Nejděsivější místa

Za pohřebištěm zmasakrovaných indiánů

O Ostrově mrtvého muže, nacházejícím se poblíž kanadského přístavního města Vancouveru, se dlouhou dobu neví. Evropští přistěhovalci ho objevují až v roce 1862. Brzy se ukáže, že na něm dochází k množství nevysvětlitelných jevů.

Co se zde odehrává?
Když přistěhovalci v roce 1862 potemnělým ostrovem mezi mohutnými jehličnany procházejí, vidí, jak se na jejich vrcholcích pod šerou oblohou houpou stovky rudých dřevěných krabic, vyrobených z cedrového dřeva.

Tu se jedna z nich uvolní a spadne přímo před nezvané hosty. Náraz ji rozlomí vejpůl a z krabice vypadne lidská kostra! Je to znamení toho, že přistěhovalci na ostrově nejsou vítáni?

Za pohřebištěm zmasakrovaných indiánů
Místo má skutečně děsivou atmosféru.

Když návštěvníci ze stromů postupně odřežou další boxy, najdou uvnitř nich kostry žen i dětí!

Kanadští historici se domnívají, že:

Ostrov byl dějištěm krvavých bojů, které se zde odehrávaly mezi znepřátelenými indiánskými kmeny Squamishů a Salishů. Indiáni se zde masakrovali po stovkách. Brali sem i unesené děti a ženy svých nepřátel, které používali jako rukojmí. Ti, co přežili, pak z ostrova udělali něco jako velké pohřebiště

Za obrovský hřbitov nakonec Ostrov mrtvého muže pojmou také přistěhovalci a začnou zde pohřbívat i své mrtvé. Mezi lety 1888–1892 se z ostrova stává karanténa pro lidi nakažené neštovicemi, kteří zde musí žít, nebo, lépe řečeno, umírat mezi těmi, kteří již epidemii nepřežili. Brzy na to začne na ostrově docházet k paranormálním jevům.

Za pohřebištěm zmasakrovaných indiánů
Ostrov sloužil jako hromadné pohřebiště.

Jeden z nejděsivějších případů se odehraje v roce 1909, kdy na ostrově dojde ke sporu o těžbu dříví. Dřevorubci, kteří zde pracují, nemají na kácení stromů povolení. Na ostrov jsou tak v noci vysláni policisté, aby je zadrželi.

Dřevorubci později s vytřeštěnýma očima líčí, jak té noci každého, kdo posekal nějaký strom, ohrožovali chodící kostlivci. Na policejní stanici se jim nejdříve všichni vysmějí, jenže pak i policisté, kteří byli na ostrov vysláni, vypoví, že celou noc bylo na ostrově slyšet podivné chrastění kostí a zvláštní skřeky. Proč by si něco takového vymýšleli? Chrání si ostrov duchové zmasakrovaných indiánů?

Za pohřebištěm zmasakrovaných indiánů
Na ostrově údajně v minulosti ožívali kostlivci.

Foto: theparanormal.ca, ro3bonline.com, mukasukses.blogspot.com,hauntedgraveyard.com
Text: enigmaplus.cz

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.