Nejděsivější místaZáhady

Baltský „Bermudský“ trojúhelník

Jako bermudský (anebo také ďáblův) trojúhelník je označována oblast ležící mezi jižním cípem Floridy, Portorikem a Bermudami na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku. Svůj „ďábelský trojúhelník“ má prý i Baltské moře.

Navštivte také:
Záhada glyfů z Velikonočního ostrova: Dodnes je nerozluštili

Oblast bermudského trojúhelníku má především mezi příznivci záhad a nevysvětlitelných jevů pověst oblasti s výrazně zvýšeným výskytem „záhadného“ mizení lodí a letadel. Jako typický případ působení Bermudského trojúhelníku je prakticky ve všech dokumentech uváděno nevysvětlené zmizení pěti amerických bombardérů v prosinci 1945 nebo záhadné zmizení posádky plachetnice Mary Celeste. O nepříjemných zkušenostech s plavbou v této oblasti se ale zmínil již Kryštof Kolumbus ve svém lodním deníku.

O tom, že podobný fenomén působí i nad Baltským mořem, informovali už před lety polští novináři. V srpnu 1979 vypluly z přístavu Hel dvě rybářské lodě směrem do Gdaňského zálivu. Poté, co plavidla dorazila na místo, rybáři vyhodili sítě a čekali na úlovek. Bylo bezvětří, moře bylo klidné a na horizontě bylo vidět velké obchodní plavidlo. Najednou se na obloze objevilo několik červených koulí, které kopírovaly každý manévr lodí. Kapitána i členy posádky začala nejdřív bolet hlava, pak se jim udělalo nevolno a po nějaké chvíli začali ztrácet vědomí. Vysadily také všechny elektrické přístroje na palubě.

Navštivte také:
Nebrat sladkosti od cizích lidí? Dobrá rada má kořeny v únosu malého chlapce

O nepříjemných zkušenostech s plavbou v této oblasti se ale zmínil již Kryštof Kolumbus ve svém lodním deníku.

Za nějakou dobu se koule vznesly do výšky a zmizely v oblacích. Technika ihned naskočila a kapitáni nařídili okamžitý návrat do domovského přístavu. Všechny členy posádky prohlédli vojenští lékaři, ale kromě silného nervového rozrušení u pacientů nic neobvyklého nezjistili.
Baltské moře má svůj „Ďáblův trojúhelník“

V polském armádním listě se 5. března 1992 objevila zpráva, že také Baltské moře má svůj „Ďáblův trojúhelník.“ Autoři v článku popisovali nepochopitelné potopení nevelké rybářské lodě. K tragédii došlo za jasného dne, kdy bylo bezvětří. Když posádka vytahovala sítě, motor zničehonic vysadil, loď se nahnula na bok a začala se potápět. Strojník běžel okamžitě nahodit motor, ale nepodařilo se mu to. Loď se převrátila a šla ke dnu. Sedm členů posádky se podařilo zachránit, strojník ale nepřežil.

Navštivte také:
Ukázal zavražděný farmář na místo činu?

Polští ufologové okamžitě přispěchali s vysvětlením, že v oblasti se vyskytují mimozemské koráby, případně USO (Unidentified Submerged Objects). Střízlivější vysvětlení předpokládají na mořském dně přítomnost většího množství hydrátu metanu, který je kvůli vysokému tlaku vody udržován v pevném stavu. Občas se však část této stlačené látky oddělí a zvolna vystupuje k hladině. Jak klesá tlak okolní vody, začíná se hydratovaný metan přeměňovat na plyn, takže při dosažení mořské hladiny jde o obří bublinu tohoto plynu o průměru i několika set metrů. Pokud by nad takovým místem proplouvala loď, mohla by se náhle bez varování potopit kvůli snížené hustotě vody.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.