ParaMag

Telepatie podle několika vědců existuje. Jaké mají důkazy?

 Rychlé zprávy
 • Zmizení Lynette Dawson: Vyřešení záhady po 38 letech? V lednu 1982 beze stopy zmizela v australském Sydney manželka a matka dvou dětí Lynette Dawson. Její zmizení se stalo místní záhadou, kterou nikdo neuměl rozluštit a ani vyšetřovatelé nerozlouskli...
 • Chtěla panenka Annabelle vraždit? Studentka Donna z amerického Connecticutu si užívá nevázaného života a studuje s cílem stát se zdravotní sestrou. Všechno ale zničí velká hadrová panenka, kterou obdrží od matky v roce 1970...
 • Pluto: NASA zveřejnila dech beroucí fotografie Dne 17.09.2015, NASA zveřejnila čerstvé fotografie z povrchu planety Pluto, které pořídila sonda New Horizons. Na fotografiích můžeme vidět ledová pohoří, povrchové mlhy a zmrzlý dusík....
 • 5 znamení přicházející smrti Blížící se smrt se prý předem ohlašuje. Nejen ti, kteří bojují s těžkou nemocí, ale i lidé, jejichž život ukončí náhlá tragédie, údajně dostávají šanci se na svůj blízký konec...
 • Bermudský trojúhelník ukrývá krystalové pyramidy Za použití sonaru, oceánograf Dr. Meyer Verlag, našel obrovské skleněné pyramidy v hloubce zhruba 2km. Za použití další technologie se podařilo vědcům identifikovat, že obě nalezené obrovské skleněné pyramidy jsou...

Telepatie podle několika vědců existuje. Jaké mají důkazy?

Telepatie podle několika vědců existuje. Jaké mají důkazy?
04 listopadu
14:23 2019

Množství lidí se už určitě setkalo s tím, že na někoho intenzivně mysleli, a v tu chvíli jim tato osoba skutečně zavolala, nebo se jinak ozvala. Lidé to většinou považují jen za náhodu, ale podle některých vědců je i toto důkazem telepatie, protože všichni jsme prý schopni komunikovat prostřednictvím myšlenek, ale málokdo z nás o tom ví. Jak to tedy je s telepatií?

Zachycování myšlenek
Důkazů o telepatii je podle odborníků opravdu hodně, většina z nás to však nepřipisuje telepatii, ale šťastné či nešťastné náhodě. Asi všichni lidé mohou například potvrdit to, že z ničeho nic vás napadne myšlenka, která v tom momentě nijak nesouvisí s vaší prací, zábavou či odpočinkem.

Jak se vám tedy tato myšlenka dostala do hlavy? Podle vědců je odpověď jednoduchá, právě jste totiž zachytili myšlenku, kterou do “oběhu” poslal úplně někdo jiný, kdo právě tuto činnost vykonává. Podobně to je i tehdy, když máte nepopsatelný nepříjemný pocit, že vás někdo sleduje, případně máte zvláštní pocit štěstí. I při takových situacích jste s velkou pravděpodobností zachytili negativní nebo pozitivní myšlenku někoho cizího. Takových a podobných nepřímých důkazů o existenci telepatie je velké množství. Jaké jsou však přímé důkazy?

Přímé důkazy telepatie?
Mnozí vědci se proto zaměřili na náhlé pocity lidí, které prověřili s více testovanými lidmi, aby potvrdili, zda jde o náhodu, nebo o skutečnou telepatii. Anglický biochemik a fyziolog Rupert Sheldrake se například v testu zaměřil na to, aby mu 113 vybraných lidí uhodlo, kdo jim volá nebo posílá e-mail. Úspěšnost uhodnutí byla až 45-procentní, což svědčí o tom, že to nebyla jen náhoda, protože pravděpodobnost takového výsledku by totiž byla jedna k bilionu.

Nejsilnějším telepatickým propojením je podle vědců vztah mezi matkou a jejím dítětem, což potvrdili desetitisíce matek, i když to většina z nich považovala také jen za náhodu. Každá matka totiž pociťuje pud, kterým se snaží své dítě chránit. A právě tento pud má promítat do mimosmyslového vnímání. Pomocí několika pokusů se podařilo různým vědcům, ale i parapsychologickým společnostem shromáždit řadu potvrzujících důkazů ve prospěch telepatie.

K dalším přímým důkazům existence telepatie jsou dvojčata, u kterých vzniká telepatické propojení už v matčině břiše během těhotenství a pokračuje během jejich celého života. To ostatně potvrdila i samotná dvojčata (případně trojčata) z celého světa, kdy dokázala, že mimosmyslové vnímají své dvojče kdekoli na světě se nacházejí. Tuto propojenost zkoumali vědci desítkami různých testů a ty to všechno potvrdily.

A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na telepatii mezi člověkem a zvířetem, což prokázalo několik testů Ruperta Sheldrakea. Testy dokázaly, že domácí mazlíčci jsou schopni navázat mimosmyslové vnímání se svými pány. To by ostatně mohli potvrdit i mnozí z vás, kdy například váš pes přesně ví, kdy přijde jeho pán (paní) domů. Dokonce dokážou i na dálku vycítit, zda je jejich pan (paní) v nebezpečí, co dosvědčilo několik svědectví lidí, kdy je pes přímo zachránil, přesto, že s nimi v té době nebyl, ale náhle se na místě, kde byl jeho pán, zjevil.

Skeptici však na telepatii přesto nevěří a všechny tyto a podobné důkazy považují jen za náhody. Po dalších důkazech existence telepatie proto vědci i díky novým moderním technologiím stále pátrají. Dozvíme se již brzy přímý a nevyvratitelný vědecký důkaz o existenci telepatie, který přesvědčí i ty největší skeptiky?

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Nikdo není neomylný a že zjistíme občas klamné informace, to se stane.. Bohužel disponujeme jen...

Tyto pyramidy nebyly nikdy objeveny, jde o novinářstkou kachnu, žádný vědecký článek nebyl o tom...

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Statistiky

 • 0
 • 202
 • 243
 • 13 331 810
 • 1 358
 • 672