ParaMag

Jachta, která se vypařila v Bermudském trojúhelníku. O jejím osudu se nic neví

 Rychlé zprávy
 • VIDEO: Rozsáhlá síť tunelů z Turecka až do Skotska Archeologové odkryli tisíce podzemních tunelů z doby kamenné, táhnoucích se napříč Evropou z Turecka až do Skotska. Výzkumníci jsou zmatení, protože naprosto nechápou jejich původní účel....
 • VIDEO: Chlapec, který vidí v naprosté tmě Chlapec šokuje lékaře se svojí schopností vidět v naprosté tmě svýma očima, které mu ve tmě svítí....
 • Tamarack Lodge Tamarack Lodge měl skromný začátek jako šestipokojový penzion v roce 1903. Jeho název byl odvozen od indiánského termínu pro černé modříny, které se hojně nacházejí v této oblasti. Začátkem roku...
 • Poveglia ostrov smrti-historie Poveglia, opuštěný ostrov nedaleko Benátek. Pří epidemii Černého moru se ostrov využíval jako karanténa nakažených....
 • Muž v kápi Ahoj, všechny zdravím, jsem tady nová. Už nevím, co mám dělat, prosím o radu. Mám v domě ducha, sedí v mé ložnici nic nedělá, nijak mi neubližuje. Už jednou jsem...

Jachta, která se vypařila v Bermudském trojúhelníku. O jejím osudu se nic neví

Jachta, která se vypařila v Bermudském trojúhelníku. O jejím osudu se nic neví
27 listopadu
22:08 2019

Realitní magnát Dan Burack se 22. prosince 1967 rozhodl na své jachtě jménem Witchcraft vyrazit na kratší plavbu. Na palubu vzal svého přítele, katolického kněze Patricka Horgana. Vypluly z Miami a už je nikdy nikdo neviděl. Záhadně zmizeli v oblasti Bermudského trojúhelníku.

Witchcraft měřila přibližně osm metrů a nebyla tedy úplně malým plavidlem. Navíc Burack plánoval plout jen do vzdálenosti dvou kilometrů od pobřeží k místu zvanému Bója #7. S přítelem si chtěli vychutnat pohled na večerní panorama města ozářeného vánočním osvětlením.

O deváté večer však dostala Pobřežní stráž zprávu z jachty Witchcraft. Burack tvrdil, že narazil na neidentifikovatelný předmět a přestože situace nebyla kritická, nedokázal plavidlo dostat zpět ke břehu a požadoval odtažení. Podle pobřežní stráže zněl Burack zcela klidně, z čehož záchranáři usoudili, že objekt, na který Witchcraft narazila, jí neprorazil trup a tudíž se nepotápěla.

Členové Pobřežní stráže samozřejmě přesně věděli, kde se Bója #7 nachází, Burack však trval na tom, že pro jistotu vypálí světlici. To však nikdy neudělal. A přestože člun záchranářů dorazil k Bóji #7 jen 19 minut poté, co přišlo hlášení z jachty, po Witchcraft nebylo ani stopy.

I kdyby měla v trupu velkou díru, které by si Burack nevšiml (což bylo nepravděpodobné, protože byl mimořádně zkušeným mořeplavcem), bylo nemožné, aby se potopila tak rychle. Navíc měla zabudovaný rozsáhlý bezpečnostní nafukovací systém, který ji dělal prakticky nepotopitelnou. A kdyby i nějakou náhodou klesla pod hladinu, zůstaly by na moři alespoň nějaké předměty, které se na jachtě nacházely. Pobřežní stráž nic neviděla a slyšela jen tajemné vyzvánění bóje.

Jaká nehoda mohla dva muže na jachtě potkat, když ani jen nedokázali podruhé zavolat pobřežní hlídku? Proč Burack nevypaluje ze signalizační pistole? A jak je možné, že po jachtě nezůstala ani stopa?

Členové pobřežní stráže, kteří dorazili na místo zmizení jachty, se museli cítit bizarně. Nebylo přece možné, aby se Witchcraft jednoduše vypařila. A přece se zdálo, že je to opravdu tak. Postupně tedy rozšiřovali okruh pátrání a do 28. prosince prohledali více než 60 tisíc kilometrů čtverečních a přesto nic nenašli.

Do popředí se začala dostávat teorie o záhadném Bermudském trojúhelníku a možných paranormálních jevech, které se zde odehrávají. V roce 1918 tu zmizela loď USS Cyclops a spolu s ní všech 306 lidí na její palubě. Šlo o největší námořní katastrofu v dějinách USA, která nesouvisela s válkou. V roce 1945 zase nad Bermudským trojúhelníkem zmizela Letka 19, kterou tvořilo pět bombardérů.

Zmizení jachty Witchcraft spolu s její dvoučlennou posádkou se tak zřejmě navždy zapíše do jedné z nevysvětlitelných záhad, které obestírají Bermudský trojúhelník.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Zdravím. Nejdříve bych se chtěl zeptat. Říkáš, že je to muž, viděla jsi obličej? Dále...

Zdravím, už jsem to u nějakého příspěvku psal, ale opakování je matka moudrosti. Ano, při...

Statistiky

 • 0
 • 14
 • 501
 • 13 243 927
 • 1 338
 • 670