Vaše příběhyZáhady

Hájenka v obci Výšinka (Trutnov)

98afa7a41c_93922961_o2V Královohradeckém kraji v okrese Trutnov se nachází obec Výšinka, jenž je součástí další obce jménem Hajnice. Ve Výšince leží bývalá hájenka, která leží u hlavní silnice číslo 300 (hlavní silnice mezi Jaroměří a Trutnovem)..

A čím je tento dům tak zajímavý a lákavý? Mezi lidmi koluje velmi historek, že v tomto domě straší, nejvíce však v kuchyni, kde se prý sami od sebe pohybují věci a někdy se zde dokonce zapne i alarm. Lidé zde mívají velmi stísněné pocity – ovšem, kdo z nás by neměl stísněné pocity v budově, o které se říká, že tam straší?!
I přes to si lidé tento dům stále kupují, bohužel ho však i brzy prodávají. Je to kvůli opravdovému strašení, nebo kvůli pověsti? Kdyby to bylo kvůli pověsti, proč by si ho lidé kupovali? Toť otázka.
011bb8ad3a_93922962_o2

Příběh Lucie S.
Tento dům si jednou koupili rodiče kamaráda mého otce, kteří také zažili v tomto domě velmi podivný moment. V noci jim prý někdo začal klepat na okenice ve druhém patře. Slyšeli ťukání na dveře, ale když otevřeli, nikdo tam nebyl. Starosta obce Hajnice zmiňuje, že dům byl několikrát vykraden zloději. Důvodem bylo možná to, že majitelé do domu jezdili spíše o víkendu a dům využívali jako chatu.

Zajímavostí také je, že 200 metrů od domu v lese leží smírčí kříž. Je možné, že by mohl mít něco společného s domem? Ne vždy však stál na stejném místě, do lesa byl přemístěn z neznámých důvodů. Nikdo netuší, proč ani kdo ho tam přemístil a z jakého důvodu je přemístěn přímo na toto místo? Co to znamená?
98afa7a41c_93922961_o2

Historie hájenky
Kdysi na místě stála původní hájenka, kde žil místní hajný. Když umřel, jeho tělo nešlo na hřbitov, nýbrž hned vedle jeho domu. Hájenka se kvůli jejímu zchátrání musela zbořit, a proto se tu o něco déle postavila nová. Naneštěstí však přímo na hrobě hajného. Může tedy za nevysvětlitelné jevy právě duch tohoto muže?
8af66ac75c_93922963_o2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.