matka a hodila ho jako potravu prasatům, ale žádné důkazy tomu nenapovídaly. Paulův otec naopak řekl, že chlapce „zvábili hory“ a že „v posledních dnech o ničem jiném nemluvil“.

O dva týdny později se během turistiky vypařila Frieda Langerová. Do přírody chodívala pravidelně, a přece zmizela beze stopy. Byla na túře s bratrancem, ale už přibližně kilometr od místa, kde měli stany, spadla do potoka, a tak se vrátila do tábora převléknout. Čekal zde na ni manžel, který si den předtím poranil koleno. Friedu však už bratranec ani manžel živou neviděli. Šlo však o jediný případ, kdy se našlo tělo zmizelé osoby. O šest měsíců později našli mrtvolu Friedy Langerové na louce nedaleko vodní nádrže Somerset. Šlo o otevřenou plochu, kterou během pátrání několikrát prohledali. Tělo bylo v takovém stádiu rozkladu, že se nedala určit příčina smrti.

Do dnešního dne se neví, co způsobilo zmizení a zřejmě i smrt nejméně pěti lidí v Benningtonském trojúhelníku. Říkalo se dokonce i o řádění sériového vraha, ale fakt, že lidé byli různého pohlaví a věku, tomu nenasvědčoval.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.