Tipy na výlet

Andělská Hora: Místo, které vás nabije optimismem?

Existují místa, která se vyznačují tím že z neznámého důvodu působí na své návštěvníky. Některé vyzařují silně negativní energie, jiná naopak působí pozitivně a blahodárně. Jedním z nich má být i zřícenina hradu Andělská Hora u okresního města Karlovy Vary. Výlet sem vás prý může zbavit stresu a pomoci překonat přepracovanost.
Obec Andělská Hora se nachází na úpatí Doupovských hor v okrese Karlovy Vary. Je známá pod zdejší romantickou zříceninou hradu ze 14. století. Ten byl založen pány z Hrabošici z Rýzmurka a později několikrát upravován. V roce 1635 ho dobyla švédská vojska a hrad byl z velké části poničen. Největší rána přitom přišla roku 1718, kdy na hrad zachvátil požár. Dodnes není jasné, co ho způsobilo., ani přesné okolnosti jeho průběhu. Spekuluje se však, že za vše mohl vítr, který sem přenesl plameny z městečka. Stavba je poškozena a záhy opuštěna. Nic však netrvá věčně a v současnosti zřícenina Andělské Hory přitahuje davy turistů. Co je tam táhne?

Leží zde pozitivní zóna?
Pokud se na zříceninu vypravíte, zdoláte příkrý kopec a dorazíte až na vrchol, naskytne se vám nádherný pohled na okolí. Ovšem jak upozorňuje spisovatelka Olga Krumlovská (*1963), která se dlouhodobě věnuje zejména alternativní medicíně, józe a astrologii: „Kromě krásného rozhledu je v oblasti rozsáhlá pozitivní zóna, která působí blahodárně na lidský organismus. Pomáhá proti depresivním stavům, normalizuje vibrační rovnováhu člověka, posiluje obranou funkci aury (energetický obal těla).“ Řada lidí tak Andělskou Horu připodobňuje ke známějšímu chrámu v Panenskému Týnci, jenž leží v okrese Louny a psychotronikové ho označují za silné energetické centrum. Mohou zde návštěvníci opravdu cítit působení výjimečných sil?

Procházky i meditace
Názory na Andělskou horu se různí. Zatímco někteří lidé tvrdí, že zde necítí vůbec nic, jiní jsou působením místa unešení. Turisté vypovídají že při návštěvě Andělské Hory cítily náhlé zlepšení nálady, nebo chvění po celém těle. Výlet sem údajně prospěje zejména lidem přepracovaným a těm, kteří jsou pod neustálým stresem. Účinnou metodou má být pomalá chůze v kombinaci s hlubokým dýcháním. Blahodárná je také meditace. Stačí si najít klidnější místo, kde se ponoříte do vlastní duše. Špatná nálada, stres a únava prý zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. Andělské Hora totiž údajně dokáže nabíjet optimismem. Oplývá snad jakýmsi druhem zázračné zemské energie? Navštivte toto místo a přesvědčte se na vlastní kůži.

Zdroj: Enigma 8/2014

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.